Popularny: 3800 odsłonInformacje21 września, 10:31,

Koncerty gwiazd disco polo, licytacje, piknik. Wszystko dla chorej Luizki

W piątek (20 września br.) na stadionie w Szczawinie Kościelnym odbył się Piknik Charytatywny dla półtorarocznej Luizki Rutkowskiej. W trakcie pikniku do puszek oraz w licytacjach zbierane były środki na leczenie i rehabilitację dziewczynki.


Udostępnij 67
W Szczawinie Kościelnym odbył się piknik charytatywny dla Luizki Rutkowskiej


Luizka od urodzenia zmaga się z poważnymi chorobami. Cierpi na rozszczepienie kręgosłupa oraz wodogłowie, wiotkie porażenie kończyn dolnych, skoliozę nerwowo-mięśniową, stopę końsko szpotawą wrodzoną, stawy biodrowe dysplastyczne, pęcherz neurogenny.

Program imprezy był niezwykle bogaty. Piknik rozpoczęły występy taneczne Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Szczawin Kościelny oraz tancerzy UKS Pasja. Następnie do wspólnej zabawy swoimi hitami zachęcały gwiazdy disco polo: Quest oraz Bayer Full.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska gastronomiczne oraz licytacje, podczas których rękawice Mistrza Europy w kickboxingu Jacka Jasiona zostały zlicytowane za kwotę 770 złotych.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 1000 odsłonInformacje21 września, 07:26,

Minął tydzień: Dożynki w Lucieniu, wypadek motocyklisty i Mariusz T. opuścił ośrodek w Gostyninie

Minął tydzień:  Dożynki w Lucieniu, wypadek motocyklisty i Mariusz T. opuścił ośrodek w Gostyninie

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Jakie wydarzenia zaciekawiły najbardziej czytelników w tygodniu od 14 do 20 września 2019 r.?


Udostępnij 6
Jakie wydarzenia zaciekawiły najbardziej czytelników w tygodniu od 14 do 20 września 2019 r.?

W niedzielę, 15 września 2019 r. w Lucieniu odbyły się XII Gminne Dożynki Ekologiczne. Był to temat tygodnia, wraz z fotogalerią zdjęć zanotował bardzo dużą ilość odsłon.

Święto plonów rozpoczęła Msza święta oraz ceremonia przekazania chleba. Na tegorocznych dożynkach wystąpili m.in.: dzieci ze szkoły w Lucieniu, zespół Pieśni i Tańca Promyki Lucienia, Chór Gminny Vox Cordis, Gminna Orkiestra Dęta Foxodeon, zespół The Brothers oraz Paweł Pilichowicz z Przyjaciółmi.

Na uczestników dożynek czekała moc atrakcji: Promocja zdrowego stylu odżywiania - degustacje potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, pokazy rękodzieła, możliwość przejazdu limuzyną Lincoln, zjeżdżalnia dmuchana, zamek dmuchany, eurobangee, samochodziki akumulatorowe, mobilny plac zabaw, basen z kulkami, tor przeszkód, stoiska z watą cukrową, lodami, sorbetami, goframi, zabawkami

Przeczytaj też: XII Gminne Dożynki Ekologiczne w Lucieniu [ZDJĘCIA]

Gwiazdą wieczoru była znana aktorka i piosenkarka Izabela Trojanowska z zespołem. Niedzielny wieczór zakończyła zabawa taneczna z zespołem MOTIF.

Dzień wcześniej, bo w sobotę, 14 września na skrzyżowaniu w kierunku miejscowości Gorzewo doszło do zderzenia auta osobowego z motocyklem. Kierowca jednośladu był uczestnikiem trwającego w Miałkówku zlotu motocyklowego. Motocyklista został przetransportowany karetką do szpitala.

We wtorek rano (17 września br.) zabójca 4 chłopców Mariusz T. został tymczasowo przewieziony do zakładu karnego w Płocku. W ciągu najbliższych dwóch tygodni zapadnie decyzja o wyborze więzienia w którym pedofil odbędzie cały okres kary. To z kolei trzeci artykuł z mijającego tygodnia, który najbardziej zaciekawił czytelników naszego portalu.

Decyzję, o tym czy pobyt 57-latka w ośrodku jest niezbędny sąd podejmował co pół roku. Z końcem czerwca uznał, że Mariusz T. może już odbyć karę w zakładzie karnym. Pomimo zażaleń obrońców skazanego, Sąd Okręgowy w Płocku podtrzymał postanowienie w mocy i w dniu 11 września nakazał doprowadzenie Mariusza T. do zakładu karnego.

- Zdaniem sądu terapia i to, że skazany stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, nie mogą być przeszkodą w wykonywaniu prawomocnego wyroku i wykonania kary pozbawienia wolności - tłumaczy Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, rzecznik prasowy płockiego Sądu Okręgowego.

W Rynku powstało aktywne przejście dla pieszych. Wykonawcą robót była firma Usługi Budowlane TECHDROG z siedzibą w Warszawie, reprezentowaną przez panią Klaudię Sułat. Długość przejścia wynosi 14 mb.

To kolejny artykuł, który najbardziej zaciekawił czytelników i jednocześnie spowodował najwięcej komentarzy i opinii:

- Brawo, wielkie podziękowania dla osoby / osób za to odpowiedzialnych! Oby więcej takich bezpiecznych rozwiązań w Gostyninie – pisze Pan Krzysztof.

- Piękna sprawa, czekamy na więcej – dodaje Pan Artur, podobnie jak Pani Elżbieta:

Prace przy wykonaniu aktywnego przejścia dla pieszych na ul. Rynek będącej drogą jednokierunkową na wysokości ciągu pieszego do ul. Stodólnej trwały od 4 do 6 września.

O wielkim pechu może mówić nasza kolarka Katarzyna Pakulska. W rozegranych w niedzielę, 15 września rowerowych zawodach Gostynin Bike Tour, już na pierwszej pętli przebiła dętkę, przez co nie mogła ukończyć wyścigu. To artykuł numer jeden z informacji sportowych w tym tygodniu.

W południe, 15 września, wystartowały główne wyścigi zawodów: Elia Kobiet oraz Elita Mężczyzn i Masters. Kategorię Masters wygrał Andrzej Piętka z Gostynina, Elite Mężczyzn Tomasz Strzemieczny z Płocka. W kategorii Kobiet zwyciężyła Marta Motylewska z Płocka, drugie miejsce zajęła Katarzyna Maślana z Gostynina. Nagrodę dla najstarszego uczestnika zawodów otrzymał Jacek Malinowski.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie