Popularny: 1200 odsłon Informacje 4 czerwca 2018, 12:42,

Maja Michalska (Zwoleń Team) wywalczyła Mistrzostwo Polski!

W dn. 2-3 czerwca 2018 r. w Dusznikach Zdrój odbyły się Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na łyżworolkach. W zawodach wzięło udział ponad 300 licencjonowanych zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Co za sukces!!! Gratulujemy!


UKS ZWOLEŃ-TEAM sekcję wrotkarstwa szybkiego reprezentowali: Klaudia Tyszkiewicz /juniorka C/, Adrianna Kafarska /kadetka/, Oskar Berliński /kadet/, Maja Michalska /juniorka B/ oraz Paulina Przybysławska /seniorka/ i Łukasz Flejszer /masters/.

Drugiego dnia w rozgrywanych na 200 metrowym torze z wyprofilowanymi łukami odbyły się biegi juniorek B na 5000 metrów w konkurencji „na punkty".

Na starcie oprócz mistrzyń Polski 2017 w łyżwiarstwie/wrotkarstwie szybkim ze Znicza Kłodzko, UKS Dusznik Zdrój, Sparty Grodzisk Mazowiecka, MKS Korony Wilanów stanęła zawodniczka UKS Zwoleń-Team MAJA MICHALSKA, która w konkurencji na 25 okrążeń sięgnęła po ZŁOTY MEDAL Torowych Mistrzostw Polski 2018.

Jest już po zawodach, a ja nadal nie mogę uwierzyć, że Maja to zrobiła. Obserwując inne zawodniczki z długoletnim stażem, z klas sportowych, szkół mistrzostwa sportowego, a z drugiej strony patrząc na Majkę, która jeździ na łyżworolkach 2,5 roku i to bez przygotowania na specjalistycznym torze... aż łza w oku się zakręciła, kiedy po zliczeniu punktów okazało się, że wywalczyła tytuł Torowej Mistrzyni Polski – mówi Trener Łukasz Flejszer.

A jak było? Na 10 min przed startem spadł deszcz. Mokra nawierzchnia i zaczyna się nerwówka – kluby specjalizujące się 15 lat w jeździe szybkiej zaczynają zmieniać koła o innym ogumieniu - na mokry asfalt. Jedynym takim zestawem dysponowaliśmy, więc 2 min przed startem kręcimy zestaw dla Mai trzy koła 11 cm w szynę łyżworolkową.

KONKURENCJA 5000 metrów na punkty:

25 szybkich okrążeń do pokonania, w których co drugie jest punktowane wg następującego klucza:

a) z pierwszego miejsca 2 pkt

b) z drugiego 1 pkt

c) trzecie i dalsze miejsca – bez pkt.

I tak do samej mety, kto więcej punktów uzbiera – ten zwycięża.

Bonusem jest 25 okrążenie (ostatnie = finisz), w którym do wywalczenia były 3 pkt dla pierwszej zawodniczki, 2pkt dla drugiej i 1 pkt dla trzeciej.

Początek biegu, Maja w połowie peletonu (zajmuje VIIm), przeciwniczki zdobywają punkty, a okrążenia uciekają. Od 5 okrążenia zaczęła mocno pracować na prostych oraz technicznie pokonywała łuki zajmując miejsce piąte, po okrążeniach: 7-9-11-13 - III miejsce i nadal bez punktów, które dają podium.

Na 10 okrążeń do końca zaczęła realizować taktykę i po 15 okrążeniu zajmowała już II miejsce co dało pierwszy punkt.

17 okrążenie przyniosło 2 punkty = 1 miejsce, 19 i 21 okr. po 1 pkt.

Na 3 rundy do końca jest w pierwszej trójce z kolejnym punktem za Czeszką.

Ostatnie dwa okrążenia niesamowita walka pierwszej trójki o 3 pkt, 2 pkt i 1 pkt. Przedostatnia prosta... przyspieszenie Majki w długim kroku z obszerną pracą ramion, wyjście z łuku i finisz na prostej, w którym 3 pkt zgarnęła rywalkom.

KONIEC BIEGU i nerwówka kto wygrał? Czułem że jest 2 miejsce, ale chcesz dla swojej zawodniczki pierwszego. LICZENIE PKT i ...

9 pkt - najwięcej otrzymały trzy zawodniczki, a o 1 miejscu TOROWEGO MISTRZA POLSKI na 5km zdecydował finisz /o czym mówi regulamin/, na którym nasza Maja  zwyciężyła.

Sukces na długo zapisze się w kartach historii klubu, Miasta Gostynina, Gminy Gostynin. Ciężkie i częste treningi (5 razy w tygodniu), cel, pasja, wyrzeczenia, słowa otuchy bliskich, pokazały, że z małego klubu można sięgnąć po taki tytuł – mówi Trener.

RELACJA VIDEO od 37 min:


Napisz komentarz

Popularny: 600 odsłon Informacje 4 czerwca 2018, 12:10,

Cenne zwycięstwo Błyskawicy. Podopieczni trenera Szulwacha blisko utrzymania

Bardzo ważne zwycięstwo w 24 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej odniosła drużyna Błyskawicy Lucień, w niedzielę 3 czerwca 2018 r. wygrywając na własnym boisku ze Skrwą Łukomie 2:1.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Oby tak dalej!

Lucienianie już przed meczem wiedzieli o zwycięstwie bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie w „okręgówce” - Wichra Cieszewo z Orłem Goleszyn 2:1. Stąd przewaga nad ostatnim zespołem z Cieszewa, znajdującym się w trefie spadkowej zmalała do 2 punktów.

Błyskawica jednak sprostała presji, również w 24 kolejce wygrywając swój mecz ligowy, choć nie było to łatwe.

Zespół trenera Szulwacha prowadzenie objął w 20 minucie a na listę strzelców wpisał się Michał Jędrzejczak, jednak do przerwy był remis 1:1 po golu rywali z 29 minuty.

Błyskawica nie poddawała się, w 54 minucie zwycięskiego jak się okazało gola zdobył Adrian Śmiałkowski.

Błyskawica w tabeli nad ostatnim Cieszewem ma 5 punktów przewagi i dzięki zwycięstwu awansowała z 13 na 12 pozycję, do końca rozgrywek pozostały 2 kolejki. Najbliższy i największa szansa na zapewnienie już sobie pewnego utrzymania dla Błyskawicy będzie sobotni (9 czerwca) wyjazdowy mecz z Deltą Słupno.

Błyskawica Lucień – Skrwa Łukomie 2:1

Bramki: 20' Michał Jędrzejczak, 54' Adrian Śmiałkowki – 29' Kamil Bonisławski

Błyskawica: Mateusz Jarzyński - Mateusz Jagodziński (65' Jacek Kokosiński), Łukasz Kokosiński, Dominik Dutkiewicz, Dominik Staniszewski - Sebastian Surmak (80' Przemysław Warsicki), Kamil Surmak, Adrian Śmiałkowski, Łukasz Kaczmarek (28' Piotr Krysztofiak) - Michał Jędrzejczak, Bartosz Antczak; trener: Artur Szulwach.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie