Popularny: 5300 odsłonInformacje3 dni temu, 11:52,

Minął tydzień: horror w Gminie Sanniki, odpust i kolejne przypadki koronawirusa

Minął tydzień: horror w Gminie Sanniki, odpust i kolejne przypadki koronawirusa

Udostępnij 5
Co najbardziej zaciekawiło czytelników w dniach od 25 do 31 lipca 2020 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co najbardziej zaciekawiło czytelników w dniach od 25 do 31 lipca 2020 r.?W miniony weekend gostynińscy policjanci otrzymali informację, że na terenie gminy Sanniki znajdują się skrajnie wyczerpane, zaniedbane i głodne zwierzęta.

Komunikat policji na ten temat najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu.

Gostynińscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z gospodarstw położonych w gminie Sanniki znajdują się zwierzęta przetrzymywane w niewłaściwych warunkach. Na teren posesji policjanci wspólnie z przedstawicielami stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt” oraz zastępcą lekarza powiatowego w Płocku znaleźli zwierzęta przetrzymywane w fatalnych warunkach.

Na posesji były cztery psy różnych ras, suka ze szczeniakami, kaczki oraz kury. Wszystkie zwierzęta były zaniedbane, wygłodzone, w złym stanie fizycznym.

"Podczas sprawdzenia rejonu posesji policjanci ujawnili pięć martwych, częściowo zakopanych szczeniaków. Na terenie posesji w lodówkach ujawniono pozostałości tusz mięsnych w stanie rozkładu" - informuje asp. Żaneta Kołodziejska oficer prasowy gostynińskiej policji.

W słomie policjanci ujawnili ukrytą wiatrówkę ze śladami przerobienia na amunicję ostrą, która została zabezpieczona.

Właścicielami zwierząt okazali się 65-letnia kobieta i 42-letni mieszkańcy gminy Sanniki. Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami, poprzez trzymanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania oraz niezapewnienia im niezbędnej opieki lekarsko-weterynaryjnej. W najbliższym czasie ten sam zarzut oraz zarzut nielegalnego posiadania broni palnej usłyszy 42-letni mężczyzna. Wszystkie zwierzęta zostały odebrane i przekazane pod opiekę weterynaryjną. Za znęcanie się nas zwierzętami grozi do 5 lat więzienia.

W niedzielę, 26 lipca wierni z parafii św. Marcina uczestniczyli w uroczystościach odpustowych ku czci św. Jakuba. To drugi temat tego tygodnia.

"Dzień odpustu parafialnego to dzień wdzięczności. Za miejsce i za ludzi, którzy razem z nami i dla nas głoszą ewangelię, sprawują sakramenty, w sposób szczególny wskazują nam Jezusa Chrystusa" - mówił ks. Wojciech Bieszke podczas mszy św. odprawianej na gostynińskim cmentarzu.

"Przychodząc dzisiaj w to szczególne miejsce, pod tą kaplicę św. Jakuba apostoła chcemy Bogu za tą parafię dziękować za wszystkich, którzy przez wieki w tej parafii posługiwali" - przypominał toruński duchowny.

Pomimo wcześniejszych komunikatów o nieudostępnianiu miejsc handlowych z powodu trwającej epidemii, na drodze prowadzącej na cmentarz straganów nie brakowało.

Nadal w Gostyninie i okolicy rozwija się pandemia koronawirusa. To trzeci temat, który najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 31.07.2020 r.

Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 109 / 4

Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 37 / 1

Liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0

Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 91 / 0

Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 54 / 2

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (ostatnia doba): 124 / 2

Liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 3 / 0

Liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 32 / 5

W tym tygodniu zmarła trzecia osoba zakażona COVID-19. Sytuację z koronawirusem komentowali czytelnicy naszego portalu:

- A co to za apel ? Żeby nikt nie ruszał sié z domu bo zaraza jest wszędzie ?Moi drodzy na strach nie zbudujemy niczego najwyżej zrujnujemy się psychicznie ?Wirus jest i będzie i trzeba nauczyć się z nim żyć bo od tego nie uciekniemy a on nie jest taki groźny jak go na początku przedstawiali Nie da się nie chodzić, nie pracować, zamknąć szkoły to chore, trzeba żyć normalnie - pisze Pani Monika.

- Jaki jest sens prowadzenia zapowiedzianych kontroli? Co z tego, że w środę były kontrole, jak już dziś w jednym z marketów znaczna część personelu była bez maseczki, albo w maseczce na brodzie? Równie dobrze moga maseczki założyć sobie ma piętę – pisze Pani Aleksandra odnośnie artykułu powiązanego z pandemią, dotyczącego faktu, że sprzedawca ma prawo odmówić obsługi klientowi bez maseczki.

Z informacji sportowych, w piątek, 24 i 25 lipca 2020 r. na boiskach przy Miejskim Centrum Kultury oraz na plaży Bratoszewo został rozegrany wakacyjny turniej siatkówki "Gramy na plaży".

Do zawodów przystąpiło 12 zespołów. Pierwszego dnia drużyny rywalizowały w 4 grupach, 8 z nich awansowało do sobotniej rundy finałowej.

Cały turniej zwyciężył duet Kołaczkowski/Jóźwiak. W meczu finałowym płocczanie pokonali w 2 setach zespół Macek A./ Macek K. Trzecie miejsce zajął duet Dołowiec/Ciechoński, który również w 2 setach wygrał z zespołem Borowy/Jankowski.

Kolejność końcowa:

1. Kołaczkowski/Jóźwiak

2. Macek A./Macek K.

3. Dołowiec/Ciechoński

4. Borowy/Jankowski

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie