Popularny: 1700 odsłonInformacje4 października 2015, 13:19,

Koncert "Niech zabrzmią trąbki" na gostynińskim zamku

W piątkowy wieczór odbył się wyjątkowy koncert trębaczy. W sali kolumnowej gostynińskiego zamku wystąpili: Sławomir Cichor, Luc Ponet, Jose Chafer, oraz Manu Mellaerts.
Po koncercie zorganizowano sprzedaż płyt CD Sławomira Cichora, z której całkowity dochód został przekazany na rehabilitację Amelki Borkowskiej chorej na MPD i epilepsję.
 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 4300 odsłonInformacje3 października 2015, 20:24,

Do Pana Władysława

Do Pana Władysława

Przeczytałem pana artykuł umieszczony na stronie „gostynin24”. Zrobiłem to kilkakrotnie zaszokowany tezami jakim tam znalazłem. Moim zdaniem artykuł jest pełen nienawiści i sformułowań, za które powinien Pan odpowiedzieć. Ale po kolei.Oburza Pana fakt, że ktoś zerwał banery wyborcze PiS-u, ale nie oburzył Pana fakt, że jeden z radnych z pańskiego ugrupowania zrywał plakaty wyborcze w czasie wyborów prezydenckich. Nie przypominam sobie by na którymś z gostynińskich portali internetowych skomentował Pan to wydarzenie.

radny PIS Jan Głodowski

Przeczytaj też: Już jutro regaty żeglarskie w Nowym Duninowie

Pisze Pan, cytuję „…ewentualne rządy Prawa i Sprawiedliwości oznaczają powrót do rzetelnego i skutecznego egzekwowania prawa”.

Już to przerabialiśmy. Sprawa posłanki Blidy jest najlepszym tego przykładem. Jeżeli doprowadzanie ludzi do samobójstwa jest skuteczną forma egzekwowania prawa, to ja na to się nie piszę. Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość jest takie czyste, to dlaczego tak bardzo broni panów Macierewicza i Ziobro przed sądami i Trybunałem Konstytucyjnym?

Moim zdaniem, w artykule swoim dokonuje Pan nadużyć używając sformułowań które są obraźliwe. Ale takie działania są charakterystyczne. Pani Szydło w swej kampanii mówiła o biedzie w Polsce. Nie wyszło, więc zaczęła o biedzie w rolnictwie i szybko przestała tych też używać, bo wszyscy zaczęli z tych też szydzić. Pan Prezydent Duda na forum międzynarodowym mówił źle o państwie które reprezentuje. I Pan też tak postępuje. Jeżeli to jest zapowiedź tego, jak będzie wyglądała polityka PiS-u po wygranych wyborach, to bardzo czarno widzę przyszłość Polski.

Ja rozumiem, że krytykując poczynania obecnego rządu jest Pan wybitnym ekonomistą, znawca prawa, politologiem. Ja nie. Nie jestem ekonomistą, na prawie znam się w stopniu mi potrzebnym, polityką staram się nie zajmować bo nie wiem o bardzo wielu sprawach, zwłaszcza tych zakulisowych, Zwłaszcza, że byłem świadkiem, kiedy dwóch zaciekłych przeciwników politycznych w zaciszu kawiarenki rozpijali „połówkę”. Bo jak mówi przysłowie kruk krukowi oka nie wykole i ktoś tam komuś głowy nie urwie.

I właśnie taką nieświadomość kulis działalności gospodarczej i politycznej i PO i PiS i każda inna partia wykorzystuje wciągając w swe tryby szaraczków, których potem, gdy przestaną być potrzebni wyrzuceni zostają na margines. Szaraczkowie walczą jak dzikie lwy, tygrysy i osły o swoją partię, by ta potem gdy nie będą potrzebni wykopała ich na śmietnik. Ale takie były, są i będą mechanizmy walki o władzę. A władza to nie tylko prestiż, ale i pieniądze. I oto tak naprawdę chodzi. Odejdą jedni od koryta dorwą się drudzy i tak do końca świata.

Jaką ma Pan gwarancję, że gdy PiS dojdzie do władzy będzie realizować obietnice wyborcze? Słowo prezesa? Użyję teraz argumentacji jakie Pan użył : napisał Pan, że Rząd zachowuje się jak okupant. Niektórzy ludzie w pewnej partii zachowują się jak dyktatorzy, co nie wróży nic dobrego.

I na koniec : Ja nigdy nie żałuję tego co mówię i piszę, bo staram się to pisać w miarę bez emocji, zachowując dystans do tego co dzieje się wokoło mnie. Tego Panu życzę

A to jak PiS będzie realizował swoje obietnice wyborcze pokazał Pan Prezydent Duda. Kieruje projekt ustawy w sprawie obniżki wieku emerytalnego wiedząc, że Sejm w tej kadencji nie będzie miał możliwości się nią zająć. On chciał – powie – ale PO nie dało

Andrzej Szymkiewicz

autor/źródło: Andrzej Szymkiewicz

Napisz komentarz

Komentarze

bruno na., 25 stycznia 2016
Bardzo ładnie Panie Andrzeju ujął Pan całość zagadnienia. Stonowany merytorycznie komentarz do artykułu pana Dz. A swoja drogą literat z niego jak z koziej d.... wór na mąkę.
Pędzel, 6 października 2015
Jakby kto nie wiedział, to "Niuniek"za friko nie skręcił w prawo! Taki "niezależny" mocno się zrobił po pewnym awansie!;-) Tak mi się jakoś skojarzyło;-)
gostek, 4 października 2015
Gostynin24 to tuba pisu,nie wpuszczają wpisów które im szkodzą i pokazują prawdę o Adamskim i jego kościelnym portalu.

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie