Popularny: 3700 odsłonInformacje31 marca, 13:19,

Gostyniński sanepid: 1. zakażony w powiecie, coraz więcej osób w kwarantannie

Gostyniński sanepid: 1. zakażony w powiecie, coraz więcej osób w kwarantannie

Udostępnij 23
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 31.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 31.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 31.03.2020 r.:

  • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba):  226 / 18 

  • Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba):  13 / 5

  • Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 2 / 1

  • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / (ostatnia doba): 1 / 1

  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): / 0

  • liczba zgonów powiązanych z COVID-190

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:

- www.gis.gov.pl

- www.gov.pl/web/zdrowie

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

autor/źródło: ralf / PSSE w Gostyninie

Napisz komentarz

Komentarze

Prawo i sadyzm, 2 kwietnia
Widzieliście statystyki ile osób od początku roku umarło z głodu , HIV i AIDS , na raka i z powodu innych chorób - liczby przekraczające 100 000 tysięcy a opętana sprawiedliwością i chyba nie do końca zdrowa umyślnie władza sieje popłoch o korona wirusie. Czy ktoś tu myśli trzeźwo jeszcze ??
Dodaj ogłoszenie