Popularny: 500 odsłon Informacje 15 kwietnia 2018, 00:00,

Kolejny punkt na koncie Mazura

W meczu 20 kolejki IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura zremisowali na własnym boisku 0:0 z Koroną Ostrołęka.

Przewiń w dół aby czytać dalejGoście, którzy z uwagi na wyższe miejsce w tabeli – trzecie – byli faworytem meczu, jednak dzięki skutecznej obronie Mazura przez cały mecz nie zdołali wywieźć z Gostynina trzech punktów. Dla gostynińskiego zespołu z kolei punkt był przełamaniem po serii dwóch porażek.

Najlepszą okazję goście mieli w 86 minucie, po strzale Marcina Kraski fenomenalną paradą popisał się bramkarz Mazura Bartosz Tomczak.

Niestety, pod koniec pierwszej połowy groźnej kontuzji kolana doznał obrońca Mazura Piotr Stępniak, którego występ w najbliższych meczach stoi pod znakiem zapytania.

W tabeli bez zmian – Mazur nadal na 13 miejscu.

Kolejne spotkanie Mazura to pojedynek w ramach 1/8 finału Puchar Polski Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, w środę 18 kwietnia g 18:00 na wyjeździe z Bronią Radom.

Mazur Gostynin – Korona Ostrołęka 0:0

Mazur: Bartosz Tomczak – Piotr Stępniak (45' Jarosław Kułaga), Piotr Dutkiewicz, Damian Skumórski, Łukasz Kiełbasa (81' Konrad Popławski) – Michał Matecki, Mateusz Ostrowski (46' Rafał Wilamowski), Bartłomiej Dębicki, Damian Surmak, Bartosz Wiśniewski (68' Eryk Przybylski) – Jakub Kustra (68' Bartosz Komorowski); trener: Waldemar Figurski

Korona: Sebastian Szczechowiak – Dariusz Jastrzębski, Paweł Dzbeński, Maciej Staszczuk (55' Jakub Laska), Kamil Jastrzębski, Piotr Strzeżysz, Damian Drężewski, Przemysław Olesiński, Maciej Malinowski (71' Bartosz Gąska), Wojciech Skorupka, Marcin Kraska (59' Dominik Dzwonkowski); trener: Marcin Truszkowski

Żółte kartki: Skumórski, Wilamowski, Kułaga – Gąska, Kraska, Jastrzębski


Napisz komentarz

Popularny: 900 odsłon Informacje 14 kwietnia 2018, 12:16,

Podsumowanie tygodnia: oburzeni radni Gminy Gostynin, uroczystości 10 kwietnia

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info, w dniach od 6 do 13 kwietnia 2018 r.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Temat tygodnia to nieoczekiwany finał obrad Rady Gminy Gostynin, które odbyły się w piątek, 6 kwietnia.
Posiedzenie rozpoczęło się z niemal półgodzinnym opóźnieniem. Oczekiwano, aż na sali pojawi się kworum – czyli niezbędna większość co najmniej 8 z 15 radnych.
Porządek obrad piątkowej sesji zawierał punkt, dotyczący zmian budżetowych. Chodziło o przeznaczenie kwoty 200 tysięcy złotych na bieżące utrzymanie i naprawę dróg gminnych, priorytetowo w sołectwach Helenów i Lucień, ale także w innych miejscach gminy.
Jednak o usunięcie tego punktu obrad wniósł wójt Edmund Zieliński.

Co spowodowało aż tak radykalny krok części radnych Rady Gminy, jak demonstracyjne opuszczenie sali w trakcie obrad?
Głos zabrała radna Elżbieta Tyszkiewicz - Większość radnych jest niezadowolonych, zależy nam na remoncie dróg. Chcemy tę sesję przerwać – powiedziała radna, zaznaczając że z wójtem Zielińskim wielokrotnie próbowano przeprowadzić rozmowy na temat remontów dróg, gdyż mieszkańcy wielu budynków mają ogromne problemy przy obecnych warunkach atmosferycznych z wydostaniem się z domostw: - Nie ma pan wójt czasu, ma sprawy dużo ważniejsze – usłyszeliśmy.

Po tym oświadczeniu salę opuściło sześciu z dziewięciu radnych. Pozostało trzech, przewodniczący oraz dwóch wiceprzewodniczących.
W ten sposób zabrakło kworum i niemożliwe było przeprowadzenie głosowań. Z zaplanowanych głosowań, Rada przyjęła tylko jedną uchwałę, dotyczącą okręgów wyborczych, póki jeszcze wspomniana szóstka radnych była obecna na sali.

- Sytuacja jest niezbyt zręczna do wypowiedzi. Ja tę decyzję tej części radnych rozumiem, jest to ciąg wielu zdarzeń wewnętrznych. Wnioskowaliśmy o bieżące utrzymanie dróg. Sytuacja wymaga od nas działania już dziś. Nawet jeżeli nie będzie woli urzędu, takie my takie zmiany dokonamy – powiedział wiceprzewodniczący Marek Balcerzak.
Wójt Edmund Zieliński uważał, że zmianom budżetowym nie jest przeciwny ale potrzeba na to czasu: - Są warunki trudne, zmiany, które miały nastąpić, nic nie poprawią – uważa.

Opuszczenie sali wywołało dużo komentarzy i opinii naszych czytelników: - Radni mają obowiązek brać udział w posiedzeniach rady. Czy opuszczenie sali obrad coś dało dobrego? Chyba tylko tyle, że być może radni nie pobiorą diety. No, ale to nie jest na tyle duża kwota, żeby poprawić stan dróg. To jest chyba kampania wyborcza. Gdyby zawsze drogi były budowane i remontowane w takim tempie jak za Zielińskiego, to jeździlibyśmy chyba samymi drogami asfaltowymi. Zaniedbania poprzedników nie są do nadrobienia w krótkim czasie.– pisze internauta Paweł.
- Podobno mamy XXI wiek a drogi jak w średniowieczu. Czy nie wstyd wójtom że mają takie drogi w swojej gminie? - pyta internauta Tomasz.

Czy radni z Urzędem Gminy dojdą do porozumienia, czy konflikt o stan dróg gminnych będzie trwał dalej i nastąpi blokada działań Rady Gminy? Przekonamy się zapewne na najbliższym posiedzeniu.

We wtorkowy poranek, 10 kwietnia 2018 r. przed Krzyżem Katyńskim i pomnikiem ku pamięci Katastrofy Smoleńskim przy obwodnicy miasta na ulicy Kutnowskiej odbyły się uroczystości upamiętniające 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej oraz 78. rocznicę Mordu Katyńskiego. To drugi temat, który wywołał największe zainteresowanie czytelników naszego portalu a także najwięcej opinii i komentarzy.

W uroczystości, w czasie składano wiązanki i odpalano znicze, wzięli udział przedstawiciele władz powiatu, miasta, gminy, partii politycznych, organizacji społecznych, przedstawiciele kościoła katolickiego, reprezentanci szkół z Gostynina oraz mieszkańcy.

- Natomiast musimy sobie zadać pytanie, jak wyglądała by Polska, gdyby nie mord katyński, gdyby nie mord na elicie polskiego narodu. Tak naprawdę mord na głowie narodu polskiego, odcięto wtedy tę głowę. Mija ileś lat i tracimy znowu elitę naszego narodu. I zadajmy sobie pytanie, czy jesteśmy godnymi spadkobiercami tych głów, czy wypełniamy godnie ich misję, tak brutalnie przerwaną, raz przerwaną przez sowietów a drugi raz nie wiadomo przez kogo. Osiem lat czekamy na wyjaśnienie przyczyn tragedii, każdy z nas sobie bardzo często zadaje to pytanie i wciąż znowu nic nie wiemy.
Błędy popełnione w przeszłości być może znowu sprawią, że będziemy tak długo czekali z wyjaśnieniem tej katastrofy, jak z jednoznacznym wyjaśnieniem Mordu Katyńskiego
- powiedział nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin Jacek Liziniewicz, gospodarz terenu przy ulicy Kutnowskiej, na której odbywają się uroczystości.
Niestety, tragedia zamiast łączyć, nadal dzieli Polaków jak i mieszkańców Gostynina.

- Raport już był, przyczyny zostały ustalone, również na forum międzynarodowym. Dla wielbicieli fantastyki działa wciąż komisja Antoniego Macierewicza, wybuchy które słyszy w swojej głowie zostaną wkrótce opublikowane w raporcie, który zostanie zaakceptowany przez zbawcę narodu z Żoliborza. Szacunek za to, że na lokalnej uroczystości odpowiednio upamiętniony został również mord Katyński. W Katyniu byli dzisiaj obecni tylko przedstawiciele polskiej ambasady w Moskwie. Z tego nie ma paliwa politycznego bo ten temat łączy, ze Smoleńska jest, można dalej dzielić naród i wbijać ludziom w głowę, kto zły i zdrajca, można dalej sortować ofiary na lepszego i gorszego sortu – skomentował Witold.
- To jednak katastrofa smoleńska dla „inteligentnych inaczej”, jest dalej nie wyjaśniona – uważa pan Jan. Oba komentarze uzyskały największą liczbę polubień wśród innych internautów.
- „Nie wiadomo przez kogo.” Najprawdopodobniej przez nieodpowiedzialne zachowanie prezydenta, który pojechał do państwa, które nie jest państwem sojuszniczym, pomimo tego, że ówczesny premier polskiego rządu zajął wyraźne stanowisko: "Do Brukseli tak, ale do Rosji pana prezydenta nie zabiorę.", a prezydent i tak poleciał, wbrew wszystkiemu, nawet wbrew pogodzie. I pewnie po części dlatego, mamy taką sytuację, jaką mamy, że "głowa" polskiego państwa cechowała się w pamiętnym roku 2010 takim właśnie poziomem rozsądku, jakim się cechowała – pisze Pan Kamil, którego komentarz również uzyskał dużą ilość polubień.

Trzeci artykuł, który wywołał największe zainteresowanie w tym tygodniu, dotyczył brutalnego napadu z miejscowości tuż przy granicy z powiatem gostynińskim. W poniedziałek, 9 kwietnia w miejscowości Zakrzew (gmina Baruchowo, powiat włocławski) doszło do drugiego w ciągu kilku dni napadu na tamtejszą stację benzynową.
Kilka minut po godzinie 5tej na teren stacji benzynowej wszedł zamaskowany sprawca w kominiarce i kapturze na głowie. Przy pomocy przedmiotu przypominającego broń, sterroryzował personel zmuszając do wydania pieniędzy z kasy. Po otrzymaniu gotówki napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia.
Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie m.in. zabezpieczyli ślady i ustalali świadków zdarzenia.

"Nieco ponad tydzień temu otrzymaliśmy zgłoszenie również o napadzie na stację paliw w gminie Baruchowo. Sprawca zachowywał się bardzo podobnie,również sterroryzował personel, żądał wydania gotówki, a potem z ta gotówką zbiegł.
Bierzemy pod uwagę wszystkie okoliczności. Zarówno tą wersję, że tych 2 napadów dokonała ta sama osoba, ale również bierzemy także taką hipotezę, że mogło to być różne osoby"
- informuje rzecznik KMP we Włocławku nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek.

Z kolei z informacji sportowych, największe zainteresowanie wywołało posiedzenie Komisji Edukacji i Sportu Rady Miasta Gostynina ze środy, 11 kwietnia, w którym uczestniczyli przedstawiciele Football Education Academy Gostynin.
Przypomnijmy, pod koniec marca Zarząd Klubu Sportowego Football Education Academy Gostynin/Łąck przekazał pismo, w którym w mocnych słowach opisuje rozstrzygnięcie konkursu na realizację w Gminie Miasta Gostynina zadań z zakresu sportu przez Urząd Miasta, dodając jednocześnie, że klub rezygnuje z przyznanej kwoty 1000 złotych z puli 330 000 złotych.

W środę, 11 kwietnia przedstawiciele klubu zostali zaproszeni na posiedzenie komisji, gdzie przybliżyli swoją działalność.
Radny Michał Bartosiak zgłosił dwa wnioski: pierwszy dotyczący zorganizowania uzupełniającego konkursu z zakresu rozwoju sportu, w którym do podziału ma zostać przeznaczona kwota 15 000 złotych, a także, po sugestiach trenera FEA Gostynin Marcina Mofiny wniosek, aby w przyszłości konkurs odbywał się we wcześniejszym terminie niż marzec, tj. początek roku – styczeń.
Radni jednogłośnie poparli oba wnioski. Za jego wykonanie odpowiada burmistrz i Urząd Miasta.

Tematy: podsumowanie

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie