Informacje11 marca,

Mazur w formie. Po ciężkim spotkaniu wygrali w Lubieniu Kujawskim

W przedostatniej grze kontrolnej przed rozpoczęciem sezonu 2017/18 runda wiosenna IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin wygrali w Lubieniu Kujawskim z Lubienianką (Liga Okręgowa Kujawsko-Pomorska) 3:2.

Przewiń w dół aby czytać dalejMecz rozgrywany był na trudnym grząskim boisku, widać to było po poczynaniach zawodników, który nieraz mieli problemy z utrzymaniem równowagi. Mazur objął prowadzenie w 4 minucie, po wymianie podań na czystą pozycję wszedł Rafał Wilamowski i strzałem w długi róg trafił na 1:0.

Rywale wyrównali w minucie 39 po akcji prawą stron boiska i do przerwy był remis.

Po zmianie stron Mazur na prowadzenie wyszedł w 51 minucie po pięknej zespołowej akcji piłkę głową w pole karne zagrał Bartosz Wiśniewski i z bliska do siatki trafił Jakub Kustra. Ten sam napastnik Mazura trafił na 3:1, w 54 minucie decydując się na strzał z dystansu piłka po rykoszecie wpadła do bramki.

Gospodarze wynik na 2:3 ustalili w 71 minucie, po prostopadłym podaniu.

Ostatnią grę kontrolną przed wznowieniem rozgrywek IV Ligi Mazowieckiej Mazur rozegra w Drobienie ze Skrą (Liga Okręgowa Płock) w sobotę, 17 marca.

Lubienianka Lubień Kujawski – Mazur Gostynin 2:3

Bramki dla Mazura: 4' Rafał Wilamowski, 51' i 54' Jakub Kustra

Mazur rozpoczął w składzie: Bartosz Tomczak – Jarosław Kułaga, Damian Skumórski, Piotr Stępniak, Piotr Dutkiewicz - Michał Matecki, Mateusz Ostrowski, Konrad Popławski, Bartosz Wiśniewski – Rafał Wilamowski, Jakub Kustra; trener: Waldemar Figurski

zagrali także: Adrian Rak, Bartłomiej Dębicki, Bartosz Dutkiewicz, Marcin Chyczewski, Eryk Przybylski,


Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Popularny: 1400 odsłonInformacje11 marca,

Radna Gminy Gostynin: zamiast konkursu nalewek proponuję estetyzację

Radna Gminy Gostynin: zamiast konkursu nalewek proponuję estetyzację

W piątek, 9 marca 2018 r. w Neoklasycystycznym Pałacu w szkole w Lucieniu podczas obrad Rady Gminy Gostynin przez Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi w Białem Krystynę Janiszewską przedstawiona została prezentacji realizacji zadań statutowych w minionym 2017 roku. W dyskusji poruszono natomiast sprawę konkursu nalewek, który co roku odbywa się w Gminie.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Po zakończeniu prezentacji przez dyrektor z działalności GCKiT w Białem, swoją opinię, co do działalności a konkretnie konkursów organizowanych przez Gminne Centrum, zgłosiła radna Ewa Michalska, sołtys sołectwa Solec-Wrząca. Pełni ona także funkcję Przewodniczącej Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty i Spraw Mieszkaniowych Rady Gminy Gostynin.

Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi od wielu lat organizuje konkursy z okazji różnych świąt.

Dożynki to typowo słowiańska tradycja. W całej Polsce, późnym latem bądź wczesna jesienią, gospodarze spotykają się by uczcić i podziękować Bożej Opatrzności za zakończenie żniw. Koła gospodyń wiejskich tworzą piękne i okazałe wieńce a w konkursie jury wybiera ten najpiękniejszy. Święto Plonów to także okazja, by posmakować miejscowe ciasta, wędliny czy domowej roboty bimbry, nalewki lub wina. I na ten ostatni konkurs, corocznie organizowany z okazji dożynek, uwagę zwróciła radna jako ten, który nie polepsza problemu alkoholizmu, a pogłębia go:

- Borykamy się z poważnym problemem alkoholowym w Gminie Gostynin. Widziała bym zamiast promocji nalewek, konkurs na zwiększenie estetyzacji w naszej gminie. To taka moja skromna opinia – powiedziała radna Ewa Michalska, dodając że alkoholizm to poważny problem społeczny, z którym niestety borykają się także i mieszkańcy największej pod względem powierzchni gminy na Mazowszu – Gminy Gostynin.

Radna zaproponowała rozważenie zamiast konkursu na najlepszą nalewkę, organizację konkursu estetyzacji gminy, na przykład na najładniejsze obejście, podwórko lub domostwo:
- Wjeżdżając do naszej gminy widać brak estetyzacji – dodała.

- Myślę, że nie zlikwiduje to alkoholizmu – powiedział Przewodniczący Rady Gminy Gostynin Tomasz Lewandowski, jednak dodał, że warto zastanowić się nad sprawą. - Głos Pani Przewodniczącej Komisji jest poniekąd zasadny – dodał.

- Postaramy się wziąć pod to uwagę – zapewniła dyrektor Krystyna Janiszewska.

Czy uwaga przyniesie skutek i konkurs na najlepszą nalewkę Gminy Gostynin zostanie zastąpiony konkursem na najładniejsze podwórko? O tym przekonamy się zapewne podczas najbliższych dożynek Gminy Gostynin.


Napisz komentarz

mieszkaniec, 13 listopada
Apsolutnie -ma Pani Ewa racje.
Anonimowy Alkoholik, 13 marca
A ta Pani ma rację.
Solec, 12 marca
Ta Pani zrobiła się bardzo aktywna.
Dodaj ogłoszenie