Popularny: 3700 odsłon Informacje 14 marca, 12:39,

II Powiatowe Targi Edukacji i Rozwoju w Zespole Szkół

W czwartek (14 marca br.) drzwi Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie stały otworem przed młodzieżą szkół średnich, klas gimnazjalnych oraz uczniami klas ósmych szkół podstawowych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 41
Wydarzenie zostało połączone z Dniem Otwartym


Podczas Dnia Otwartego przyszli absolwenci szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia placówki, zwiedzenia obiektów szkolnych i pracowni specjalistycznych.

W roku szkolnym 2019/2020 w Zespole Szkół zostanie utworzonych 5 pierwszych klas dla absolwentów szkół gimnazjalnych oraz 5 klas dla absolwentów szkół podstawowych: technik informatyk, technik obsługi turystycznej, technik elektronik, technik ekonomista oraz liceum ogólnokształcące.

Dla uczniów szkół średnich została zorganizowana druga edycja Powiatowych Targów Edukacji i Rozwoju, których zadaniem jest kształtowanie przedsiębiorczej postawy na rynku pracy i świadome kreowanie własnej ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej.

W ramach targów odbyły się prelekcje oraz prezentacja ofert szkół wyższych, policealnych oraz instytucji działających na rynku pracy. Na przygotowanych stoiskach odpowiedzi na  nurtujące młodzieży pytania udzielały m.in.: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Płocku, Policja, Straż Pożarna, Służba Więzienna.

Dzień Otwarty w GCE

Już jutro (15 marca br.) na Dzień Otwarty zaprasza Gostynińskie Centrum Edukacyjne. Jednym z głównych punktów wydarzenia będzie pokaz kulinarny uczennic technikum żywienia pod kierunkiem uczestniczki programu „BAKE OFF ale CIACHO” pani Aleksandry Serwy.

Program Dnia Otwartego w GCE:
9.00 - powitanie gości, prezentacja oferty edukacyjnej
9.10 - wystąpienia zaproszonych gości
9.30 - część artystyczna: GCE drogą do sukcesu
9.50 - rozstrzygnięcie konkursu „Fizyka może być piękna”
10.00 - pokaz kulinarny uczennic technikum żywienia pod kierunkiem uczestniczki programu „BAKE OFF ale CIACHO”
10.20 - pokaz diagnostyczny w CKP dla zainteresowanych motoryzacją
10.20 - 12.00 - zwiedzanie „GIEŁDY ZAWODÓW” w holu głównym /zwiedzanie szkoły.


Napisz komentarz

Popularny: 900 odsłon Informacje 14 marca, 08:15,

Policjanci przypominają: za zwierzę odpowiada właściciel

W ostatnim czasie gostynińscy policjanci za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa są informowani o wałęsających się bezpańskich psach. W większości zgłoszeń są to przypadki niewłaściwego nadzoru nad zwierzęciem. Przypominamy, że za zwierzę odpowiada jego właściciel, a w przypadku braku nadzoru grożą mu konsekwencje prawne.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 20
W przypadku niestosowania się właściciela do przepisów jest on narażony na konsekwencje prawne

W większości przypadków zwierzęta mają swoich właścicieli, a pojawiające się „bezdomne psy” to głównie zwierzęta nie dopilnowane odpowiednio przez właściciela. Ustawa o ochronie praw zwierząt zabrania puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Zakaz ten nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli jest on ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.

W przypadku niestosowania się właściciela do zapisów ustawy jest on narażony na konsekwencje prawne wynikające z art. 77 kodeksu wykroczeń. Przepisy określają, że kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany. W przypadku, gdy właściciel wałęsającego się psa jest znany, należy fakt ten zgłosić Policji, która ma prawo nałożyć mandat lub skierować wniosek do sądu o ukaranie na nieodpowiedzialnego właściciela zwierzęcia. Natomiast, gdy następstwem pogryzienia przez psa jest szkoda na osobie w grę może wchodzić odpowiedzialność za przestępstwo spowodowania lekkiego, średniego lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci człowieka. A w przypadku uszkodzenia mienia odpowiedzialność karna uzależniona jest od wartości mienia.

Przypominamy, że ustawa o ochronie zwierząt wskazuje również, że ten kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody. Zabrania się również trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m.

Zagrożenia dotyczące znęcania się nad zwierzętami bądź wałęsających się bezpańskich psów można również zgłosić policjantom za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypominamy, że mapa nie służy do informowania o zdarzeniach, które zagrażają życiu lub zdrowiu. W przypadkach konieczności podjęcia przez policję natychmiastowej interwencji, należy korzystać z numerów alarmowych - 112 i 997.

Tematy: Pies

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie