Popularny: 2500 odsłonInformacje16 lutego, 11:50,

Miało być lodowisko, będą … trzy budynki mieszkalne

Miało być lodowisko, będą … trzy budynki mieszkalne

Kiedy w Gostyninie będzie profesjonalne lodowisko? Gostynin do chwili obecnej nie posiada lodowiska, pomimo, iż Gmina Miasta Gostynina w latach ubiegłych przygotowała dokumentację budowlaną wraz z niezbędnymi pozwoleniami budowlanymi dla budowy lodowiska i skateparku z zapleczami socjalnymi i parkingiem

Basen, hala sportowa, boiska do koszykówki to już jest. Do kompletu miało powstać lodowisko, skatepark i siłownia plenerowa typu street workout. Powstała tylko siłownia. Oczywiście chodzi o teren pomiędzy ulicami Polną a Kutnowską.Lokalizacja lodowiska i skateparku była idealna, miejsca parkingowe, bardzo dobry dojazd i pozostałe obiekty sportowe. Niestety, decyzją Rady Miejskiej w Gostyninie teren, na którym miały powstać te inwestycje został przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne.

Gmina Miasta Gostynina w latach ubiegłych przygotowała dokumentację budowlaną wraz z niezbędnymi pozwoleniami budowlanymi dla budowy lodowiska i skateparku z zapleczami socjalnymi i parkingiem oraz dla siłowni plenerowej typu steer workout. W związku z decyzją Rady Miasta Gostynina o przeznaczeniu tego terenu dla Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. Z o.o. w Gostyninie pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne zaniechano z planowania budowy lodowiska i skateparku w kolejnych projektach budżetu. – z up. Burmistrza Halina Fijałkowska, Zastępca Burmistrza.

Mieszkańcom Gostynina, ale również ościennych gmin pozostaje korzystać z ofert miast jakie mają lodowiska, czyli Kutna, Płocka, Gąbina, Włocławka lub już w tym wypadku na własną odpowiedzialną z lodowisk przygotowanych na zbiornikach wodnych.

Zgodnie z opublikowanym w dniu 11 lutego br. rozporządzeniem są już otwarte obiekty sportowe, m.in. też lodowiska.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Marko, 22 lutego
PiS-owski trolle jak zwykle na odwrót .
Kira, 17 lutego
ŻART, liczba mieszkańców spadła do 17 tys., kto może ten ucieka,żadnych perspektyw, a rada domy wielorodzinne chce budować przy hali sportowej? Pomysł na rozwój miasta?
ona, 17 lutego
Spragnionych nad zalew zapraszam,tam jest wszystko.
Dodaj ogłoszenie