Informacje

Miała być epidemia grypy. Ile osób zachorowało w naszym powiecie?


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

grypa Sanepid

Kilka tygodni temu media ostrzegały przed nadchodzącą epidemią grypy. Jednak jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gostyninie ilość zachorowań w naszym regionie jest kilkukrotnie niższa od analogicznego okresu w roku poprzednim.


Państwowy Powiatowy  Inspektor Sanitarny w Gostyninie na podstawie „Meldunków o zachorowaniach i podejrzeniach zachorowań na grypę” przekazanych przez podmioty lecznicze działające na terenie powiatu gostynińskiego, informuje, że w okresie  od 01.02 do 07.02.2018 r. zgłoszono i zarejestrowano 28 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne mieszkańców powiatu gostynińskiego, w tym  11 zachorowań dzieci w wieku od 5 do 14 lat oraz 17 zachorowań osób w wieku 15 – 64 lata.

W okresie od 1 października 2017 r. do 7 lutego 2018 r. łącznie zarejestrowano 86 zachorowań, w tym 1 osobę hospitalizowano (objawy ze strony układu oddechowego).

W stosunku do analogicznego okresu z roku poprzedniego mamy zdecydowany spadek zachorowań. W okresie od 1 października 2016 r. do  07 lutego 2017 r. łącznie zarejestrowano 517 zachorowań.

Tematy:grypaSanepid

Sprawdź też: Telewizja GostyninPrawnik GostyninNaleśniki Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Krzysztof Kokosiński wybrany ponownie na Prezesa Błyskawicy Lucień
Krzysztof Kokosiński wybrany ponownie na Prezesa Błyskawicy Lucień
Krzysztof Kokosiński wybrany ponownie na Prezesa Błyskawicy Lucień

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij