Popularny: 600 odsłonInformacje29 marca, 13:32,

Dyrektor szpitala w Sochaczewie: prowadzimy normalną działalność

Dyrektor szpitala w Sochaczewie: prowadzimy normalną działalność

Udostępnij 8
Dyrektor Szpitala Powiatowego w Sochaczewie Feliks Orchowski w związku z sytuacją dotyczącą zakażonego koronawirusem SARS-CoV-2 lekarza, który pracował w tamtejszej placówce, wydał oświadczenie, w którym zapewnia o ciągłości pracy placówki

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Sochaczewie Feliks Orchowski w związku z sytuacją dotyczącą zakażonego koronawirusem SARS-CoV-2 lekarza, który pracował w tamtejszej placówce, wydał oświadczenie, w którym zapewnia o ciągłości pracy placówki.Przypomnijmy, stwierdzono pozytywny wynik na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u jednego z lekarzy szpitala samorządowego w Sochaczewie. Z lecznicy korzystają także mieszkańcy naszego powiatu, ponadto kwarantanną objęty został personel medyczny z powiatu gostynińskiego, który pracował w tamtejszej placówce: Koronawirus potwierdzony u lekarza ze szpitala w Sochaczewie.

Szanowni Państwo,

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą kontaktu osoby zakażonej COVID-19 informuję, że zostały podjęte i zastosowane wszystkie obowiązujące procedury. Pacjent podejrzany o kontakt, podobnie jak personel, nie prezentuje objawów zawiązanych z infekcją COVID-19. Obecnie czekamy na wyniki testów. Szpital obecnie nie jest objęty kwarantanną i funkcjonuje na ogólnych zasadach, jak pozwala zaistniała sytuacja epidemii.

Prowadzimy na bieżąco leczenie i diagnostykę pilnych - ratujących życie przypadków, porody oraz pacjentów onkologicznych wymagających diagnostyki zarówno w oddziałach szpitala, jak też w poradniach specjalistycznych.

Dla pacjentów wymagających konsultacji zostały uruchomione teleporady przez personel medyczny szpitala w poradniach specjalistycznych i psychiatrycznych zgodnie z zaleceniami NFZ, MZ, MUW.

W przypadku zaistnienia wyjątkowej sytuacji i zmiany zasad funkcjonowania szpitala stosowne powiadomienie zostanie zamieszczone na oficjalnej stronie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, Sanepidu i szpitala.

W związku z epidemią i ogólnie panującą atmosferą w społeczeństwie pewna grupa osób wykorzystuje obecną sytuację dla własnych celów/korzyści próbując siać dezinformację i panikę.

dr n. med. Feliks Orchowski
dyrektor Szpitala Powiatowego w Sochaczewie

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: fanpage Szpitala Powiatowego w Sochaczewie

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie