Popularny: 3100 odsłonInformacje13 marca,

Kamila Gasiuk-Pihowicz gościła w Gostyninie

Posłanka na Sejm VIII kadencji, przewodnicząca klubu poselskiego Nowoczesnej i wiceprzewodnicząca partii Kamila Gasiuk-Pihowicz spotkała się w poniedziałkowe popołudnie, 12 marca 2018 r. z mieszkańcami Gostynina.

Przewiń w dół aby czytać dalejWraz z wiceprzewodniczącą do Gostynina przyjechał Marcin Podsędek, reprezentujący mazowieckie struktury Nowoczesnej. Goście mimo iż mieli niewiele czasu, zdążyli obejrzeć gostyniński krajobraz, zachwalali piękno naszego miasta: - Macie bardzo ładny Rynek – rozpoczęła spotkanie posłanka.
- Jest mi niezmiernie miło, że po długim okresie namawiania przyjęła Pani zaproszenie i przyjechała do Gostynina – powitała posłankę prowadząca spotkanie liderka Inicjatywy dla Gostynina i Radna Rady Powiatu Gostynińskiego Agnieszka Korajczyk-Szyperska.

Tematy podejmowane na spotkaniu dotyczyły rocznicy 100-lecia uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce, która przypadnie 17 dni po rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości, tj. 28 listopada a także obecnej sytuacji kobiet i aktywności zawodowej jak i równości płci.

Podjęto także przez mieszkańców tematykę reformy sądownictwa, obsadzania stanowisk urzędniczych przez ludzi Prawa i Sprawiedliwości, stan finansów Państwa i „rozbuchaną” politykę socjalną partii rządzącej, sytuację Polski w Unii Europejskiej oraz relacjach międzynarodowych, zmian w prawie wyborczym i możliwości sfałszowania wyborów przez obecną partię rządzącą a także lokalnych spraw Mazowsza Zachodniego.


Napisz komentarz

Popularny: 1400 odsłonInformacje13 marca,

"Mam Talent" w SP3 - klasy 4-6. Zobacz video i zdjęcia

Nauczyciele SP3 Gostynin każdego roku umożliwiają uczniom przedstawianie swoich niebywałych zdolności, dlatego też 28 lutego mała sala gimnastyczna została wypełniona po brzegi przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Głównymi bohaterami tego dnia byli uzdolnieni uczniowie, których w tej szkole nigdy nie brakowało. Artyści rywalizowali w trzech kategoriach: wokalno-instrumentalnej, tanecznej i artystycznej. Jury w składzie: p. dyrektor Adam Matyszewski, p. wicedyrektor Beata Wasiak-Grudzińska, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców p. Marlena Rutkowska, przedstawicielka szkoły muzycznej p. Katarzyna Lisicka, radna Rady Miasta p. Wiesława Radecka, a także Gabrysia Trojanowska z SU, miało bardzo trudne zadanie – wyłonić jednego zwycięzcę z każdej kategorii.

Rozstrzygnięcie konkursu okazało się niezwykle ciężkie, gdyż zaprezentowane talenty były tak różnorodne i na wysokim poziomie, że na werdykt trzeba było czekać dłużej niż zwykle. Na szczęście z pomocą przyszła p. Danuta Lewicka, która wraz z uczniami z koła teatralnego „Kurtynka” przygotowała pokaz cyrkowy, który zgromadzona publiczność mogła podziwiać w oczekiwaniu na werdykt.

Wyniki klas 4-6:

Kategoria wokalno-instrumentalna
I miejsce:  Adam Józkowiak (gra na akordeonie)
II miejsce: Jakub Bartosiak (gra na instrumentach perkusyjnych)
III miejsce: Maria Romanowska (śpiew)

Kategoria taniec
I miejsce: Ania Pospieszyńska
II miejsce: Amelia Koprucka
III miejsce: Maja Sosnowska

Kategoria artystyczna
I miejsce: Amelia Kopiec (szkicowanie)
II miejsce: Agata Brzezowska (szkicowanie)
III miejsce: Chen Xin Yu, Wiktoria Brzezińska (gimnastyka)

 


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie