Informacje30 kwietnia, 18:18,

Flaga Mazowsza dostępna dla wszystkich


W najbliższym czasie flaga Mazowsza trafi do wszystkich samorządów

Wspólnie na Placu Obrońców Warszawy w Płocku Flagę Województwa Mazowieckiego wywiesiły władze Mazowsza oraz Płocka. W najbliższym czasie flaga Mazowsza trafi do wszystkich samorządów.Niech ten symbol będzie wyrazem jedności naszej mazowieckiej wspólnoty. Zachęcam każdego Mazowszanina do wywieszania flagi regionu. Bądźmy dumni z Mazowsza – mówił w trakcie wydarzenia marszałek Adam Struzik.

Symboliczne znaczenie flagi dla budowania wspólnoty mazowieckiej zauważa Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Widok łopoczącej na wietrze flagi zawsze napawa dumą i budzi pozytywne odczucia. Ta duma z bycia Mazowszanami i lokalny patriotyzm są nam potrzebne zwłaszcza teraz, gdy stoimy w obliczu zagrożenia podziałem naszego województwa. Jestem przekonany, że flaga będzie dumnie prezentowała się w Płocku, historycznej stolicy Mazowsza – podkreśla Prezydent.

Flaga będzie mogła być wykorzystywana w celach identyfikacyjnych i promocyjnych, a także, po uzyskaniu zgody zarządu województwa mazowieckiego, umieszczona również na przedmiotach przeznaczonych do handlu. Władze Mazowsza zainaugurowały kampanię promującą Flagę Województwa Mazowieckiego. Flagi Mazowsza rozsyłane są do wszystkich samorządów.

Flaga to symbol, który powinien jednoczyć zaznacza marszałek Adam Struzik.

Symbol, z którym powinniśmy się utożsamiać i który określa nas jako Polaków, Europejczyków, ale też Mazowszan. Mazowsze to największy i od lat najszybciej rozwijający się region w Polsce. Województwo wielu szans i możliwości. Mamy więc z czego być dumniDlatego, pokażmy, że Mazowsze jest dla nas ważne, wywieszając flagę z wizerunkiem białego orła bez korony przed domem, w miejscu pracy i nauki – zachęca marszałek.

Symbolika flagi nawiązuje do historycznego herbu książąt mazowieckich i przypomina, jak długa, bogata i burzliwa była historia Mazowsza. Integruje i skłania do refleksji o naszych korzeniach. To symbol regionalnego patriotyzmu i przywiązania do mazowieckiej kultury, tradycji, ale także troski o dobro wspólne.

Decyzję radnych województwa mazowieckiego tłumaczy Adam Orliński, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego. 

Flaga Mazowsza to symbol naszej mazowieckiej wspólnoty. Odwołuje się do naszej historii i korzeni, a równocześnie daje poczucie solidarności, jedności i buduje więzi społeczne. Od teraz mogą jej używać wszyscy mieszkańcy – wyjaśnia.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie