Popularny: 1500 odsłonInformacje25 lutego 2017, 17:25,

Królewna na ziarnku grochu. Spektakl charytatywny dla Amelki Borkowskiej

Królewna na ziarnku grochu. Spektakl charytatywny dla Amelki Borkowskiej

W imieniu członków i sympatyków Stowarzyszenia Nasze Lipianki serdecznie zapraszamy na bajkę „O królewnie na ziarnku grochu”.

Przewiń w dół aby czytać dalejPrzedstawienie nawiązuje do znanej z dzieciństwa historii, ale jak twierdzą aktorzy, losy bohaterów poddali lekkiej modyfikacji. Starają się pokazać zaobserwowane w codziennym otoczeniu postawy, z lekka je przerysować, poddać pod rozwagę nowe, ciekawsze metody postępowania. Całość okraszona dużą dawką śmiechu.

"Na prace nad bajką poświęciliśmy sporo czasu, ale dodatkową motywacją była dla nas chęć pomocy chorym.

Mieszkańców Gostynina i okolic zapraszamy serdecznie  do MCK w Gostyninie w sobotę 4 marca 2017 r na godz. 12.00 na nasze przedstawienie dla  chorej Amelki Borkowskiej. 

Po bajce zostaną zebrane przez Rodzinę Amelki, cegiełki na przeszczep komórek macierzystych dla chorej dziewczynki. Bardzo dziękujemy  MCK w Gostyninie za  gościnność i wsparcie w każdej dziedzinie." - piszą członkowie stowarzyszenia Nasze Lipianki.

 

 

autor/źródło: MCK Gostynin

Napisz komentarz

Popularny: 1500 odsłonInformacje25 lutego 2017, 12:53,

Podsumowanie tygodnia: bohaterski policjant, wyrok dla pedofila i Tłusty Czwartek. Mieszkańcy oburzeni łagodnością dla zwyrodnialca

Podsumowanie tygodnia: bohaterski policjant, wyrok dla pedofila i Tłusty Czwartek. Mieszkańcy oburzeni łagodnością dla zwyrodnialca

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia od 18 do 24 lutego 2017 r. na portalu gostynin.info.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Gostyniński policjant, asp. Krzysztof Olszar, uratował życie swojemu sąsiadowi, 5-letniemu chłopczykowi.

To zdecydowanie najczęściej czytana wiadomość tygodnia (niemal 6000 odsłon). Bohaterski policjant, będąc w domu przygotowywał się do popołudniowej służby. W pewnym momencie ktoś zapukał do drzwi jego mieszkania, jak okazało się była to sąsiadka. Przerażona kobieta powiedziała, że w mieszkaniu powyżej jest nieprzytomny, 5-letni chłopiec a nikt z domowników nie potrafi mu pomóc.
Funkcjonariusz pobiegł do sąsiadów, gdzie zobaczył leżące na plecach sine dziecko. Natychmiast udzielił 5-latkowi pomocy przedmedycznej i ułożył go w pozycji bocznej ustalonej. Chłopiec na moment odzyskał przytomność, ale co najważniejsze zaczął swobodnie oddychać. Asp. Olszar nakazał wezwać pogotowie ratunkowe i czuwał przy 5-latka do czasu przyjazdu ratowników. Chłopiec został przewieziony do szpitala a życiu 5-letniego Kacpra nie zagrażało już od tego momentu żadne niebezpieczeństwo.
Godna pochwały postawa przeszła by bez większego echa, gdyby nie pewien nadesłany do policji e-mail. O całej historii przełożeni policjanta dowiedzieli się z podziękowań, nadesłanych do nich po jakimś czasie drogą elektroniczną. Sam funkcjonariusz nie wspominał o tym wcześniej nikomu, bo jak stwierdził, nie uważa by zachował się nadzwyczajnie a ratowanie ludzkiego życia jest wpisane w codzienną służbę policjanta.
Asp. Krzysztof Olszar służbę pełni od 13 lat, a w gostynińskiej komendzie pracuje na stanowisku asystenta ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Była dobra wiadomość, po której w komentarzach płynęły słowa uznania dla bohaterskiego mundurowego, była także i przykra informacja o paskudnym i odrażającym przestępstwie, do którego doszło w naszym mieście.

Te przestępstwo zbulwersowało mieszkańców naszego miasta i regionu

Informacja o wyroku była drugą najczęściej czytaną wiadomością portalu tego tygodnia (ponad 4500 odsłon): - 3 lata w więzieniu spędzi Marcin O., skazany za za przestępstwo seksualne, którego dopuścił się na 8-letnim chłopcu.- Oskarżony między wiosną 2012 roku, a sierpniem doprowadził małoletniego chłopca do innych czynności seksualnych.

Niewykluczone, że udział w tym procederze brał też inny mężczyzna - poinformowała Iwona Śmigielska-Kowalska z Prokuratury Okręgowej w Płocku. Pedofil próbował ukryć się przed policją podczas zatrzymania w Sannikach, na strychu jednego z domów: - 3 lata? Serio? Tylko 3 lata? - pytali z oburzeniem, komentując decyzję sądu na portalu Facebook Państwo Paula i Łukasz Wojtalewicz. Ten wpis był najczęściej polubionym komentarzem, stąd wskazuje na oburzenie społeczne dla tak niskiego wyroku.

Brutalne pobicie w centrum miasta

Szeroko komentowany był artykuł, która dotyczył 23-letniego pijanego agresora, zatrzymanego w centrum Gostynina za pobicie 25-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie, 21 lutego w centrum miasta. Pokrzywdzony najpierw zignorował zaczepki starszego mężczyzny, który jak się okazało był pod wpływem alkoholu, a gdy przeszedł kilkanaście metrów został zaatakowany, po czym natychmiast poinformował policjantów o zaistniałej okoliczności.

Po kilku minutach od zdarzenia sprawca był w rękach mundurowych, a pobity 23-latek został odwieziony do szpitala. Agresorem okazał się nietrzeźwy 25-letni gostynianin, który został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, usłyszał już zarzut pobicia. Grozi mu za to do 5 lat więzienia:

- Jakieś żarty... Taki bydlak za molestowanie 8-letniego chłopca dostał 3 lata więzienia... A tu za pobicie 5lat... Serio??? - pyta Pani Milena, nawiązując do informacji o skazaniu jedynie na kare 3 lat pozbawienia wolności pedofila z Gostynina.

Gdzie w Gostyninie kupimy najtańsze pączki?

Trzecim pod względem czytelności był news o Tłustym Czwartku. Redakcja gostynin.info postanowiła sprawdzić, gdzie w czwartek, 23 lutego, za tradycyjne pączki trzeba było zapłacić najmniej.

W cukierniach, w zależności od rodzaju nadzienia, ceny pączków wahały się od 1,30 zł do 2,90 zł za sztukę. Supermarkety postanowiły przedłożyć ilość nad jakość. Przy zakupie 12 pączków w Lidlu cena jednostkowa wynosiła 38 groszy Druga w kolejności jest Biedronka, tu za 24 pączki zapłacić trzeba było 9,36 zł, tak więc za sztukę wynosiło 39 groszy: - Najtańsze...??? Aż strach pomyśleć, jakież to najtańsze półprodukty są tam włożone? – pytał Pan Mateusz, zastanawiając się, czy za niską ceną nie stoi czasem słaba jakość produktu.

Opóźnienie w wypłatach 500+

W tym tygodniu na adres redakcji napisali czytelnicy, którzy skarżyli się na opóźnienia wypłat świadczeń prorodzinnych 500+ ze strony zarówno Miejskiego jak i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W rozmowie z naszym portalem kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie Magdalena Dołęga poinformowała, że w czwartek, 23 lutego wpłynęła druga transza funduszy, która została niezwłocznie przelana na konta. Z kolei kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie Renata Zagórska uspokajała, że pieniądze z tytułu zasiłków rodzinnych zostały przelane we wtorek 21 lutego 2017 r. i niebawem znaleźć się miały na kontach rodziców. Jednocześnie obie kierowniczki tłumaczyły, iż termin wypłaty świadczeń upływa z końcem miesiąca, więc formalnie, w tym wypadku nie można mówić o opóźnieniach.

Ważną informacją był również kolejny wątek, dotyczący "bomby ekologicznej", jaka znajduje się przy ulicy Ziejkowej

Równo rok temu, 23 lutego 2016 r. doszło do najpoważniejszego jak dotąd w historii Gostynina skażenia ekologicznego. Do dyżurnego KPP w Gostyninie wpłynęło zgłoszenie z informacją wycieku substancji niewiadomego pochodzenia do rowu przy ulicy Ziejkowej 5, z terenu, na której działalność prowadzi firma zajmująca się utylizacją odpadów. Straż Pożarna cały dzień i noc walczyła, aby trujące substancje, którymi okazały się m.in. oleje mineralne, nie dostały się do płynącej nieopodal rzeki Skrwy.

Sprawa okazała się początkiem wielkiej machiny problemów, która do dnia dzisiejszego nie została rozwiązana, stanowi potencjalne ogromne zagrożenie dla środowiska i niestety, najprawdopodobniej obciąży budżet naszego Powiatu i Miasta. Zarzuty z tego powody usłyszała kolejna osoba, Prokuratura planuje postawić je kolejnym dwóm: - Aktualnie zarzuty zostały przedstawione łącznie trzem osobom tj. właścicielowi firmy Karolowi O. jej prokurentowi Krzysztofowi P. oraz Adrianowi W. (tylko jeden zarzut dot. składowania bez zezwolenia odpadów na własnej działce, podejrzany nie jest związany ze spółką).

Natomiast wskazani wyżej dwaj podejrzani - działający wspólnie i w porozumieniu - mają zarzuty dot. nieodpowiedniego postępowania z odpadami i zanieczyszczenia środowiska, zarzuty dot. oszustw przy zakupie oleju napędowego, benzyny, materiałów budowlanych i smartfonów marki Apple oraz przywłaszczenia na szkodę firm leasingowych ciągnika siodłowego, wózków widłowych, naczep i samochodu Porsche Panamera. Na obecnym etapie śledztwa podejrzani przebywają już na wolności – poinformowała nasz portal rzecznik płockiej Prokuratury.

Co w sporcie?

Z informacji sportowych, najchętniej czytany był news o urodziwych siatkarkach zespołu „Gostynin Team”, które wygrały 2 kolejne mecze i zajmują 5. miejsce w tabeli Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet.
Drugą najchętniej czytaną informacją był artykuł o pierwszym sparingu seniorów Mazura Gostynin, Nasz zespół co prawda przegrał na boisku w Płocku z Wkrą Żuromin 1:3, jednak mecz miał na celu pokazanie, na jakim etapie i w formie jest gostynińska drużyna po okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną, w której Mazur będzie miał jasny cel – awans do IV Ligi.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie