Popularny: 2000 odsłonInformacje18 lipca 2019, 09:36,

Policyjny pościg za pijanym motorowerzystą

Policyjny pościg za pijanym motorowerzystą

Udostępnij 14
Mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

Policjanci z Posterunku Policji w Pacynie, po pościgu, zatrzymali 42-latka, który kierując motorowerem nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był pijany i posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.Wczoraj (17.07.) w Suserzu pacyńscy policjanci zauważyli kierującego motorowerem, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Mężczyzna zignorował to polecenie, gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać leśnymi drogami. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Został zatrzymany po kilkunastu minutach.

"Jak się okazało 42-letni mieszkaniec gm. Oporów uciekał przed kontrolą ponieważ posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Do tego kierował motorowerem mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna ponownie będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwa, których się wczoraj dopuścił" - informuje podkom. Dorota Słomkowska oficer prasowy gostynińskiej policji.

Przypominamy, że nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji - kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności do 5 lat.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

Zniesmaczony, 19 lipca 2019
Ale co się dziwić. Pełno po wsiach pijaków. Ilu po szczawin ie jeździ. Po trębkach itp. Komarkami motorynkami albo lepszymi wózkami na zagranicznych blachach.
Ja i on, 19 lipca 2019
Tępić pijaków
Dodaj ogłoszenie