Informacje11 września, 10:38,

Jednodniowa Wystawa „Ginące zawody – ocalić od zapomnienia”

Jednodniowa Wystawa „Ginące zawody – ocalić od zapomnienia”

Udostępnij 14
GAFA - Gostyniński Atak Fotograficzno-Artystyczny zaprasza na wystawę

Zainspirowani działaniami Anety/Among Scratches https://www.facebook.com/AmongScratches, pomysłodawczyni i organizatorki „Znikających Wystaw”, zachęcamy Was do zabrania ze sobą sztuki z Jednodniowej Wystawy grupy GAFA, która będzie eksponowana w sobotę (12.09) na terenie przed eMCeKiem. Zgarnij fotografię/rysunek/opowiadanie wprost z wystawy. Podaruj dalej, jak w akcji photocrossingowej*, lub ciesz się swoją zdobyczą sam. Śpiesz się, bo każdy egzemplarz jest unikatowy.Startujemy od godziny 14:00 i dajemy Wam czas do zachodu słońca! Lub do ostatniej pracy. Kto pierwszy, ten lepszy.

GAFA czyli Gostyniński Atak Fotograficzno – Artystyczny zapisał się nieszablonowymi i doskonale przyjętymi przedsięwzięciami artystycznymi na terenie Gostynina. Niezapomniany „Spacer Fotograficzny – Gostynin Inaczej”, zorganizowany przez GAFĘ w 2015 roku, cieszył się dużym zainteresowaniem i wcale nas to nie dziwi, jako, że był świetnie przygotowany – na kolejnych przystankach fotografowie z Gostynina oraz Płocka z pomocą profesjonalnie przygotowanych modelek oraz modeli starali się uwiecznić na zdjęciach Gostynin w sposób, w jaki go na co dzień nie widzimy. Cała akcja zakończyła się wernisażem w Galerii „Autoportret” Elizy Łosiewicz, a foto-spacerowanie dalej inspiruje i ma naśladowców w Gostyninie. Po raz drugi GAFA zaatakowała wydarzeniem pod nazwą „Rzucamy Wierszem” 15.11.2016 r. w MCH Stara Betoniarnia. Był to wyjątkowy wieczór poetycki, gdzie wiersze przedstawiano za pomocą wyreżyserowanych stanowisk, aktorów, teatralnych gadżetów, światła i dźwięku.

Kolejne wydarzenie GAFY – 25.07.2016 r. – był to spacer fotograficzno – artystyczny po starych zakładach rzemieślniczych w ramach projektu pn. „Ocalić od Zapomnienia Ginące Zawody”, współfinansowanego ze środków FIO Mazowsze Lokalnie. W trakcie spaceru, w którym uczestniczyło 25 osób grupa odwiedziła: zakład szklarski, szewca, punkt naprawy urządzeń AGD, fryzjera, zakład krawiecki. Każdy mógł na swój sposób zbierać pamiątki ze spotkań z rzemieślnikami. Fotograficznie, szkicując, czy notując mini-wywiady z gospodarzami. Wernisaż podsumowujący projekt odbył się na dziedzińcu zamkowym 16 września 2016 r., zaprezentowane zostały zdjęcia, rysunki, akwarele, humoreski, wiersze, powiastki/opowieści, jak również pocztówki promujące Gostynin z wykorzystaniem materiałów z projektu. Autorzy:

Wydarzenie jest organizowane w ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Gostyninie.
WSTĘP WOLNY

*photocrossing – skoro książki mogą podróżować (bookcrossing / https://bookcrossing.pl/bookcrossing-co-to-takiego ), to dlaczego nie fotografie?  i sztuka. Nie widząc przeciwwskazań, polecamy i wyprawiamy sztukę w świat!

autor/źródło: MCK Gostynin

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie