Popularny: ponad 10000 odsłonInformacje28 stycznia 2019, 15:54,

Korzystali z telefonu podczas kierowania autem. Zapłacą mandat

Korzystali z telefonu podczas kierowania autem. Zapłacą mandat

Policjanci skontrolowali kilkadziesiąt kierowców

Na terenie naszego miasta i powiatu gostynińskiego w dniu 25 stycznia prowadzone były działania pn. ,,Telefony”. Głównym celem akcji było minimalizowanie zagrożeń w ruchu drogowym powodowanych przez kierujących, którzy w sposób niedozwolony korzystają z telefonu komórkowego podczas jazdy.Działania polegały na egzekwowaniu stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Oderwanie wzroku od ,,drogi” powoduje, że w tym czasie przejeżdżamy nawet kilkadziesiąt metrów bez żadnej kontroli. Na takie zachowania nie może być przyzwolenia, dlatego że każdy z nas, bez względu na to, czy jest kierowcą, rowerzystą lub pieszym ma obowiązek czuć się bezpiecznie.

Podczas trwania działań, policjanci szczególną uwagę zwracali na kierujących pojazdami i obserwowaniu, czy stosują się do zakazu korzystania z telefonu wymagającego trzymania słuchawki w ręku podczas jazdy samochodem.

"Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 25  kierujących pojazdami – 2 osoby w niedozwolony sposób korzystały z telefonu komórkowego. Za złamanie przepisu kierujący zostali ukarani mandatem w wysokości 200 zł oraz pięcioma punktami karnymi" - informuje podkom. Dorota Słomkowska oficer prasowy gostynińskiej policji.

Pamiętajmy, że wysokość ewentualnego mandatu w zupełności wystarczy na zakup do naszego auta zestawu głośnomówiącego, który bez wątpienia zwiększy nasze bezpieczeństwo.

autor/źródło: KPP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie