Popularny: 7700 odsłonInformacje9 lipca, 13:15,

Hejt w anonimowym komentarzu. Autorem... ojciec burmistrza Gostynina

Hejt w anonimowym komentarzu. Autorem... ojciec burmistrza Gostynina

Ugodą a co za tym idzie publicznymi przeprosinami, wpłatą 1000 złotych na cele charytatywne i zwrotem połowy kosztów postępowania sądowego zakończyło się postępowanie o ochronę dóbr osobistych, w której pozwanym przez Przewodniczącą Stowarzyszenia Inicjatywa dla Gostynina, wówczas radną powiatu gostynińskiego Agnieszkę Korajczyk-Szyperską i Konrada Szyperskiego został 63-letni mieszkaniec Gostynina, ojciec Burmistrza Pawła Kalinowskiego.


Udostępnij 83
Autora anonimowego komentarza ustalono za pomocą organów ścigania


W felietonie autorstwa byłej radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ewy Szymańskiej z Prawa i Sprawiedliwości pod tytułem "No i zaczęło się", opublikowanym na portalu gostynin24.pl, anonimowy autor z 7 stycznia 2018 roku pod tzw. „nickiem”, (pseudonimem internetowym – przyp. red.) o nazwie „obserwer” napisał:
(pisownia oryginalna)

„Szyperskich interesuje władza i pieniądze. Nie kieruje ich troska o mieszkańców ani żadna idea tylko atakują wszystko co się rusza. Intrygi, ośmieszanie Burmistrza i rządu PIS na facebooku w ich mniemaniu mają zapewnić AKS pełnie władzy i powrót kolesi z PO do koryta. Sami żadnego mandatu od społeczeństwa nie mają więc wykorzystują do tego niezbyt lotnych radnych, którzy nie posiadają własnego zdania i realizują politykę "spalonej ziemi" Sami łamią prawo a protestują przeciwko łamaniu konstytucji. To szczyt hipokryzji i jeśli coś może uratować Gostynin to odsunięcie całe to ugrupowanie IdG od jakiejkolwiek władzy.”

Autora anonimowego komentarza ustalono za pośrednictwem organów ścigania i następnie sprawa o naruszenie dóbr osobistych zawisła na wokandzie Sądu Okręgowego w Płocku.

Przeczytaj też: Posłanka o uroczystościach koło Gostynina: potraktowano mnie jak gorszy sort

W toku śledztwa ustalono, że autorem komentarza był 63-letni mieszkaniec Gostynina. Jak dowiedziała się nasza redakcja, to prywatnie ojciec Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego (Prawo i Sprawiedliwość).

22 maja 2019 r. za pośrednictwem mediatora Sądu Okręgowego w Płocku zawarto ugodę, a jej przedmiotem jest uregulowanie wzajemnych roszczeń w pozwie o ochronę dóbr osobistych, zawisłej przed Sądem Okręgowym w Płocku I Wydział Cywilny, zarejestrowanej pod sygn. akt. IC 1320/18.

Autor komentarza zobowiązał się do opublikowania na własny koszt oświadczenia na portalu www.gostynin24.pl, przepraszającego Agnieszkę Korajczyk-Szyperską i Konrada Szyperskiego przez 14 dni czcionką ARIAL w kolorze czarnym, wielkość 12, w terminie 7 dni od dnia uprawomocnienia się postępowania zatwierdzającego ugodę a ponadto zobowiązał się do wpłacenia na rachunek bankowy Domu Dziecka w Gostyninie, ul. Ozdowskiego 2, 09-500 Gostynin, kwoty 1 000 złotych oraz zwrotu solidarnie na rzecz Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej oraz Konrada Szyperskiego połowy opłaty sadowej w kwocie 375 złotych.

Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski, w opublikowanym na jego profilu Facebook w listopadzie 2018 roku wpisie, komentując jeden z wyroków sądowych dotyczących artykułu prasowego pisał:

- „Szanowni Państwo,
kłamstwo i manipulacja zawsze mają krótkie nogi. Tak jest i tym razem. Stop manipulacjom, hejtom i wszelkim innym działaniom, które dyskredytują osoby pełniące funkcje publiczne.”

Warto podpisać się pod tymi słowami i zacząć wymagać ich przestrzegania w swoim otoczeniu.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Napisz komentarz

Komentarze

czytający, 12 lipca
Tak czytam i czytam i śmiać mi się chce z całego tego zamieszania. Smuci mnie jedynie fakt,że człowiek wydawałoby się poważny zajmuje się anonimowym obrażaniem ludzi pisząc anonimowo a podając nazwiska osób nie przebierając w krytyce. BÓG,HONOR,OJCZYZNA. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM i więcej umiaru,pokory i szacunku do ogółu a nie tylko do wybranych.
Kamyczek, 12 lipca
Świat się kończy! Najwięksi hejterzy świata uczą innych dobrych manier. Z pomocą kasty...
Chwast, 12 lipca
I o co tyle hałasu. Przecież to i tak niczego nie zmieni. Kto pisze, dalej będzie pisał. Nikogo nie zmienimy. Portalu gostynin 24.pl również nie zmienimy. Tak już musi być. Kto głupi to pisze, kto mądrzejszy nie pisze. Kto chce to czyta, kto nie chce, to nie czyta. Ten obiektywizm to bardzo ciekawa sprawa. Zmienia się znaczenie tego słowa. Wolność Tomku w swoim domku. Trochę to śmieszne ale prawdziwe. Ta sprawa niczego nie zmieni, bo my chwasty pozostaniemy chwastami i tyle w temacie. Chwastów nie trzeba szanować. Taki to neews. Wolny kraj, tylko sądy zacierają ręce. Więcej takich spraw. Potrzebujący czekają na wpłaty pieniężne. Pozdrawiają prawdziwe chwasty tych w otoczkach obiektywizmu.
Popularny: 1600 odsłonInformacje9 lipca, 12:14,

Dramat z Jaredem Leto. W piątek kolejny seans kina plenerowego

Dramat z Jaredem Leto. W piątek kolejny seans kina plenerowego

W najbliższy piątek (12 lipca br.) po raz kolejny mieszkańcy Gostynina będą mogli obejrzeć film na świeżym powietrzu. Seans jest bezpłatny.


Udostępnij 20
Oby tylko pogoda dopisała

O godzinie 21.00 na placu pod Ratuszem zostanie wyświetlony dramat w reżyserii Jeana-Marca Vallée pt. "Witaj w klubie". W jednej z głównych rół nagrodzony Oscarem Jared Leto.

Głównym bohaterem filmu jest Ron, elektryk i jeździec rodeo, który dowiaduje się, że jest zainfekowany wirusem HIV i pozostało mu 30 dni życia. Gdy okazuje się, że mogące uratować mu życie leki nie są jeszcze zaaprobowane przez FDA (agencja dopuszczająca leki do obrotu i stosowania w USA), Ron udaje się do Meksyku, gdzie dowiaduje się o alternatywnych formach terapii, których użycie nie jest jeszcze zaaprobowane przez FDA.

Szybko wpada na pomysł, by przemycać leki z Meksyku do USA i sprzedawać je innym, zainfekowanym wirusem HIV, pacjentom. Zakłada „Dallas Buyers Club”, klub którego członkowie po opłaceniu składki członkowskiej mogą korzystać z zapewnionych przez Rona leków.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie