zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (4800 odsłon)

Dokumenty przekazane. ABW ponownie bierze Termy Gostynińskie „pod lupę“


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

termy gostynińskie ABW

W dniu dzisiejszym Miasto przekazało Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokumenty na potrzeby śledztwa w sprawie Term Gostynińskich.


Przypomnijmy, że kwietniu 2016 roku radni miejscy jednogłośnie przyjęli rezolucję, w której treści widniał zapis, że Rada Miejska wraz z Burmistrzem wyrażają głębokie zaniepokojenie umorzeniem w dniu 8 kwietnia 2016 r. przez Prokuratora Okręgowego w Płocku śledztwa dotyczącego nieprawidłowości przy realizacji inwestycji "Centralny Park Rekreacji, Balneologii, Turystyki i Wypoczynku – Termy Gostynińskie", na skutek których to nieprawidłowości Gmina Miasta Gostynina poniosła szkodę w rozmiarze nie mniejszym niż 7.665.001,30 zł.

Oświadczyli,  że nie zgadzają się z decyzją Prokuratora Okręgowego w Płocku i uważają za niedopuszczalną sytuację, by osoby winne działań lub zaniechań, które wyrządziły Gminie Miasta Gostynina ogromną szkodę nie poniosły ich prawnokarnych konsekwencji".

Również radni powiatowi w osobach Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej i Kazimierza Majchrzaka skierowali stanowisko w tej sprawie do Prokuratury Krajowej i w kwietniu otrzymali odpowiedź informującą m.in. o tym, że "analiza akt postępowania pozwoliła na stwierdzenie niezasadności postanowienia o umorzeniu śledztwa sygn. V Ds 54/14 w części dotyczącej przestępstwa z art 296 & 1 i 3 kk. W związku z tym akta zostały przekazane do Prokuratury Regionalnej, gdzie śledztwo zostało podjęte".

Pisaliśmy o tym tutaj: https://gostynin.info/informacje/radni-podjeli-rezolucje-odnosnie-umorzenia-sledztwa-w-sprawie-term-gostyninskich/

We wtorek na stronach Urzędu Miasta pojawił się komunikat, że  Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro objął swoim nadzorem postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczące przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy oraz członków władz Miasta Gostynina w związku z zaprojektowaniem i budową obiektu pod nazwą Centralny Park Rekreacji, Balneologii, Turystyki i Wypoczynku - Termy Gostynińskie w latach 2009-2013 w wyniku czego w mieniu Gminy Miasta Gostynina wyrządzono szkodę w wielkich rozmiarach w kwocie nie mniej niż 7.665.001,30 zł

Przeczytaj także: http://korajczyk-szyperska.pl/aktualnosci/niegospodarnosc-kosztuje-400-zl-kazdego-mieszkanca-gostynina/

Dziś na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zostały przekazane zgodnie z wnioskiem ABW stosowne dokumenty.

 

Tematy:termy gostynińskieABW

Sprawdź też: Paznokcie akrylowe GostyninFotografia ślubna GostyninOpalanie ntaryskowe Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Adam Kowalów zwycięzcą I tenisowego turnieju pucharu lata juniorów [WYNIKI]
Adam Kowalów zwycięzcą I tenisowego turnieju pucharu lata juniorów [WYNIKI]
Adam Kowalów zwycięzcą I tenisowego turnieju pucharu lata juniorów [WYNIKI]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij