Popularny: 2400 odsłonInformacje26 października 2019, 07:42,

Halloween party w Starej Betoniarni


Udostępnij 49
Szkoła językowa "Poliglotka" zaprosiła dzieci oraz rodziców na Halloweenowy bal

Z okazji przypadającego za kilka dni Halloween, szkoła językowa "Poliglotka" zaprosiła w sobotę (26 października br.) dzieci na Halloween party.W trakcie balu dzieci oraz rodzice poprzebierani w kolorowe, upiorne stroje mogli poznać genezę, tego kontrowersyjnego święta. Na najmłodszych czekała moc atrakcji: "krwiste" napoje, przekąski, malowanie buziek, tańce oraz liczne konkursy z nagrodami.

Czym jest Halloween?
Halloween to święto obchodzone co roku 31 października. Starożytni Celtowie wierzyli, że w tym dniu granica między królestwem żywych i duchowych była zatarta - co oznacza, że duchy mogły odwiedzać żywych, a potwory mogły przedostać się do domów ludzi. Odbywały się specjalne rytuały, które miały trzymać potwory, czarownice i złe wróżki na dystans. Opowiadano historie o mitologicznych bohaterach i świecie podziemnym. Przebieranie się za potwory miało natomiast chronić ludzi przed... Potworami.
W VIII wieku papież Grzegorz III wyznaczył 1 listopada na czas uczczenia wszystkich świętych. Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych wprowadził niektóre tradycje Samhaina. 31 października był znany jako Wigilia Wszystkich Świętych (All Hallow;s Eve), a później Halloween (skrót od tej nazwy).

Halloween obecnie
Halloween jest najhuczniej obchodzone w W stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie, choć europejskie celebracje w Wielkiej Brytanii i Irlandii nie ustępują im wiele. Ludzie przystrajają domy przerażającymi gadżetami, dzieci przebierają sie za potwory lub ulubione postaci z bajek i chodzą po domach w poszukiwaniu słodyczy, a dorośli często organizują przebierane imprezy ze "strasznym" motywem przewodnim.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

tomek, 27 października 2019
poganskie obyczaje tu jest polska
Dodaj ogłoszenie