Popularny: 900 odsłonInformacje4 kwietnia, 07:48,

Minął tydzień: koronawirus u pacjenta w Gorzewie, ankieta wyborcza i kolejne raporty

Minął tydzień: koronawirus u pacjenta w Gorzewie, ankieta wyborcza i kolejne raporty

Udostępnij 10
Co ciekawego wydarzyło się w mijającym tygodniu od 28 marca do 3 kwietnia 2020 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co ciekawego wydarzyło się w mijającym tygodniu od 28 marca do 3 kwietnia 2020 r.?We wtorek, 31 marca laboratoryjne testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u mieszkańca powiatu gostynińskiego - informuje plock.wyborcza.pl.

Mężczyzna został przewieziony ze szpitala w Gorewie do szpitala wojewódzkiego w Płocku, gdzie przeprowadzono test, który dał pozytywny wynik.

Pacjent ma powyżej 80 lat i stan zdrowia od dawna nie pozwalał mu na opuszczenie swojego domu - informuje dyrektor PSSE w Gostyninie Maria Wróblewska. w związku z tym do zakażenia musiało dojść podczas odwiedzin rodziny lub znajomych.

- Nie odwiedzajcie starszych ludzi, nie narażajcie ich na niebezpieczeństwo! - sugeruje Maria Wróblewska.

Szpital nie został zamknięty i funkcjonuje dalej, jednak personel oraz pracownicy, którzy mieli kontakt z zakażonym zostali objęci domową kwarantanną. "To lekarz, dwie pielęgniarki, technik radiologii oraz osoba sprzątająca" - informuje dyrektor gostynińskiego sanepidu.

Ten wynik niewątpliwie nie jest zaskoczeniem, ale jego wymiar już tak. Aż 96% osób, które wzięły udział w ankiecie na naszym Fan Page'u Facebook uznało, że Wybory Prezydenckie zaplanowane na 10 maja br. powinny być przełożone.

To temat, który wywołał najwięcej komentarzy na naszym Fan Page'u:

- Nie nie i jeszcze raz nie !!!! Jest zakaz wychodzenia z domu to jakim cudem mamy iść na wybory . Moim zdaniem nawet jak będą to nikt o zdrowych zmysłach nie pójdzie. Niech Pan Kaczyński idzie i siedzi w komisji . W końcu po trupach do celu ważne żeby ludzie zdążyli oddać głos , a co będzie na następny dzień już ich nie interesuje – pisze Pani Ania.

- Jak po sklepach można chodzić to i do wyborów ruszyć. Ten sam stopień zagrożenia – uważa Pan Tobiasz.

Tylko 4% ankietowanych opowiedziało się po myśli partia rządzącej, aby wybory odbyły się w pierwotnym terminie. W ankiecie wzięło udział ponad 1200 czytelników portalu gostynin.info.

"Jestem przekonany, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek, do tego, by wprowadzić stan klęski żywiołowej, najsłabszego ze stanów nadzwyczajnych, a tylko wtedy wybory mogą być odwołane" - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński w ubiegłym tygodniu na antenie radia RMF FM.

W chwili pisania podsumowania, w Sejmie trwały prace, dotyczące tego, że wybory w 2020 r. zostaną przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego.

"Jestem poruszona, ponieważ szyją wszyscy. To jest piękne, że nie liczy się opcja polityczna, wiek, zawód" - mówi Katarzyna Bryłka organizatorka akcji szycia maseczek. To kolejny, trzeci artykuł mijającego tygodnia, który najbardziej zainteresował czytelników.

Do szpitala ARION Med w Gorzewie trafiło dzisiaj 2600 maseczek uszytych w ramach lokalnej akcji. Jej organizatorka, Katarzyna Bryłka jest poruszona odzewem z jakim spotkała się inicjatywa.

Już po po publikacji artykułu do szpitala w Gorzewie została wysłana kolejna partia maseczek - poinformowała portal Katarzyna Bryłka. Łącznie do placówki medycznej trafiło dzisiaj 3260 maseczek.

W związku z panującą pandemią koronawirusa oraz ograniczoną dostępnością podstawowych środków ochrony dla pracowników służb medycznych, Radna Rady Miejskiej w ubiegłym tygodniu przekazała swoją dietę na zakup oraz szycie maseczek. Akcję wsparł finansowo Przewodniczący Rady Gminy Gostynin Kamil Balcerzak, który również przeznaczył na ten cel swoją dietę.

"Łącznie przy szyciu maseczek pomogło do tej pory blisko 150 osób, niektórzy wpłacali pieniądze, inni szyli, jeszcze inni dowozili potrzebne materiały" - poinformowała portal Katarzyna Bryłka. "Jestem poruszona, ponieważ szyją wszyscy. To jest piękne, że nie liczy się opcja polityczna, wiek, zawód" - podkreśliła organizatorka.

Niestety to tyle jeśli chodzi o podsumowanie tygodnia. Epidemia koronawirusa całkowicie zdominowała ostatni tydzień, Od pół miesiąca w świecie sportu nie dzieje się nic, stąd podsumowanie dotyczy tylko bieżącej sytuacji, związanej z epidemią.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie