Popularny: 2700 odsłonInformacje12 czerwca 2018, 18:55,

Czy mieszkańcy Gostynina zapłacą za usunięcie chemikaliów z ul. Ziejkowej? Burmistrz...

Czy mieszkańcy Gostynina zapłacą za usunięcie chemikaliów z ul. Ziejkowej? Burmistrz...

Burmistrz już zdecydował i przedstawił radnym miejskim projekt uchwały dotyczący zmian w budżecie miasta. W nim między innymi kwota 1,54 mln zł jaka ma być przeznaczona na usunięcie chemikaliów jakie są zlokalizowane na ul. Ziejkowej. Zapłacą mieszkańcy Gostynina, odbędzie się to kosztem miejskich inwestycji. Największa kwota zostanie zabrana z inwestycji pn. "Budowa dróg gminnych w ulicach: Hubalczyków, Gerwatowskiego, Honorowych Dawców Krwi, Małkowskiego i Marii Witek", opiewa ona na sumę 700 tyś. zł. Tym samym inwestycja prawdopodobnie w tym roku nie będzie zrealizowana.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Zachęcamy do zagłosowania w sondzie znajdującej się w artykule


Kolejnych inwestycji również nie będzie, burmistrz Paweł Kalinowski w projekcie uchwały budżetowej zdejmuje zabezpieczone środki m.in. na budowę placów zabaw przy ul. Spółdzielczej, przy ul. Żeromskiego, przy ul. Bierzewickiej, a także na Street Workout. Nie będzie również skateparku w Gostyninie i parkingu przy budynku filii Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. Płockiej.

Ostateczną decyzję o kształcie uchwały budżetowej podejmą radni miejscy na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Nie posiadamy żadnych informacji dotyczących działań jakie podejmował burmistrz Paweł Kalinowski w stosunku do pozyskania środków zewnętrznych lub poszukania innych rozwiązań, które mogłyby się przyczynić do usunięcie chemikaliów zlokalizowanych na ul. Ziejkowej.

 


Napisz komentarz

Komentarze

Dziku, 17 czerwca 2018
A MOŻE NIE MIEJCIE PRETENSJI DO OBECNEGO BURMISTRZA TYLKO DO ŚNIECIKOWSKIEGO JEMU KAŻCIE POSPRZĄTAĆ, BUDRZET TO NIE GUMA NIE ROZCIĄGNIE SIĘ A ULICE MOGĄ POCZEKAĆ
Wikary, 13 czerwca 2018
Kto normalny mógł kliknąć "tak" ? Chyba Burmistrz i Adamskie
patafil, 13 czerwca 2018
niech sam posprząta smieci z burmistrzem a nie kosztem naszych ulic na zatorzu, burmistrz mądry powie że sobie poradził ze smieciami aq my zostaniemy bez dróg na zatorzu
Informacje12 czerwca 2018, 12:08,

Ta niedziela należała do FEA Gostynin

Ta niedziela należała do FEA Gostynin

Sezon piłkarski w pełni. 10 czerwca, upalną niedzielę młodzi piłkarze FEA Gostynin spędzili na kompleksie boisk Wisły Płock.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
2 wygrane mecze - świetny wynik

W ramach rozgrywek Orlen Płockiej Ligi Okręgowej Orlik U-11 w grupie mistrzowskiej, zawodnicy z Gostynina rozegrali trzy mecze.

Pierwszy z AP Sochaczew i tu uzyskali wysokie zwycięstwo. Zaaplikowali swojemu rywalowi aż 7 kolejnych goli nie tracąc przy okazji żadnego , wynik meczu 7:0 dla FEA Gostynin. Następnie drużyna FEA Gostynin spotkała się z rówieśnikami z rodzimego miasta, czyli z Mazurem Gostynin.

W tym meczu również nie stracili żadnej bramki i zakończyli spotkanie wynikiem 4:0  dla  FEA Gostynin. Trzeci mecz z SSM I Wisłą Płock również zapowiadał się pomyślnie.

W pierwszej fazie prowadzili 3:1, niestety chyba zmęczenie młodych piłkarzy nie pozwoliło utrzymać prowadzenia, najpierw przeciwnicy wyrównali wynik na 4:4, a w ostatnich minutach meczu strzelili decydującą bramkę.

"Przegraliśmy z SSM I Wisłą Płock 5:4. Po meczu na twarzach zawodników pojawiły się nawet łzy…. było tak blisko zwycięstwa!" - informuje Marcin Mofina.

"Porażka uczy, zwycięstwa budują to hasło, z którym ciężko się nie zgodzić. Pamiętajmy, że nasi młodzi piłkarze ciągle kształtują swoją psychikę i smutek czy złość są równie ważnymi uczuciami jak radość i szczęście!" - dodaje Mofina.

Mimo wysokiej temperatury i dużego słońca nie zabrakło emocji i pięknych bramek. a mali piłkarze zdobyli 6 punktów!

Skład UKS FEA Gostynin: Antoni Spryszyński(BR), Adam Brzozowski, Patryk Rybicki, Oliwier Szymaniak, Paweł Gałecki, Adam Dubielak, Szymon Jasiakiewicz, Antoni Kieszkowski.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie