InformacjeGorący temat (2600 odsłon)

Minął tydzień: tragedia na torach, apel policji, 40-lecie konsekracji kościoła


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

podsumowanie

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Wydarzenia, które najbardziej zainteresowały naszych czytelników w dniach od 14 do 21 września 2018 r.


38-letni mieszkaniec Gostynina w sobotni poranek, 15 września 2018 r. rzucił się pod pociąg na ulicy Kolejowej w pobliżu osiedla Klińskiego. Artykuł na ten temat był najczęściej wyświetlanym w minionym tygodniu. Niestety, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu: - "Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż było to samobójstwo" - poinformowała portal podkom. Dorota Słomkowska rzecznik prasowy gostynińskiej policji.

Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności, mające na celu ustalenie przyczyn tragedii.

We wtorek, 18 września po godz. 14:00 dyżurny gostynińskiej policji został powiadomiony o kradzieży. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pod dom 71-letniej mieszkanka Emilianowa podjechał ciemny samochód osobowy, z którego wyszły dwie kobiety. Według oświadczenia seniorki, jedna z nich poprosiła o jedzenie i tym sposobem weszła do domu. W trakcie, gdy rozmawiała z 71-latką, druga z kobiet wykorzystała fakt niezamkniętych drzwi wejściowych, niezauważalnie weszła do domu i splądrowała pomieszczenia.

Po ich wyjściu seniorka zorientowała się, ze zginęły pieniądze, dokumenty i biżuteria. Postępowanie w sprawie kradzieży prowadzą gostynińscy policjanci. Komunikat policji na ten wraz z ogłoszeniem o poszukiwaniach oszustek temat był drugim najczęściej wyświetlanym artykułem mijającego tygodnia.

W poniedziałkowy wieczór, 17 września, do kościoła pw. NMP Matki Kościoła przybył biskup płocki Piotr Libera, aby przewodniczyć uroczystości 40-lecia konsekracji świątyni.Oprócz zaproszonych gości i przedstawicieli władz samorządowych i oświatowych, na Mszę św. przybyli także parafianie pamiętający okres powstawania obiektu sakralnego.

Jak zaznaczył w homilii biskup płocki, aż dwadzieścia lat od zburzenia przez hitlerowców poprzedniej świątyni parafianie gostynińscy musieli czekać na możliwość odbudowy swojego kościoła. Przed półwieczem pojawił się w naszym mieście charyzmatyczny kapłan, ks. Józef Gerwatowski, który przez dziesięć lat razem z mieszkańcami w trudzie starał się o wzniesienie świątyni.

Dzieje budowy jednego z większych kościołów w Polsce powstałych w latach siedemdziesiątych będzie można przybliżyć sobie już za tydzień, 24 września. Na zamku gostynińskim, który jako poewangelicka świątynia służył katolikom tuż po wojnie jako kościół, odbędzie się premiera książki pt. „Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Gostyninie”.

Z kolei najwięcej komentarzy, a wszystkie jednogłośnie dotyczyły gratulacji z osiągniętego sukcesu, wywołał sukces grupy tanecznej „Ananasy”. Podopieczne Pani Mirosławy Pietrzak oraz Sylwii Osmolak zdobyły drugie miejsce w kategorii zespoły taneczne na sobotnim (15 września br.) IV Powiatowym Festiwalu Tańca w Sannikach.

Młode tancerki ze Szkoły Podstawowej nr 3 zaprezentowały autorski układ choreograficzny pt. " Thank you very much".

"Zespół dosłownie porwał publiczność do tańca, swoją energią "rozsadzał" nowo wybudowana muszlę koncertową w Zespole Pałacowo Parkowym w Sanikach" - informuje Sylwia Osmolak.

Z informacji sportowych największym zainteresowaniem cieszył się artykuł z galerią zdjęć i wynikami z VIII edycji Gostynin Bike Tour. Start i meta zlokalizowana była na parkingu przy ul. Dybanka.
Sportowej rywalizacji sprzyjała słoneczna, ciepła, wczesnojesienna pogoda. W głównym wyścigu najlepszej spośród mieszkanek Gostynina zaprezentowała się Katarzyna Pakulska, a wśród mieszkańców Gostynina Janusz Maślany.
Oprócz miłośników dwóch kółek do zmagań przystąpili biegacze startujący w „Biegu po zdrowie”. tutaj trasę 2,5 km najszybciej przebiegł Artur Szulwach.

Tematy:podsumowanie

Sprawdź też: Diagnostyka komputerowa GostyninKuchnia polska GostyninKancelarie prawne Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


„Kler” w Gostyninie? Na festiwalu w Gdyni ludzie oglądają go nawet na stojąco
„Kler” w Gostyninie? Na festiwalu w Gdyni ludzie oglądają go nawet na stojąco
„Kler” w Gostyninie? Na festiwalu w Gdyni ludzie oglądają go nawet na stojąco

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij