Popularny: 4900 odsłonInformacje29 lipca 2018, 03:18,

Gostynin świętuje. 1-szy dzień Jarmarku św. Jakuba

Za nami 1-szy dzień 4. edycji Jarmarku św. Jakuba. W sobotnim (28 lipca br.) programie znalazły się m.in. tradycyjny Hołd Ruski, a gwiazdą wieczoru był zespół Taraka.


Udostępnij
W niedzielę kolejny dzień imprezy


Od południa na mieszkańców Gostynina na terenie wokół Zamku czekały stragany handlowe oraz teatr Wabagunda, który przygotował wiele atrakcji dla dzieci.

Po godzinie 16tej imprezę oficjalnie otworzył Burmistrz Miasta zapraszając na rekonstrukcję Hołdu Ruskiego. W dalszej części zostały zaprezentowane wykonania taneczne oraz muzyczne o szeroko rozumianej tematyce folkowej.

Głównym punktem wieczoru był koncert zespołu Taraka, po której mieszkańcy miasta zostali zaproszeni do tańca. Dyskotekę pod gwiazdami poprowadził DJ Qbik.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Artykuł partnerski28 lipca 2018, 08:58,

Kamperem w świat

Kamperem w świat

Marzy Ci się podróż samochodem kempingowym? Marzenia się po to, żeby je spełniać, szczególnie teraz, w sezonie urlopów i wakacyjnych wyjazdów. Zacznij od wyboru modelu kampera, który najbardziej spełnia Twoje oczekiwania. Będąc już w jego posiadaniu, zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie.


Udostępnij
Marzy Ci się podróż samochodem kempingowym

Poza obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej (OC), Campervan insurance, oferowanym przez firmy takie jak Lancaster Insurance, powinno obejmować także Autocasco (AC) i ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Na stronie https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/campervan-insurance/ znaleźć można wiele wariantów ubezpieczeniowych, które warto porównać np. pod względem ceny czy oferty, by wybrać ten najkorzystniejszy. Oprócz aktualnego ubezpieczenia trzeba jeszcze dysponować ważnym dowodem rejestracyjnym i przeglądem technicznym – dopiero wtedy można ruszyć przed siebie.

Jakie europejskie kraje warto zwiedzić kamperem?

Jedną z największych zalet kampera są jego nieograniczone możliwości – możemy pojechać nim gdzie nam się tylko wymarzy. Najczęściej na cel wakacyjnych wojaży kamperowicze obierają Włochy. Kraj ten jest dla nich bardzo przyjazny, przepisy dla turystów podróżujących kamperami nie są zbyt rygorystyczne. Ponadto nie trzeba się zbytnio wysilać, aby znaleźć miejsca kempingowe, które w dodatku są w bardzo korzystnych cenach. Pojawia się jeszcze pytanie, jakie miejsca we Włoszech warto zwiedzić kamperem? Najlepszą odpowiedzią byłoby – cały kraj. Jednak nie jest to możliwe, dlatego na szczycie miejsc wartych odwiedzenia powinna znaleźć się Toskania, a wraz z nią stolica tego regionu – Florencja.

Początkujący kamperowicze mogą też udać się np. do Francji, ponieważ jest w nim cała masa niezwykłych z punktu widzenia turysty miejsc, a przy tym jest to kraj bardzo życzliwy dla osób podróżujących samochodem kempingowym. W Internecie znaleźć można sporo opinii ludzi, którzy mieli przyjemność podróżować po Francji kamperem i byli z tego bardzo zadowoleni. We Francji bardzo łatwo znaleźć miejsce do noclegu lub postoju kamperem. Jedna z rad starych wyjadaczy jest taka, żeby zabrać ze sobą rowery, gdyż ułatwią one poruszanie się po małych uliczkach, gdy kamper trzeba będzie zostawić na parkingu. Podczas wakacyjnego wyjazdu z pewnością nie uda się zwiedzić całej Francji, ale jako pozycje obowiązkowe warto obrać miasta takie jak Paryż i Bretania.

autor/źródło: Marcin Piotrowicz

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie