Popularny: 1600 odsłonInformacje21 lutego 2020, 15:27,

Ksiądz pedofil miał podstępem wykorzystać seksualnie ministranta. Kuria Płocka zdjęła sekret papieski

Ksiądz pedofil miał podstępem wykorzystać seksualnie ministranta. Kuria Płocka zdjęła sekret papieski

Duchowny został aresztowany w styczniu tego roku

Kuria Diecezjalna w Płocku zdjęła sekret papieski w sprawie księdza Krzysztofa L. podejrzanego o podanie alkoholu ze środkami nasennymi oraz wykorzystanie seksualne 16-letniego ministranta - donosi serwis wiadomości.gazeta.pl.Sekret papieski to potoczna nazwa tajemnicy papieskiej dotyczącej zakazu udostępniania dokumentów postępowań kanoniczych. 17 grudnia 2019 ukazał się dekret papieski o zniesieniu tajemnicy papieskiej w sprawach postępowań wobec duchownych oskarżonych o wykorzystywanie małoletnich.

"Informujemy, że w związku z toczącym się postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Płocku przeciwko ks. Krzysztofowi L., mając na uwadze reskrypt papieża Franciszka z dn. 17 grudnia 2019 r. znoszący tzw. sekret papieski w sprawach dotyczących postępowań wobec duchownych oskarżonych o wykorzystywanie małoletnich, Kuria Diecezjalna Płocka przekazała w dniu 5 lutego 2020 r. dokumenty, o które wnioskowała Prokuratura.
Strona kościelna po raz kolejny deklaruje pełną współpracę z organami wymiaru sprawiedliwości w toczącym się postępowaniu."
- informuje na stronie Kurii Diecezjalnej w Płocku Ks. dr Marek Jarosz Delegat Biskupa Płockiego ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

W 2015 roku, będący kapelanem w domu pomocy społecznej Krzysztof L. poznał nastoletniego ministranta. Następnie w sylwestra miał poczęstować chłopca nalewką z dosypanymi środkami usypiającymi, by później wykorzystać go seksualnie.

Duchowny został aresztowany w styczniu tego roku. Jest oskarżony o wykorzystanie seksualne nastolatka oraz posiadanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich.

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

2016, 22 lutego 2020
A może publiczna chłosta dla tych wynaturzonych księży?Biskupi są tak przekłamani ,że przypominają obślizłego węża. Obmierzłe to towarzystwo.
Dodaj ogłoszenie