Popularny: 4800 odsłonInformacje17 czerwca 2018, 15:26,

Gostynin górą! Andrzej Piętka zwyciężył w III Biegu Zamkowym

Przy upalnej pogodzie, w niedzielę (17 czerwca br.) odbył się III Gostyniński Bieg Zamkowy - Niepodległa 2018.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Pomimo upału dali radę


Tegoroczna edycja zawodów miała charakter patriotyczny. Z okazji 100-lecia niepodległości Polski, uczestnicy głównego biegu w swoich pakietach startowych dostali biało-czerwona flagę oraz koszulkę w tych samych barwach.

Główny bieg poprzedziły zmagania przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym a także bieg w szpilkach oraz wyścig na wózkach. Po krótkiej rozgrzewce, punktualnie o godzinie 12.00 wystartował bieg główny. Łącznie na dystansie 5 i 10 km pobiegło blisko 200 osób.

Znakomicie w dzisiejszych zawodach zaprezentowali się gostyninianie. 20 minut i 2  sekundy potrzebował na przebiegnięcie 5 km Andrzej Piętka. Z takim wynikiem gostyninianin zajął 1 miejsce na tym dystansie w kategorii Open.

Wyniki w kategorii "Mieszkaniec Gostynina"

Kobiety - 5 km
1. Iwona Markus
2. Mariola Siemińska
3. Monika Biniewicz

Mężczyźni - 5 km
1. Andrzej Pietka
2. Piotr Osmolak
3. Przemysław Dobrzyński

Kobiety - 10 km
1. Agnieszka Fabisiak
2. Malwina Kubik
3. Aneta Kubik

Mężczyźni - 10 km
1. Paweł Wojtczak
2. Sławomir Lasota
3. Łukasz Lewandowicz

Kliknij, by zobaczyć pełną listę wyników.


Napisz komentarz

Popularny: 600 odsłonInformacje17 czerwca 2018, 15:21,

Błyskawica utrzymała się w Lidze Okręgowej

Mimo iż to jedynie rozgrywki Ligi Okręgowej to emocji nie zabrakło niczym w ostatniej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy. Ostatecznie mimo chwilowego załamania wyniku i nerwów w obozie Błyskawicy, zakończyło się szczęśliwym happy endem i zespół z Lucienia uratował się przed spadkiem.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Lucień odetchnął z ulgą

Mecz ostatniej kolejki podopiecznym trenera Artura Szulwacha nie wyszedł kompletnie, lucienianie już do przerwy przegrywali 0:2 ze Świtem Staroźreby a wynik końcowy to porażka 1:4. Jednak około 60 minuty serca sympatykom i sztabowi Błyskawicy Lucień mocniej zabiły, gdyż nadeszły wieści, że w równolegle rozgrywanym meczu w Cieszewie będący w tabeli za Błyskawicą Wicher Cieszewo objął prowadzenie w meczu z Deltą Słupno, co oznaczało, że Błyskawica zajmuje ostatnie spadkowe miejsce. Jednak po pięciu minutach rywale Wichra – Delta Słupno wyrównali a następnie doprowadzili do stanu 2:1 i potem już 3:1, co oznaczało odetchnięcie z ulgą lucieńskich piłkarzy. Ostatecznie skończyło się zwycięstwem 3:2 Delty.

Koniec sezonu i 13 miejsce w tabeli w Płockiej Lidze Okręgowej i zadowolenie z faktu utrzymania przyjęli trener, prezes i piłkarze oraz kibice Błyskawicy Lucień.

Wpływ na to miał również gostyniński Mazur, który dzięki utrzymaniu w IV Lidze spowodował, że z rozgrywek okręgówki spadła tylko ostatnia – 14 drużyna – czyli Wicher Cieszewo.

PŁOCK – LIGA OKRĘGOWA – 26 kolejka:

Błyskawica Lucień – Świt Staroźreby 1:4

Bramka dla Błyskawicy: 81' Adrian Śmiałkowski

Błyskawica: Mateusz Jarzyński – Łukasz Kokosiński, Mateusz Jagodziński, Jacek Kokosiński, Piotr Wilamowski (46' Łukasz Kaczmarek) – Kamil Surmak (58' Przemysław Warsicki), Dominik Dutkiewicz, Dominik Staniszewski (58' Konrad Ogrodziński), Sebastian Surmak - Bartosz Antczak, Piotr Krysztofiak (46' Krzysztof Kamiński); trener: Artur Szulwach.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie