Informacje16 czerwca, 09:35,

Ile kalorii jest w bakłażanie? My już wiemy

Ile kalorii jest w bakłażanie? My już wiemy

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność bakłażana. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w bakłażanie pochodzą w 14% z białka, 80% z węglowodanów i 6% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Eggplant)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma bakłażan lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w bakłażanie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Bakłażan - kalorie i wartości odżywcze

Bakłażan zawiera 24 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości bakłażan (250 g) to około 60 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości bakłażan (250 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 jabłko, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 3 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 9 minut, pływać przez 7 minut lub biegać przez 6 minut.

Czy bakłażan tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Bakłażan to produkt o małej zawartości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii warzyw). Spożywanie bakłażana wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w bakłażanie?

Bakłażany zawierają 1 g białka na 100g.
Średniej wielkości bakłażan (250 g) zawiera ok. 2.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w bakłażanach?

Bakłażany zawierają 5.7 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości bakłażan (250 g) zawiera ok. 14.3 g węglowodanów.

Ile waży bakłażan?

Średniej wielkości bakłażan (część jadalna po obraniu) waży ok. 250g.

Ile błonnika jest w bakłażanach?

Bakłażany zawierają w sobie 3.4 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości bakłażan (250 g) zawiera ok. 8.5 g błonnika. Odpowiada to ok. 28% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie