InformacjeGorący temat (1600 odsłon)

Katastrofa ekologiczna już latem? [ZDJĘCIA]


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

skażenie ziejkowa Agnieszka Korajczyk-Szyperska WIOŚ

Kierownik Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Delegatury w Płocku Katarzyna Jasińska w czasie obrad Rady Powiatu Gostynińskiego w czwartek, 26 kwietnia 2018 r. zaapelowała o podjęcie jak najszybszych niezbędnych działań przez władze powiatu i miasta w celu unieszkodliwienia odpadów na działce przy ulicy Ziejkowej 5.


Również radna Inicjatywy dla Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska odniosła się do sprawy:

- Nie jest dobrze. Właśnie kierownik Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Delegatury w Płocku Katarzyna Jasińska w czasie sesji Rady Powiatu powiedziała, że tego lata w Gostyninie może dojść do KATASTROFY EKOLOGICZNEJ. Zbiorniki, które znajdują się na działkach przy ulicy Ziejkowej mogą się w najbliższym czasie pod wpływem ciepła rozszczelnić.

Panie Burmistrzu, Panie Starosto wiemy, że w dokumentach wszystko się zgadza, trzeba działać. W pobliżu przecież mieszkają ludzie, jest ujęcie wody – czytamy na facebooku Inicjatywy dla Gostynina.

Katarzyna Jasińska złożyła wczoraj raport w punkcie obrad dotyczącym „Informacja Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o stanie środowiska na obszarze powiatu gostynińskiego”.

Największym zagrożeniem dla powiatu jest oczywiście składowisko odpadów na działce przy Ziejkowej 5 w Gostyninie, gdzie składowanych jest 1300 ton niebezpiecznych odpadów. Koszt ich utylizacji szacuje się na nie mniej niż 1,5 miliona złotych. Część – 1/3 odpadów – leży na terenie działki, która nie uzyskała pozwolenia właściwego starosty na prowadzenie tego typu działalności, pozwolenie takie dotyczyło odpadów na około 2/3 terenu działki. W bliskim sąsiedztwie znajduje się punkt ujęcia wody dla potrzeb Gostynina, po drugiej stronie ulicy oczyszczalnia ścieków a system rowów melioracji na ulicy Ziejkowej połączony jest z rzeką Skrwą, która wpada do Wisły, stąd zagrożenie dla środowiska i bezpieczeństwa ludzi jest ogromne:

- Musicie państwo podjąć jakieś zdecydowane działania – apelowała dziś podczas sesji kierownik delegatury WIOŚ.

O podjęcie szybkich działań również apeluje radna Agnieszka Korajczyk-Szyperska:

-Nie można przecież ciągle odbijać piłeczki chodzi o naszych mieszkańców. Czy będą podjęte realne działania władz powiatu, jeśli tak, to kiedy? - pyta radna.

Sprawa będzie miała ciąg dalszy w ogólnopolskich mediach, gdyż o materiale w TVP 1 w programie „Alarm!”, o którym pisaliśmy przedwczoraj, zainteresowanie zagrożeniem ekologicznym z Gostynina przybliżyć postanowiła także inna ogólnopolska telewizja.

Tematy:skażenieziejkowaAgnieszka Korajczyk-SzyperskaWIOŚ

Sprawdź też: Fizjoterapeuci, rehabilitacja GostyninMechanicy, Warsztaty samochodowe GostyninTelefon Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • A przecierz tam mieszka w tym rejonie milosciwy nam panujacy marszalek wojewodztwa mazowieckiego Adam Struzik jezdzacy codziennie do Warszawy do pracy robiacy sluzbowqym samochodem z kierowca 600 km dziennie to on ma wasze sprawy gleboko w 4 literach

  • Mam pytanie czy ktoś wie czyje jest wysypisko śmieci ukryte za betonowym płotem na ul. Ziejkowej? Po przeciwnej stronie ulicy gdzie znajdują się owe chemikalia. Może tym też ktoś raczy się zająć. Z tej "zielonej" gminy niedługo zrobi się skażona gmina

  • Czy to nie dziwne, że starosta wydał zezwolenie na składowanie chemikaliów na jakiejkolwiek części działki leżącej w pobliży ujęcia wody, nie wspominając już, że jest to osiedle domków jednorodzinnych?

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Popularne artykuły


Galerie zdjęć


Jest ogłoszenie przetargowe na modernizację ul. Stodólnej
Jest ogłoszenie przetargowe na modernizację ul. Stodólnej
Jest ogłoszenie przetargowe na modernizację ul. Stodólnej

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij