Popularny: 1500 odsłonInformacje11 lutego, 07:24,

Chiny w pigułce. Spotkanie w Starej Betoniarni

W niedzielne popołudnie (10 lutego br.) w Miejskim Centrum Handlowym Stara Betoniarnia odbyło się spotkanie "Chinki o Chinach", podczas którego mieszkańcy Gostynina mogli bliżej poznać kulturę oraz obyczaje "Państwa Środka".


Udostępnij 16
Co piąty człowiek na świecie posługuje się językiem chińskim


"Chiny to odległy geograficznie kraj, ale za sprawą dzisiejszego spotkania przestanie być tak bardzo tajemniczy" - powiedział na otwarciu Piotr Syska, organizator wydarzenia. Kulturę najbardziej licznego pod względem mieszkańców kraju przybliżyło 7 Chinek: Candy, Lo, Florence, Lily, Wah, Lysander i Donna.

W kulturze chińskiej wysoką wagę przykłada się do sposobu spożywania posiłków. Wspólne spożywanie posiłków z przyjacielem, rodziną lub partnerem biznesowym jest dobrą okazją do budowania oraz poprawy wzajemnych relacji. "Wg chińskiej tradycji dzielimy się wszystkimi potrawami z każdym uczestnikiem posiłku" - mówiła Florence.

Przeczytaj też: Bal Andrzejkowy w Starej Betoniarni [ZDJĘCIA]

Chiny zamieszkuje ponad 1,4 miliarda ludzi, co oznacza, że co piąty człowiek na Ziemi posługuje się językiem chińskim czyli mandaryńskim. Ze względu na brak typowego alfabetu, ogromną ilość znaków (ponad 47 tysięcy), język ten jest najtrudniejszym na świecie do nauki. Aktualnie Chińczycy świętują Nowy Rok. W odróżnieniu od innych krajów np. Polski, gdzie Nowy Rok trwa 1 dzień, w "Państwie Środka" wydarzenie to świętowane jest przez 15 dni.

Na zakończenie liczne zgromadzeni mieszkańcy Gostynina zostali zaproszeni do degustacji tradycyjnych chińskich potraw oraz herbat. Każdy mógł także spróbować swoich sił w posługiwaniu się pałeczkami, a także w kaligrafii chińskich znaków.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

DaiGai, 11 lutego
Świetne adjęcia!
Mocarz, 11 lutego
Bardzo fajne spotkanie, oby więcej takich w przyszłości
Popularny: 2400 odsłonInformacje10 lutego, 22:22,

Nieoficjalnie: Czesław Jaśkiewicz wygrał wybory uzupełniające w Gostyninie

Nieoficjalnie: Czesław Jaśkiewicz wygrał wybory uzupełniające w Gostyninie

Czesław Jaśkiewicz wygrał dzisiejsze wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Gostyninie.


Udostępnij 13
Mieszkańcy Gostynina wybrali radnego z okręgu 11

O godzinie 21.00 zakończyło się głosowanie, w którym mieszkańcy ulic Wspólnej, Gościnnej, Sąsiedzkiej i Zakładowej wybierali radnego z okręgu 11.

Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz portal, Czesław Jaśkiewicz zdobył 104 głosy. Na Cezarego Durmę zagłosowało 95 osób, a na Mateusza Lewandowskiego 64.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie