3000 odsłonInformacje9 listopada 2022, 21:20,

"Jesteśmy Polką i Polakiem". Patriotyczna akademia w SP3 GostyninW środę (9 listopada br.) w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie odbyła się uroczysta akademia z okazji nadchodzącego Dnia Niepodległości.Uczniowie klas III swoim kolegom oraz zaproszonym gościom przedstawili program słowno-muzyczny opisujący historię naszej Ojczyzny od czasów rozbiorów do odzyskania niepodległości.

"104 lata temu, czyli w 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała Niepodległość.  To efekt starań wielu orędowników wolności.

Chociaż minął już cały wiek, zmienili się ludzie, otoczenie, realia w których żyjemy, prawne, ekonomiczne, czy wreszcie gospodarcze, to nadal niezmienne jest jedno - człowiecze dążenie do wolności.

Dziś, kiedy Świat stał się globalną wioską, ze szczególną troską zwracamy. uwagę na Polskość, bo to ona stanowi nasze korzenie i naszą tożsamość" - mówiła podczas uroczystości Beata Wasiak-Grudzińska - dyrektor placówki.

Uroczystą akademię wraz z uczniami klas III przygotowały panie: e Małgorzata Krajewska, Ewa Kujawa i Weronika Pokropińska.

Oprawa muzyczna: p. Magdalena Korytkowska

Dekoracja: p. Beata Dutkiewicz, we współpracyz  M. Korytkowską, Agnieszką Lewandowską, Urszulą Justyńską.

Stroje: p. Sylwia Osmolak.

Oprawa techniczna: p. Roman Bartosiak/

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie