Popularny: 800 odsłonInformacje9 maja, 10:36,

Krawczyk Jazz Squad - światowe jazzowe standardy na żywo

Krawczyk Jazz Squad - światowe jazzowe standardy na żywo

Wielkimi krokami zbliża się trzeci koncert z cyklu "Jazz, Blues, Rock'n'Roll. Koncert z kulturą". Wydarzenie jest realizowane w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Liderem projektu jest Michał Bartosiak.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Po koncercie tradycyjnie odbędzie się 13 już gostynińskie jam session


W sobotę (18 maja br.) w sali kawiarnianej Miejskiego Centrum Kultury wystąpi trio Krawczyk Jazz Squad z liderem Tomaszem Krawczykiem, muzycznym przyjacielem Gostynina, rodowitym Płocczaninnem. Człowiek bez którego udziału gostynińskie koncerty z cyklu "Jazz, Blues, Rock n Roll..." odbyć i obyć by się nie mogły!

Tomasz Krawczyk

Kontrabasista i gitarzysta basowy. Absolwent PSM II st. im. K. Szymanowskiego w Płocku w klasie prof. R. Asztemborskiego. Ukończył wydział Pedagogiczno – Artystyczny na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie kontrabasu jazzowego dr Piotra Kułakowskiego. Od wielu lat aktywny na płockiej scenie muzycznej. Współpracuje z Teatrem Płockim. Lider zespołu jazzowego „Trio Play” oraz formacji „Tourklezz”. Członek kapeli HZPiT „Dzieci Płocka”, zespołu „Francuski wieczór” oraz „Potrzeba Jazz Band”. Od kilku lat ściśle związany z Gostynińską sceną muzyczną. Występował niemal na wszystkich Koncertach i jamach Projektu Obywatelskiego z cyklu „Jazz, Blues, Rock&Roll – Koncerty z Kulturą” na których występowali wybitni polscy muzycy m.in. L. Cichoński, R. Wolbach, K. Ścierański, A. Dutkiewicz.

Wraz z Tomkiem zagra młoda ale niezwykle utalentowana i uznana jazzowa "młodzież"...

Kacper Skolik

Perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Swoją pasję do muzyki i gry na perkusji odkrył dopiero w Liceum. Zaczął wtedy uczęszczać do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach im. Ludomira Różyckiego. Dodatkowo rozwijał swoje umiejętności pod czujnym okiem ojca. Obecnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji jazzowej dr Tomasza Sowińskiego. Brał udział w wielu wydarzeniach artystycznych, także zagranicznych. Był akompaniatorem na corocznym festiwalu sztuk artystycznych „Fama” w 2016 roku. Jeden z dziesięciu perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka „Emigra - Symfonia bez końca”. Finalista konkursu „Jazz Drummers Competition 2018”.

Jan Jarecki

Pianista jazzowy, kompozytor i aranżer. Związany z trójmiejską sceną jazzową, działa również w projektach muzycznych na Lubelszczyźnie. Absolwent SM I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie, student Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. W. Nahornego i dra S. Jaskułke. Współpracując z Big Bandem AM miał okazję występować pod batutą
prof. L. Kułakowskiego, dr A. Tomaszewskiej, J. Konopa i innych.

Lider JAH Trio

Krawczyk Jazz Squad zagrają znane i lubiane przeboje światowego jazzu. Po koncercie tradycyjnie odbędzie się 13 już gostynińskie jam session.

"Jeśli ktoś ma ochotę wziąć czynny udział w jam session zachęcam do zabrania ze sobą instrumentów, zaplecze techniczne będzie jak zwykle na wysokim poziomie" - zachęca Michał Bartosiak.

Koncert Krawczyk Jazz Squad

18 maja 2019 r., godzina 19.00, sala kawiarniana Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie. Wstęp wolny.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 3400 odsłonInformacje9 maja, 08:02,

Uroczystości Dnia Strażaka w Gostyninie

W sobotę, w Dzień św. Floriana obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji w środę (8 maja br.) w Kościele NMP Matki Kościoła została odprawiona msza św. w ich intencji.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
OSP Gostynin otrzymała nowy samochód

Nabożeństwu przewodniczył kapelan strażaków ks. dziekan Ryszard Kruszewski.

"Wiecie doskonale co to znaczy być sprawnym fizycznie, wiecie również co to znaczy być mocnym duchowo, żeby spoglądać na swoją posługę o wiele dalej. Nie tylko poprzez to zewnętrzne działanie w chwilach bardzo trudnych, ciężkich, tragicznych, kiedy są pożary, katastrofy, kiedy są wypadki.
Trzeba być także mocnym duchowo by wiedzieć, że to co czynicie, czynicie z pobudek większych"
- podkreślał duchowny.

Po mszy św. na placu przy pomniku św. Jana Pawła II odbyło się poświecenie oraz oficjalne przekazanie kluczyków druhom OSP Gostynin do nowego wozu strażackiego Renault Master. Ochotnicza Straż Pożarna w Gostyninie obchodzi w tym roku 140 jubileusz powstania.

Następnie poczty sztandarowe, strażacy na czele z Dętą Orkiestrą Miejską przemaszerowali na teren OSP na dalszą część uroczystości.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie