Popularny: 500 odsłonInformacje13 lutego 2018, 16:37,

Czas na modernizację chodników pomiędzy ul. Polną 12 a ul. 3-go Maja

Czas na modernizację chodników pomiędzy ul. Polną 12 a ul. 3-go Maja

W dniu dzisiejszym (13.lutego br.) została podpisana umowa na modernizację chodników pomiędzy ul. Polną 12 a ul. 3-go Maja - czytamy na stronie Urzędu Miasta w Gostyninie.

Przewiń w dół aby czytać dalejRoboty budowlane będą realizowane w szczególności na podstawie projektu budowlanego opracowanego przez Biuro Rozwoju i Realizacji Projektów Budowlanych „HOL-BUD” Sp. z o.o. z siedzibą w Gostyninie ul. Płocka 44a.

Zakres robót obejmuje między innymi:

- demontaż istniejących nawierzchni betonowych; wykonanie nowych utwardzeń z kostki betonowej i płyt ażurowych betonowych;
- dostosowanie – regulacja istniejących studzienek uzbrojenia terenu do poziomu projektowanych nawierzchni;
- zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu i ponoszenie kosztów nadzoru od gestorów sieci i wymiana istniejących krawężników.

Umowa została zawarta z Zakładem Wielobranżowym Produkcyjno-Handlowo-Usługowym Henryk Pakulski, 09-500 Gostynin, Legarda 44.

Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca czerwca - informuje Inicjatywa dla Gostynina.


Napisz komentarz

Popularny: 800 odsłonInformacje13 lutego 2018, 11:42,

Gostynińscy strażacy ćwiczyli na lodzie

Wczoraj (12 lutego br.) jednostka OSP wraz z JRG PSP Gostynin wzięły udział w ćwiczeniach z ratownictwa lodowego na zamarzniętym jeziorze Bratoszewo na Dybance.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności strażaków w tego typu akcjach ratowniczych. W trakcie ćwiczeń strażacy zapoznali się z rodzajem, sposobem wykorzystania oraz parametrami sprzętu ratownictwa wodnego a następnie praktycznie przećwiczono różne warianty ratowania tonących.

Ratownicy w specjalistycznych ubraniach do pracy w wodzie ćwiczyli dotarcie do tonącego, podjęcie poszkodowanego z przerębla i ewakuacja na brzeg przy użyciu posiadanych na wyposażeniu jednostek m.in. sań lodowych, koła ratunkowego, rzutki ratunkowej, a także drabin nasadkowych.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie