Popularny: 1900 odsłon Informacje 22 marca 2018, 13:27,

Jest szansa na modernizację stadionu. Wniosek o pozwolenie na budowę trafił do Starostwa

W ubiegłym tygodniu do Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Gostyninie wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę - rozpoczęcia modernizacji Stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sportowej – poinformował portal Gostynin.Info Wiesław Adamski, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przewiń w dół aby czytać dalejInwestorem zadania jest Gmina Miasta Gostynina a wykonawcą projektu jest Firma Garapena Sp. z o.o. z Będzina.

O inwestycję zabiegali radni Inicjatywy dla Gostynina. Zdaniem Przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Robackiego oraz radnego Zbigniewa Chorążka modernizacja Stadionu MOSiR jest bardzo potrzebną dla rozwoju sportu inwestycją.

- Stadion wymaga modernizacji i doskonale wiem, że bez środków zewnętrznych tego się nie uda przeprowadzić, dlatego będę szukała możliwości pozyskania środków zewnętrznych na tą inwestycje - powiedziała Przewodnicząca Inicjatywy dla Gostynina oraz kandydatka na stanowisko burmistrza Agnieszka Korajczyk-Szyperska.

Zakres zadania obejmuje:
- rozbiórka istniejących budynków gospodarczych,
- budowa zaplecza socjalno-sanitarnego (szatnie dla drużyn, sędziów, sanitariaty, świetlica, pomieszczenia gospodarczo-garażowe),
- budowa boiska trawiastego o nawierzchni sztuczna trawa o wymiarach 64 x 105m, zadaszone ławki dla zawodników rezerwowych, piłkochwyty, budowa instalacji oświetlenia boiska o natężeniu 200Lx, ogrodzenie boiska,
- wydłużenie boiska głównego trawiastego do 105m, budowa czterotorowej 400-metrowej bieżni tartanowej wraz z prostą sześciotorową bieżnią do biegu na 100 metrów, odwodnienie, modernizacja skoczni w dal i rozbiegu, rzutnia do pchnięcia kulą,
- wykonanie trybuny dla kibiców gości od ul Płockiej,
- budowa instalacji oświetlenia o natężeniu 300Lx,
- budowa instalacji podlewania automatycznego boiska, montaż zadaszonych ławek dla zawodników rezerwowych, montaż piłkochwytów, wymiana bramek na aluminiowe, ogrodzenie boiska do wysokości 1,20m,
- budowa parkingu na 105 miejsc, chodników, systemu nagłośnienia i monitoringu, mała architektura w postaci koszy, ławek i stojaków na rowery.


Napisz komentarz

Komentarze

Marta, 29 marca 2018
To jest marnowanie pieniądzy mało które dziecko tam chodzi będzie stało nie używana nie jesteśmy wielkim miastem u nas nic się nie dzieje i jest to nie potrzebne są większe potrzeby
Hmm, 27 marca 2018
A już myślałem, że to pomysł Wieśka. ????
M&M, 22 marca 2018
Dobry pomysł ale czy potrzebne jest kolejne boisko? Postawić zadaszone lodowisko i będzie spoko
Popularny: 900 odsłon Informacje 22 marca 2018, 09:10,

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W poniedziałek (19 marca br.) w Białotarsku odbyły się miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. "Młodzież zapobiega pożarom". Uczestników Turnieju oceniało jury w składzie: Kamil Balcerzak, Fabian Kowalczyk, Sławomir Stanecki i Hubert Wojciechowski.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Młodzież, jak co roku wykazała się bardzo dobrą wiedzą na temat pożarnictwa.

W wyniku rozgrywek finałowych z terenu miasta Gostynina w I grupie wiekowej zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych: Bartosz Modrzejewski (11 pkt) i w II grupie wiekowej Olaf Cichosz (21 pkt).

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne z terenu miasta zakwalifikowali się: Filip Trawczyński (23 pkt) i Wiktor Rękawiecki (15 pkt).

Uczestnikom, którzy przeszli do kolejnych eliminacji gratulujemy.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie