InformacjeGorący temat (2900 odsłon)

Jubileusz 40-lecia konsekracji kościoła NMP [ZDJĘCIA]


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

kościół parafia Św. Marcina Piotr Libera

W poniedziałkowy wieczór (17 września br.) do kościoła pw. NMP Matki Kościoła przybył biskup płocki Piotr Libera, aby przewodniczyć uroczystości 40-lecia konsekracji świątyni.


Oprócz zaproszonych gości i przedstawicieli władz samorządowych i oświatowych, na Mszę św. przybyli także parafianie pamiętający okres powstawania obiektu sakralnego.

Jak zaznaczył w homilii biskup płocki, aż dwadzieścia lat od zburzenia przez hitlerowców poprzedniej świątyni parafianie gostynińscy musieli czekać na możliwość odbudowy swojego kościoła. Przed półwieczem pojawił się w naszym mieście charyzmatyczny kapłan, ks. Józef Gerwatowski, który przez dziesięć lat razem z mieszkańcami w trudzie starał się o wzniesienie świątyni.

Ówczesny proboszcz oddał swoje serce tej sprawie. Biskup wyznał, że z zadumą czyta napis na grobowcu ks. Gerwatowskiego w Rokiciu: ”Ofiarą zdrowia i życia przypłacił budowę kościoła gostynińskiego”.

Dzieje budowy jednego z większych kościołów w Polsce powstałych w latach siedemdziesiątych będzie można przybliżyć sobie już za tydzień, 24 września. Na zamku gostynińskim, który jako poewangelicka świątynia służył katolikom tuż po wojnie jako kościół, odbędzie się premiera książki pt. „Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Gostyninie”.

Tematy:kościółparafia Św. MarcinaPiotr Libera

Sprawdź też: Laseroterapia GostyninPaznokcie akrylowe GostyninObiady domowe Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


"Ananasy" przywiozły puchar z festiwalu tańca w Sannikach [ZDJĘCIA]
"Ananasy" przywiozły puchar z festiwalu tańca w Sannikach [ZDJĘCIA]
"Ananasy" przywiozły puchar z festiwalu tańca w Sannikach [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij