Popularny: 3200 odsłonInformacje20 października 2018, 12:34,

Skażenie wody pitnej w gm. Szczawin Kościelny. Sanepid wykrył bakterie kałowe

Skażenie wody pitnej w gm. Szczawin Kościelny. Sanepid wykrył bakterie kałowe

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie, po zapoznaniu się z przedstawionymi przez Gminę Szczawin Kościelny wynikami badań próbek wody pobranych 15 października 2018 roku stwierdza, że woda z wodociągu publicznego Suserz, gm. Szczawin Kościelny nie spełnia wymagań mikrobiologicznych określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. poz. 2294) z uwagi na obecność bakterii kałowych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Woda w kranach nie nadaje się do bezpośredniego spożycia


Komunikat dotyczy miejscowości zaopatrywanych z wodociągu publicznego Suserz, gm. Szczawin Kościelny: Suserz, Helenów Słupski, Holendry, Dobrów, Kamieniec, Kaźmierków, Mellerów, Witoldów, Pieryszew, Trębki, Wola Trębska, Helenów Trębski, Swoboda, Teodorów, Białka, Stefanów, Józefków, Krzymów, Modrzew, Lubieniek, °sowia, Tuliska, Budki Suserskie, Adamów, Słup, Janki, Chorążek, Galas, Luszczanów, Szczawin Borowy Kolonia, Waliszew, Sewerynów, Szczawinek

W związku z powyższym należy przestrzegać następujących wskazówek:

- do spożycia, przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia rąk, zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt woda z kranu nadaje się wyłącznie po przegotowaniu,

- wodę należy gotować minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia,

- woda bez przegotowania może być wykorzystywana do celów sanitarnych (spłukiwanie toalet).

Gmina Szczawin Kościelny została zobowiązana do zapewnienia zastępczego źródła wody o jakości odpowiadającej obowiązującym wymaganiom oraz podjęcia działań naprawczych mających na celu doprowadzenie jakości wody pod względem mikrobiologicznym do wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. poz. 2294).

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 1600 odsłonInformacje19 października 2018, 22:45,

Zespół Szulerzy zagrał na Zamku w Gostyninie

W piątek (19 października br.) Zamek w Gostyninie wypełniły bluesowe dźwięki. Wieczorem w sali kolumnowej zagrał zespół Szulerzy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Tradycją już się stało, że koncert zakończyło wspólne Jam Session

Szulerzy to polski zespół bluesowy założony w 2001 roku w Inowrocławiu, przez braci: Marcina Szulkowskiego – gitara; i Miłosza Szulkowskiego – perkusja oraz Przemysława Kazimierskiego – bas. Wkrótce do składu dołączyli Małgorzata Niezborała oraz Michał Kielak.

Tradycją już się stało, że koncert zakończyło wspólne Jam Session. Wydarzenie było trzecim z cyklu "Jazz, blues, rock'n'roll koncerty z kulturą", czwartym w tym roku, a łącznie dziesiątym koncertem tego typu w Gostyninie.

Do Urzędu Miasta został złożony projekt na kolejne "koncerty z kulturą" w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok - poinformował Michał Bartosiak lider zwycięskiego projektu "Jazz, blues, rock'n'roll koncerty z kulturą" do Budżetu Obywatelskiego 2018.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie