Popularny: 3700 odsłonInformacje10 czerwca, 20:16,

Gostynińskie bulwary nad Skrwą tętnią życiem

Gostynińskie bulwary nad Skrwą tętnią życiem

Życząc miłego weekendu, Balon na Hel oferuje piątkowa porcję humoru.

Wielu z nas jeździ do Płocka, aby pospacerować po Bulwarach nad Wisłą u stóp malowniczego Tumskiego Wzgórza. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w Gostyninie mamy podobną atrakcję z której warto skorzystać - szczególnie w okresie letnim.Bulwary nad Skrwą to jedno z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców naszego miasta. To tutaj w piękny słoneczny dzień można spotkać zakochane pary na randkach, rodziny z dziećmi, psami i krokodylami oraz licznych turystów ze Śląska, Warmii i Mazur oraz z zagranicy.

Z bulwarów rozciąga się piękny widok na gostyniński zamek, na którym odbywają się coroczne turnieje rycerskie i bitwy smoków. Na wydarzenia te zjeżdżają zainteresowani z całej Europy, między innymi z Norwegii, którzy chętnie dzielą się pieniędzmi z mieszkańcami naszego grodu.

Poza miejscem do spaceru, bulwary oferują jeszcze wiele innych atrakcji. Można kupić sobie tutaj watę cukrową, gofry z cebulą, napełnić balon na hel, a także puścić bączka lub zakręcić wiatraczek na jednym ze stoisk z zabawkami. Na końcu deptaka znajduje się również smażalnia śniętego łososia, która oferuje świeże rybki wyłowione prosto z rwącego nurtu Skrwy.

Warto zaprosić na gostynińskie bulwary wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas nad rzeką i nacieszyć się kojącą bryzą znad wody podczas upalnego lata.

autor/źródło: WP

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Paweł, 12 czerwca
Krokodyle na spacerze i to puszczanie bączka... ????????????
Dodaj ogłoszenie