Popularny: 1100 odsłonInformacje12 sierpnia, 10:22,

Katarzyna Pakulska wywalczyła Mistrzostwo Polski!

W niedzielę (11 sierpnia br.) w Kosowie Lackim odbyły się Mistrzostwa Polski w jeździe na czas dwójkami. Po raz kolejny nasza kolarka Katarzyna Pakulska pokazała, że nie ma sobie równych zdobywając złoty medal.


Udostępnij 242
Gratulujemy!

Dla mnie to zupełnie nowe doświadczenie. Nigdy wcześniej nie startowałam w tego typu wyścigach, ale akurat ten sezon jest odpowiedni na próbowanie czegoś nowego. Jazda na czas polega na pokonaniu danego odcinka wraz z nawrotem w jak najszybszym czasie. To specyficzny rodzaj wyścigu, ponieważ pokazuje, w jakiej jest się dyspozycji faktycznie.

Jesteś tylko Ty, rower i trasa do przejechania w samotności, w tym przypadku dwójkami, w pozycji aerodynamicznej, na specjalistycznym rowerze czasowym, mierząc się z siłą wiatru.

Na wyścigu wystartowałam z koleżanką tworząc team FTI Racing Team/ADALIGHT-AREALAMP. Od startu tempo ok. 40 km/h po zmianach, lekko pod wiatr i pod górę. Całość trasy liczyła 18 km więc z początku trzeba było zachować ostrożność i odpowiednio rozłożyć siły.

Nasz plan był taki, aby po nawrocie podkręcić maksymalnie tempo i ostatnie 9 km przejechać ile "fabryka dała". I tak też było. Do nawrotu zachowawczo, ale mocno, po nawrocie tempo aż do mety podchodziło pod 50 km/h. Potworne pieczenie w nogach, ból w klatce piersiowej, oddech bardzo szybki i płytki, uczucie zbierania się na wymioty. To cała magia jazdy na czas. Trzeba zapomnieć o bólu i wyprzeć go ze świadomości. Nasza taktyka przyniosła oczekiwany efekt, czyli złoty medal.

Ze startu jestem bardzo zadowolona, forma powoli rośnie, oszczędzam siły startując w najważniejszych wyścigach, ale teraz potrzebny jest odpoczynek, oczywiście z rowerem. Najbliższe dni spędzę na zgrupowaniu górskim w Zieleńcu, a zaraz po tym wystartuje w Drużynowych Mistrzostwach Polski w maratonie MTB.

autor/źródło: ralf / Katarzyna Pakulska

Napisz komentarz

Komentarze

woj, 13 sierpnia
Gratulacje Kasiu. Serce się raduje,że tak wspaniale realizujesz się i spełniasz w sporcie oraz pięknie rozsławiasz nasz Gostynińin.

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie