Minął tydzień: groźne wypadki, Dzień Dziecka w LO i sukces Mażoretek

Co najbardziej zainteresowało czytelników naszego portalu w mijającym tygodniu od 29 maja do 4 czerwca 2021 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co najbardziej zainteresowało czytelników naszego portalu w mijającym tygodniu od 29 maja do 4 czerwca 2021 r.?

Niestety, ten tydzień to dwa groźne wypadki n terenie powiatu gostynińskiego. Informacje o nich najbardziej zainteresowały czytelników naszego portalu w mijającym tygodniu. W poniedziałek, 31 maja około godziny 16-tej 12-letnie dziecko wysiadło z autobusu i wbiegło pod jadący samochód kierowany przez 47-letnią mieszkankę powiatu sochaczewskiego.

„Dziecko zostało przetransportowane do szpitala helikopterem LPR“ - poinformował portal sierż. szt. Łukasz Rydzewski, oficer prasowy gostynińskiej policji.

Drugi, niestety tragicznie zakończony wypadek miał miejsce w piątek, 4 czerwca 2021 r. w Rębowie w Gminie Gostynin. Kilkanaście minut przed godziną siódmą rano dyżurny SKKP w Gostyninie otrzymał zgłoszenie o samochodzie rozbitym na drzewie w miejscowości Rębów (gmina Gostynin). "Działania strażaków polegały na wydobyciu zakleszczonej osoby za pomocą sprzętu hydraulicznego, następnie przystąpiono do reanimacji poszkodowanego" - informuje serwis Gostynin 998. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej 30-letni kierowca volkswagena zmarł.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie po miesiącach nauki zdalnej i hybrydowej, uczniowie wreszcie mieli okazję by spędzić czas na wspólnej integracji. Dzień Dziecka był do tego idealną okazją. To drugi temat tygodnia. Nie zabrakło gier, tańców, wspólnych rozmów przy grillu oraz radosnej atmosfery w trakcie organizowanych konkursów. W kategorii konkursów wokalnych bilety na wyjazd do teatru w Warszawie wygrała klasa 2D4.

W trakcie wydarzenia ogłoszone zostały wyniki III edycji Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Marii Kownackiej. Zadaniem uczestników konkursu było: nagranie w języku angielskim filmu, który w ciekawy sposób ukazywałby koleje życia i twórczość Marii Kownackiej oraz zredagowanie opowiadania twórczego na temat "Plastuś we współczesnej szkole”. Fundatorem nagród (I miejsce — laptop, Ill miejsce — tablet) jest wielki (sercem i duchem) przyjaciel szkoły i jej absolwent, który wspiera młodzież w realizowaniu swoich pasji.

Wyniki konkursu:

1. miejsce: Maja Wiercińska

2. miejsce: nie zostało przyznane

3. miejsce: Wiktoria Żabka

Nagrody wręczyły: dyrektor LO Gostynin Anna Latoszek-Janicka oraz nauczycielka języka angielskiego Katarzyna Milczarek.

Dnia 30 maja 2021 roku w Górze koło Leszna Mażoretki i Matki LIBRA Gostynin wystartowały w IX OTWARTYCH MISTRZOSTWACH MAŻORETEK POLSKI ZACHODNIEJ. To trzeci temat tego tygodnia na naszym portalu. Mażoretki startowały w konkurencji „buława formacje”, a Matki „pom pom formacje mamy mażoretek”. Grupa LIBRA Gostynin działa w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.

Na mistrzostwach nasze miasto reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 im Obrońców Westerplatte w Gostyninie: Badena Hanna, Bobowska Lena, Bogulska Łucja, Ciećwierz Alicja, Dubielak Nela, Jakubik Julia, Jóźwiak Klaudia, Korpowska Amelia, Kowalska Oliwia, Mechuła Maja, Motyka Gabriela, Myszkowska Katarzyna, Myszkowska Oliwia, Niewiadomska Natalia, Reńda Marta, Reszkowska Julia, Romanowska Maria, Rozkosz Iga, Rudzińska Weronika, Sikora Amelia, Staniszewska Maria, Tomasik Oliwia, Wasiak Hanna, Wilamowska Maja, Janecka Zuzia, Kacerka Oliwia, Szulczewska Karolina, Wiktorska Weronika, i absolwentki Gołaś Alicja (LO Gostynin), Kaźmierska Zuzanna (I LO Kutno), Kiełbasa Nikola (ZS Gostynin), Korpowska Kasia (LO Gostynin), Lada Dominika (LO Gostynin), Panek Natalia (LO Gostynin), Róg Zuzanna (ZS Gostynin), Rutkowska Izabela (LO Gostynin), Stepnowska Zuzanna (I LO Kutno), Węglewska Weronika (LO Gostynin), Wiwała Weronika (GCE Gostynin) oraz Ozimek Iga (SP Lucień). W zespole Mam zatańczyły: Ciećwierz Katarzyna, Lewandowska Edyta, Markus Iwona, Romańska Milena, Rudzińska Aneta, Syska Joanna, Tyrajska Katarzyna, Węglewska Renata, Wiśniewska Magdalena, Zaremba Monika.

Na eliminacjach dwie grupy: Juniorki i Seniorki zaprezentowały po dwie choreografie (defilada i scena). Natomiast Mamy mażoretek zatańczyły układ sceniczny. Wszystkie choreografie ułożyła Kamila Rzepiela-Drgas. Koordynatorem grupy jest Joanna Renata Syska. Wszystkie startujące grupy w klasyfikacji końcowej uzyskały awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 18-20 czerwca 2021 roku w Kędzierzynie Koźlu.

Z kolei najwięcej komentarzy wywołał wrak auta, porzucony przy ulicy Krośniewickiej.

Jeden z czytelników naszego portalu zwrócił się z prośbą o nagłośnienie problemu stojącego samochodu Audi bez tablic rejestracyjnych, którego nieznana osoba porzuciła przy ulicy Krośniewickiej w Gostyninie.

Auto bez tablic rejestracyjnych stoi od kilkudziesięciu dni, widać ślady uderzenia a w ostatnim czasie wybite zostały w nim szyby i wymontowane elementy wyposażenia.

- 29 maja zderzyło się z koszem na Targowej i pojechało w ślepą uliczkę .Tam auto zostało porzucone. 30 maja stało z tablicami i jeszcze nie zdewastowane – pisze Internauta „spacerowicz”.

- Służby w kilka sekund mając VIN dowiedzą się czyj on ... O ile ma VIN – pisze Pan Mateusz.

Z informacji sportowych, tematem numer jeden jest wysoka wygrana piłkarzy Mazura Gostynin w derbowym z Błękitnymi Gąbin 4:1.

W 7 minucie po faulu na Damianie Surmaku sam poszkodowany podszedł do wykonywanej jedenastki i pewnym strzałem dał prowadzenie.

W 27 minucie po kontrataku Bartosz Komorowski zagrał do Damiana Surmaka a nasz napastnik wykończył akcję, dając dwubramkowe prowadzenie. Na 3:0 do przerwy wynik podwyższył dobiciem swojego strzału głową od poprzeczki najlepszy strzelec Mazura – Bartosz Komorowski, po dośrodkowaniu powracającego po dłuższej przerwie w grze do pierwszego składu Mazura Rafała Wilamowskiego. Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego w pierwszej połowie byli zdecydowanie lepszym zespołem, co potwierdzał wynik.

Druga połowa to potwierdzenie przewagi naszego zespołu. Ataki były łatwiejsze, ponieważ od 71 minuty po dwóch żółtych, oznaczającą czerwoną dla Dawida Jabłońskiego, Mazur grał w przewadze jednego zawodnika. Bramki padły w ostatnich minutach, po jednej dla każdej ze stron. Na 3:1 jak się okazało honorowego gola dla Błękitnych zdobył Wojciech Ziarkowski z rzutu karnego. Dwie minuty później Mazur podwyższył na 4:1, w kontrataku piłkę na połowę rywala wprowadził i w decydującym momencie zagrał do Eryka Przybylskiego, który wykończył akcję, umieszczając piłkę w pustej bramce.

Wynik powinien być bardziej okazały niż 4:1, ale zabrakło szczęścia bądź wykończenia akcji, np. po strzałach z rzutu wolnego Damiana Surmaka – piłka trafiła w słupek, Krystiana Pawełkiewicza – sytuację sam na sam z trudem obronił bramkarz gości czy strzałach z bliskiej odległości innych naszych piłkarzy, minimalnie przelatujących obok bramki Błękitnych.

Prestiżowe zwycięstwo w derbach z Gąbinem bardzo ucieszyło kibiców i piłkarzy naszej drużyny. W tabeli Mazur nadal pozostaje na 4 miejscu ze stratą 10 punktów do drugiej Delty Słupno i 16 do lidera – Stoczniowca Płock.

autor/źródło: Piotr Mrówka