Informacje11 lipca 2018, 10:02,

Jest szansa na rozbudowę oświetlenia na ul. Norwida

Jest szansa na rozbudowę oświetlenia na ul. Norwida

Mieszkańcy ulicy Cypriana Kamila Norwida w Gostyninie od wielu lat borykają się z problemem niedostatecznego oświetlenia ich ulicy. Od 7 lat zabiegają o zamontowanie kilku dodatkowych lamp.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Na realizację mieszkańcy czekają już 7 lat


Teraz jednak widać światełko w tunelu. W odpowiedzi wystosowanej na zapytanie liderki Inicjatywy dla Gostynina Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej, Zastępca Burmistrza Miasta Gostynina Halina Fijałkowska informuje, że obecnie jest szansa na realizację inwestycji.

Poniżej treść odpowiedzi:

Informuje, iż mieszkańcy ul. Norwida dwukrotnie zwracali się do tut. Urzędu z prośbą o zamontowanie dodatkowego oświetlenia tejże ulicy.

W roku 2011 informowaliśmy, iż plan modernizacji oświetlenia ulicznego w/w roku nie przewidywał rozbudowy tej ulicy oraz brak środków finansowych uniemożliwiał wykonanie powyższego zadania inwestycyjnego.

Natomiast w roku bieżącym udzielono odpowiedzi, że wraz ze złożeniem wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej O dofinansowanie modernizacji oświetlenia ulicznego istnieje możliwość uwzględnienia nowych punktów -świetlnych w ramach rozbudowy.

W związku z tym, w dokumentach projektowych planujemy wziąć pod uwagę doświetlenie ulicy Norwida. W przypadku pozytywnej weryfikacji wniosku i pozyskania środków finansowych inwestycja zostanie zrealizowana.


Napisz komentarz

Komentarze

Ul. Kowalska, 11 lipca 2018
Kowalska czeka na droge i oświetlenie 10 lat. Obecna władza tylko mydlila oczy w tamtym roku!!!!
Popularny: 1700 odsłonInformacje10 lipca 2018, 13:32,

Niebezpieczne chemikalia z Ziejkowej wkrótce znikną. Wiemy, kto zabierze odpady

Niebezpieczne chemikalia z Ziejkowej wkrótce znikną. Wiemy, kto zabierze odpady

Wszystko wskazuje na to, że czas tykającej bomby ekologicznej z ul. Ziejkowej dobiega końca. Na stronach BIP Urzędu Miasta pojawiła się informacja o wynikach zamówienia publicznego na "Odbiór i zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych o kodzie 16 81 01* z nieruchomości położonej przy ulicy Ziejkowej w Gostyninie."

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Pozostaje jeszcze kwestia utylizacji odpadów przez powiat

Swoją ofertę złożyła 1 firma - „PORT-SERVICE” Spółka z o.o. z Gdańska. Oferent wycenił utylizację chemikaliów na kwotę jednostkową za 1 Mg w wysokości 1.671,84 zł brutto, co daję łączną kwotę w wysokości 1.170.288,00 zł brutto.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej na wywóz i utylizację niebezpiecznych odpadów radni przeznaczyli 1.540.000,00 zł, co oznacza, że część tych środków powróci do budżetu.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie