Popularny: 7800 odsłonInformacje11 listopada 2018, 19:07,

Gostynin świętuje 100-lecie Polskiej Niepodległości

W tym roku, 11 listopada obchodzimy bardzo ważne święto - 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, kiedy to Polska po 123 latach ponownie pojawiła się na mapach.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 71
Następna taka uroczystość za 100 lat


W Gostyninie uroczystości patriotyczne rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zniczy przy Pomniku Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Gostyninie.

Po Mszy św. odprawionej w Kościele NMP Matki Kościoła poczty sztandarowe, władze miasta, powiatu, gminy oraz mieszkańcy przemaszerowali ulicami miasta do miejsc pamięci narodowej, gdzie delegacje złożyły kwiaty i wiązanki.

Po mini koncercie Miejskiej Orkiestry Dętej w Miejskim Centrum Kultury zostały ogłoszone wyniki konkursów patriotycznych. Gostynińskie uroczystości zakończyło ognisko patriotyczne w Gaśnem.

 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

maks, 12 listopada 2018
Podziękowania i gratulacje dla pana Rafała- kronikarza tak podniosłych obchodów 100 rocznicy Niepodległości w Gostyninie. Zdjęcia fantastyczne. Dla pana Burmistrza jako organizatora słowa uznania- godnie i na bogato !
Julka, 12 listopada 2018
W gostyninie widać najwięcej było pocztow sztandarowych i tych co składali wieńce, coś licho wyszło
Popularny: 500 odsłonInformacje11 listopada 2018, 11:24,

Po wyrównanym spotkaniu trzy punkty dla Przasnysza

Po wyrównanym spotkaniu trzy punkty dla Przasnysza

W 15 kolejce IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej Mazur Gostynin przegrał 0:1 w Przasnyszu z MKS-em. To ostatni mecz rundy jesiennej, do rozegrania został jeszcze za tydzień jeden mecz awansem z rundy wiosennej, z MKS Ciechanów.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 5
Przed meczem piłkarze zaśpiewali Hymn Narodowy - zobacz wideo

Mecz rozpoczął się od patriotycznych akcentów, upamiętniających 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podobnie jak w innych meczach 15 kolejki 4 Ligi Mazowieckiej, ale również na innych szczeblach, nie zabrakło biało-czerwonej flagi a także odegranego przed meczem Hymnu Narodowego:

Samo spotkanie pomyślnie mogło się zacząć dla Mazura. W 4 minucie po strzale głową piłkę w fenomenalny sposób obronił Rafał Szymański, bramkarz MKS-u Przasnysz. Była to jedna z najlepszych okazji dla Mazura na zdobycie bramki. Pierwsza część spotkania była dość wyrównana, gra toczyła się w środku pola.

Niestety, druga część meczu fatalnie rozpoczęła się dla Mazura. W jednej z pierwszych akcji drugiej połowy prostopadłe podanie trafiło do Dominika Lemanka, napastnika Przasnysza. Obrońcy Mazura próbowali złapać tego gracza na spalonego, jednak nie udało się to i Lemanek po przyjęciu piłki i mocnym strzale w kierunku bramki Klaudiusza Kurka dał prowadzenie gospodarzom. Prowadzenie to utrzymało się do końca spotkania, a mecz się bardzo zaostrzył, sędzia Krzysztof Kuciel z Warszawy co chwilę pokazywał zawodnikom żółte kartki.

Mimo wyraźnej przewagi Mazura Gostynin w ostatnich minutach meczu, podopieczni trenera Artura Kapeli nie zdołali wywieźć bardzo potrzebnych punktów z trudnego terenu.

 

Niestety, sytuacja w tabeli po 15 kolejce, ostatniej z rundy jesiennej nie jest zbyt optymistyczna. Mazur nadal ma 14 punktów, zajmuje trzecią od końca – 14 lokatę w tabeli i jest to lokata spadkowa.

Kolejny mecz – awansem z 16 kolejki, już z rundy wiosennej – w sobotę, 17 listopada 2018 r. o g. 13:00 na Stadionie Miejskim w Ciechanowie z MKS-em.

MKS Przasnysz – Mazur Gostynin 1:0

Bramka: 48' Dominik Lemanek

MKS: Rafał Szymański – Marcin Bartosiewicz, Jarosław Chechłowski, Damian Grędziński, Mateusz Pepłowski, Michał Pragacz, Kamil Rutkowski, Tomasz Pragacz (74' Jakub Wróblewski), Bartłomiej Orłowski, Kamil Olszewski (80' Łukasz Kosiorek), Dominik Lemanek (Kacper Sawczenko) trener: Paweł Mazurkiewicz

Mazur: Klaudiusz Kurek – Bartosz Wiśniewski, Piotr Dutkiewicz, Bartłomiej Błachnio, Łukasz Kiełbasa – Rafał Wilamowski (86' Michał Matecki), Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ostrowski, Michał Patora (74' Eryk Przybylski) – Jakub Kustra, Bartosz Komorowski; trener: Artur Kapela

żółte kartki: Chechłowski, Olszewski, Orłowski – Błachnio, Patora, Kustra, Wilamowski, Komorowski

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie