zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (900 odsłon)

Debiut autorski Artura Justyńskiego "Opowieści zza rzeki" [ZDJĘCIA]


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

Artur Justyński

W czwartkowy (12 października br.) wieczór galeria im. Pawła Tencera przy MCK gościła pisarza Artura Justyńskiego z debiutancką książką „ Opowieści zza rzeki”. Spotkanie promocyjne z autorem zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina.


Artur Justyński pochodzi z Gostynina. W 2005 roku wyprowadził się do Szczecina, gdzie mieszka i kieruje firmą MONTANUS zajmującą się prowadzeniem i organizowaniem szkoleń oraz sporządzaniem Świadectw Charakterystyki Energetycznej oraz Audytów Energetycznych budynków. Pisanie to jego hobby i odskocznia od codzienności. Zajmuje się też fotografią. Robi zdjęcia ptakom i zwierzętom. Łapie je w pułapkę obiektywu. Z zamiłowania jest wędkarzem.

Ciężko jest mówić o swojej książce z uwagi na to, że dużo łatwiej jest mówić o książce którą ktoś napisał, a nie jak się samemu napisało książkę.(…) Chciałbym ją oczywiście państwu polecić, ale nie chciałbym też zrobić tego w sposób taki, żebyście państwo nie pomyśleli, że jestem jakimś bufonem.(…) Forrest Gump powiedział, że życie jest jak tabliczka czekolady, nigdy się nie wie na co się trafi. Zanussi z kolei w tytule swojego filmu mówi „że życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”. Dla mnie życie jest to zbiór historii. Każdy człowiek zawiera w sobie pewien zbiór historii. Te historie pisze samo życie.(…)

Oprócz tego, że tworzymy własną historię, to również ją tworzymy na własne sposoby .(…) Narrator może wpłynąć poprzez przekaz na to jaka jest to historia., nie koniecznie na jej treść, ale na jej przekaz przez odbiorcę. (…) Czytanie opowieści ma to do siebie, że wyrabia w nas wyobraźnię, że ta wyobraźnia w nas działa, że ten przekaz jest taki najbardziej pełny. To co odbieramy jest tylko nasze, nikt nam nie narzuca czegoś co mógłby nam narzucić. Cały przekaz taki który ma odbierać jest odbierany. Ta książka jest zbiorem pewnych historii. (…) Książka powstała na podstawie moich imaginacji. Znajdziecie w niej państwo 12 różnych opowiadań, każde jest w zasadzie inne, trochę takie surrealistyczne – powiedział autor książki.

Następnie sam autor przeczytał fragmenty swoich opowiadań. Po prezentacji można było zadać autorowi pytania, dotyczące inspiracji, pomysłu i spisania tych opowiadań.

Na zakończenie spotkania pani Dyrektor biblioteki podziękowała Arturowi Justyńskiemu i wręczyła mu książkę o dziejach naszego miasta Gostynina.

Następnie można było zakupić książkę i poprosić autora o autograf.

 

Tematy:Artur Justyński

Sprawdź też: Nauka Jazdy GostyninObiady domowe GostyninNaleśniki Gostynin

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Prognoza pogody - 13 października
Prognoza pogody - 13 października
Prognoza pogody - 13 października

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij