Informacje12 marca,

Darmowa aplikacja pomoże Ci rozliczyć podatek PIT

Darmowa aplikacja pomoże Ci rozliczyć podatek PIT

Miasto udostępnia darmową aplikację, dzięki której można rozliczyć swój podatek PIT. Pomoże ona również wesprzeć lokalne organizacje pożytku publicznego działające w Gostyninie i regionie.

Przewiń w dół aby czytać dalejAby złożyć roczne rozliczenie podatkowe mamy na to czas do końca kwietnia. Zapraszamy mieszkańców Gostynina, żeby przekazali 1% podatku fundacjom i stowarzyszeniom z miasta i regionu, dlatego udostępniamy aplikację ułatwiającą przeznaczenie 1% podatku dla organizacji działających w tym obszarze. To przejrzysty i prosty program, który łączy promocję rozliczania PIT-ów w obrębie lokalnego samorządu z przekazywaniem 1% dla organizacji działających w naszym mieście i regionie. Wystarczy kliknąć w obrazek, który znajduje się poniżej.

System proponuje użytkownikom przekazanie 1% lokalnym OPP.

Zachęcamy OPP z terenu Gostynina do uzupełniania informacji o swojej działalności, dzięki czemu staną się bardziej widoczne w systemie rozliczania pitów, z którego korzystają miliony podatników. Organizacje pożytku publicznego działające w regionie powinny wypełnić formularz na stronie: iwop.pl/wspierajlokalnie. Na tej podstawie zostaną przygotowane wizytówki w programie PITax.pl, co pomoże uskutecznić zbiórkę 1%. W przypadku niespełnienia tego warunku organizacje wciąż będą mogły korzystać z systemu, jednak bez możliwości prezentacji i udziału w ogólnopolskiej kampanii promocyjnej organizowanej przez IWOP. Do przygotowania wizytówki potrzebne jest również logo OPP, które należy wysyłać na następujące adresy mailowe: biuro@iwop.pl lub jolanta.rozylo@iwop.pl,

Projekt „Wspieraj lokalnie” jest całkowicie bezpłatny zarówno dla organizacji pożytku publicznego, jak i podatników. Finansuje go Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Miasta Gostynina  pod nr telefonu 24 236 07 23.

Link do aplikacji


Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Popularny: 5200 odsłonInformacje11 marca,

Stało się. Handel w Gostyninie zamarł

Ustawa wprowadzona przez obecny rząd dotycząca ograniczenia handlu w niedzielę weszła w życie. Osoby, które wracając ze spaceru postanowiły odwiedzić swój ulubiony sklep spotkała niemiła niespodzianka. Zamiast zrobienia potrzebnych zakupów musieli obejść się widokiem zamkniętych drzwi.

Przewiń w dół aby czytać dalej


W dniu dzisiejszym (11 marca br.) zamknięte są wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe oraz większość sklepów "osiedlowych" w których właściciel, pomimo możliwości prowadzenia handlu (lub nieodpłatnie członek rodziny) nie zdecydował się ustać za ladą.

Najpotrzebniejsze artykuły możemy zakupić jedynie w kilku punktach. W Gostyninie i okolicach otwarte są m.in. sklepy na Legardzie, na ul. Prusa, 18 Stycznia, Zazamczu, Targowej, Dybance, Kowalskiej, Stodólnej oraz Zalesiu.

"Jest ruch trochę większy niż dotychczas w niedziele, sprzedają się artykuły podstawowe jak papierosy i napoje. Ze względu na szum medialny sklepy wczoraj były dłużej otwarte i ludzie na pewno zrobili zakupy na zapas" - powiedział portalowi właściciel jednego ze sklepów w centrum miasta. "Osobiście wolałbym, żeby normalne podatki płacili (sklepy wielkopowierzchniowe przyp. red.), nie mieli żadnych ulg. To by było lepsze niż wolna niedziela" - dodał.

"Ruch jak w każdą niedzielę. Jak widać, skoro ludzie przychodzą i kupują to jest potrzeba, stąd wszystkie ograniczenia tak naprawdę są bez sensu" - stwierdziła właścicielka innego sklepu.


Napisz komentarz

Elvair, 15 marca
To jest wspaniała decyzja. Superrr niedziela
mieszkanka., 14 marca
Akurat ten sklepik był otwarty.
mieszkaniec, 13 marca
nareszcie zakaz handlu bardzo się cieszymy
Dodaj ogłoszenie