Popularny: 2300 odsłonInformacje6 listopada 2018, 11:54,

Policjanci na L4 idą także w Gostyninie. Czy mamy powody do obaw?

Policjanci na L4 idą także w Gostyninie. Czy mamy powody do obaw?

Udostępnij
Jak twierdzą nasi czytelnicy, najgorzej jest z obsadą nocnych patroli

Takiej akcji na taką skalę jeszcze w szeregach policji nie było. Nie chodzi o świąteczną akcję „Znicz”, ale o zwolnienia lekarskie, na które od kilku dni masowo udają się policjanci i pracownicy cywilni policji. Ta forma protestu, o czym informują czytelnicy naszego portalu oraz komentarze w mediach społecznościowych, także zaczyna obejmować szeregi komend miejskiej w Płocku i powiatowej w Gostyninie.Masowe zwolnienia lekarskie to forma protestu policjantów. Walczą o spełnienie wyborczych obietnic rządu Prawa i Sprawiedliwości sprzed wyborów w 2015 roku. Od marca funkcjonariusze domagają się podwyżek, odmrożenia uposażeń po dziewięciu latach waloryzacji, 100-proc. odpłatności za nadgodziny, pełnopłatnych zwolnień lekarskich za 30 dni w roku oraz powrotu do dawnego systemu emerytalnego.

Jak podają ogólnopolskie media, mimo zapewnień PiS w trakcie kampanii wyborczej, że wszystkie te postulaty zostaną spełnione, teraz rządząca partia przyznaje, że nie ma na to pieniędzy. Dlatego - w ramach protestu - już od lipca policjanci nie wystawiają mandatów za drobne przewinienia. Tylko z tego powodu wpływy do budżetu państwa spadły nawet o 30 mln zł. Ze względu na to, że policja praktycznie nie ma prawa do strajku, kolejną jego odsłoną jest masowe branie zwolnień lekarskich. Jutro do rozmów z rządem i Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławem Zielińskim mają przystąpić związkowcy. Jeśli nie przyniosą one efektu, na 9 listopada, jak zapowiadają policjanci, zaplanowana jest akcja "poleje się krew", czyli masowe oddawanie krwi przez policjantów, przez co uzyskuje się prawo do dni wolnych. A te w najbardziej gorącym okresie - 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości - oraz zapowiadanych w stolicy 11 listopada marszów, poważnie wpłynie na obsadę oddziałów prewencji, odpowiedzialnych za zgodny z prawem i bezpieczny przebieg imprez masowych raz marszy, zaplanowanych na ten dzień.

Czytelnicy naszego portalu oraz komentarze na portalach społecznościowych wskazują, że problem zaczyna dotyczyć także policji w Płocku i Gostyninie:

„- L-4: WPI (Wydział Patrolowo-Interwencyjny – przyp. red.) 100%, WRD (Wydział Ruchu Drogowego – przyp.red.) 90 %, dzielnicowi 50%, WK (Wydział Kryminalny – przyp. red.) 90% na L4” - czytamy we wpisie na jednym z portali społecznościowych, dotyczącym sytuacji w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

Również w Gostyninie coraz poważniejsze stają się problemy z obsadą policji na służbie. Do akcji solidarnie przyłączają się nasi policjanci, jednak jak zapewnia rzecznik gostynińskiej Komendy Powiatowej Policji, nie ma powodu do obaw:

- Zwolnienia lekarskie w związku ze stanem zdrowia policjantów były, są i za pewne będą w przyszłości. Dodam, że aktualna absencja w służbie nie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu gostynińskiego – informuje podkom. Dorota Słomkowska.

Jak poinformowali nas czytelnicy, największy problem w szeregach gostynińskiej policji jest z obsadą nocnych patroli.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

wiadomojakjest, 7 listopada 2018
Pani Rzecznik to nie jest realne, to co Pani mówi
Jako, 7 listopada 2018
Mieszkanka dokucza się ZUS nic nie ma do policji....
Mieszkanka, 7 listopada 2018
Jak to tak,epidemia jakas?A gdzie ZUS?Niech sprawdza zasadność zwolnienia.Do czego to podobne,bumelanctwo,nie praca i to jeszcze przy współudziale lekarzy!Paranoja.
Dodaj ogłoszenie