Artykuł partnerski22 kwietnia, 09:35,

Kalorie w pistacjach. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w pistacjach. Sprawdziliśmy ile ich jest

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność pistacji. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w pistacjach pochodzą w 14% z białka, 19% z węglowodanów i 67% z tłuszczy.


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają pistacje, ile ważą pistacje lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w pistacjach, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Pistachios - calories, nutrition and weight)

Pistacje - kalorie i wartości odżywcze

Pistacje zawierają 557 kcal na 100g.

Na przykład garść pistacji (40 g) to około 223 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 9% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść pistacji (40 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 4 jabłka, 2.5 szklanki coli, 2 plastry sera żółtego, 2 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 11.5 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 32 minuty, pływać przez 26 minut lub biegać przez 22 minuty.

Czy pistacje są tuczące i czy powninno się je jeść na diecie?

Mała zawartość kalorii w pistacjach stawia ten produkt w grupie niskokolorycznych w kategorii orzechów. Spożywanie pistacji wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród orzechów.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w pistacjach?

Pistacje zawierają 20.6 g białka na 100g.
Garść pistacji (40 g) zawiera ok. 8.2 g białka.

Ile węglowodanów jest w pistacjach?

Pistacje zawierają 27.97 g węglowodanów na 100g.
Garść pistacji (40 g) zawiera ok. 11.2 g węglowodanów.

Ile ważą pistacje?

Garść pistacji waży ok. 40g.
Łyżka pistacji waży ok. 15g.
Szklanka pistacji waży ok. 180g.

Ile błonnika jest w pistacjach?

Pistacje zawierają w sobie 10.3 g błonnika na 100g.
Garść pistacji (40 g) zawiera ok. 4.1 g błonnika. Odpowiada to ok. 14% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie