Popularny: 900 odsłonInformacje12 kwietnia, 10:37,

Już w niedzielę II Wyścig we wrotkarstwie o Puchar Siemowita w ramach długodystansowego Pucharu Polski

Już w niedzielę II Wyścig we wrotkarstwie o Puchar Siemowita w ramach długodystansowego Pucharu Polski

W niedzielę (14 kwietnia br.) odbędą się II Ogólnopolskie Zawody Sportowe we Wrotkarstwie „Wyścig o puchar Siemowita w ramach długodystansowego Pucharu Polski”. Impreza jest organizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, liderem projektu był Łukasz Flejszer UKS Zwoleń-Team.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Impreza jest organizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019


Start i meta wyścigu usytuowana będzie przy Rondzie Rodziny Higersbergerów ul. Zamkowa 31, 09-500 Gostynin (okolice Zamku Gostynińskiego), a trasa wyścigów będzie przebiegać ulicami:

- dystanse od 100 - 900 m dla najmłodszych ul. Zamkowa,

- dystans 3,2 km (1 x pętla) dla młodzieży i 6,4 km (2 x pętla) od ul. Zamkowej (rondo) - Targowa-Zazamcze-Dybanka-Kwiatowa/Parkowa-Zamkowa (rondo)

- dystanse: 22,4 km (7 x pętla), 41,6 km (13 x pętla) dla zaawansowanych zawodników z całej Polski – trasa jak wyżej.

W programie imprezy znajdą się również:
- wspólny poczęstunek,
- rozgrzewka dla wszystkich zawodników,
- zabawy dla dzieci „dmuchańce/skakance/zamki/strefa rekreacyjna fabryki zabawy TĘCZOWO”,
- spotkanie ze srebrną medalistką Zimowych Igrzysk Olimpijskich z Sochi NATALIĄ CZERWONKĄ,
- promocja wrotkarstwa na terenie powiatu gostynińskiego (osiągnięcia)
- prezentacja zespołu tanecznego „ANANASY”.

autor/źródło: Zwoleń Team

Napisz komentarz

Popularny: 700 odsłonInformacje12 kwietnia, 09:11,

Bądź bezpieczny czyli dzielnicowy bliżej nas

Bądź bezpieczny czyli dzielnicowy bliżej nas

Założeniem programu „Dzielnicowy bliżej nas” jest zbliżenie Policji do społeczeństwa i zainteresowanie go szeroko pojmowaną problematyką bezpieczeństwa. W związku z powyższym dzielnicowi z terenu gminy Gostynin uczestniczą w spotkaniach sołeckich. Omawiają zagadnienia związane z programem , a także założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy aplikacji Moja Komenda.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 4
Spotkania są okazją do rozmów o bieżących problemach mieszkańców sołectwa

W trakcie spotkań policjanci zachęcają do wykorzystywania narzędzi jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy aplikacja Moja Komenda. Dzielnicowi poruszają również zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcają uczestników do noszenia elementów odblaskowych na ubraniach, kiedy poruszają się po drodze, nie tylko poza obszarem zabudowanym. Seniorom przypomina się o zasadach ograniczonego zaufania wobec obcych osób oraz zachowania zdrowego rozsądku przy podejmowaniu decyzji o kupnie oferowanych im produktów. Spotkania są także okazją do rozmów o bieżących problemach mieszkańców sołectwa.

Spotkania dzielnicowych prowadzone są w ramach opracowanych półrocznych planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Mają służyć zwiększeniu kontaktów dzielnicowego ze społeczeństwem dla skutecznego współdziałania z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie.

Zadania przyjęte przez dzielnicowych do realizacji wynikają z oczekiwań społecznych określonych podczas spotkań, konsultacji oraz debat ze społeczeństwem oraz z bieżącej analizy zagrożeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zadania te są dla Policji ważną podpowiedzią ze strony  mieszkańców, bo dotyczą bolączek i problemów w rozwiązaniu których możemy pomóc. Realizacja zadań priorytetowych- jak sama nazwa mówi- ma dla nas szczególne znaczenie.

W najbliższym czasie dzielnicowi będą uczestniczyć w kolejnych spotkaniach wiejskich organizowanych na terenie gminy Gostynin.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie