Popularny: 1300 odsłonInformacje16 maja, 10:56,

Minął tydzień: zakażeni koronawirusem w Urzędzie Pracy i DPS

Minął tydzień: zakażeni koronawirusem w Urzędzie Pracy i DPS

Udostępnij 7
Co wydarzyło się w tygodniu od 8 do 15 maja 2020 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co wydarzyło się w tygodniu od 8 do 15 maja 2020 r.?W porannej rozmowie dnia we wtorek, 12 maja 2020 r. na antenie płockiego Radia RPL FM Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski poinformował o przypadku klienta Powiatowego Urzędu Pracy ze zdiagnozowanym zakażeniem SARS-CoV-2. Sprawa najbardziej zainteresowała czytelników naszego portalu w mijającym tygodniu:

- Zgłosił się do nas mężczyzna, który przyznał się, że jest nosicielem COVID-19. Sam ze zdziwieniem się dowiedział o tym, po badaniach, jakie dla niego zlecił szpital, w którym miał być leczony. Zaraz poinformował też Urząd Pracy, że był dwa dni wcześniej, z uwagi na to, że w urzędzie pani dyrektor staje na wysokości zadania, jest pełne zabezpieczenie obsługi klientów, jak i naszych pracowników. Kontakt z tym panem miała jedna pracownica, zachowując wszelkie środki ostrożności. Normalne procedury profilaktyczne zdały egzamin – przyznał Starosta Arkadiusz Boruszewski.

Urząd Pracy na dzień dzisiejszy działa normalnie, jak przyznał Starosta, obecnie jest składanych bardzo dużo wniosków od pracodawców, którzy zanotowali straty w związku z epidemią oraz obostrzeniami rządowymi.

Starosta poinformował także o przesunięciach w budżecie w związku z epidemią COVID-19:

- Na ostatniej sesji mieliśmy przesunięcia w związku z koronawirusem, jest to pomoc doraźna na zabezpieczenie środków medycznych dla szpitala wojewódzkiego – to kwota 20 tysięcy złotych – dodał Arkadiusz Boruszewski. Starostwo także wyposażone zostało w środki ochrony osobistej i medyczne.

Dwa dni później piąty przypadek koronawirusa zdiagnozowano u pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Rogożewku. To drugi temat tygodnia.

"To młoda kobieta, jej stan zdrowia pozwala jej pozostawać w izolacji domowej" - tłumaczy na łamach wyborczej Maria Wróblewska Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitoarno-Epidemilogicznej w Gostyninie. Kobieta przebywa obecnie w izolacji domowej. Decyzją Sanepidu kwarantanną domową zostali objecie członkowie rodziny zakażonej.

"Cała placówka, w której kobieta pracuje, została objęta przez nas nadzorem epidemiologicznym. Po siedmiu dniach, dając ewentualnemu wirusowi czas na namnożenie się, tak by uzyskać niezafałszowane wyniki, przebadamy też wszystkich tam się znajdujących" - dodała Maria Wróblewska.

- Ze względów epidemiologicznych zostały w ostatnim czasie wykonane badania przesiewowe w kierunku SARS-CoV-2 u wszystkich pracowników domów pomocy społecznej na terenie powiatu gostynińskiego - wierzymy, że wprowadzone szybkie ścieżki diagnozowania ograniczą rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Otrzymane wyniki umocniły nas w zasadności wdrożonych na początku marca obostrzeń. Nieczytelny wynik z pobranego testu otrzymał tylko jeden pracownik, dlatego wprowadziliśmy zgodnie z otrzymanymi wcześniej wytycznymi zapobiegawczo dalsze kroki, a pracownik podany został kolejnym specjalistycznym badaniom i przebywa w izolacji do czasu otrzymania wyników przeprowadzonych badań – brzmi fragment informacji od Starosty Gostynińskiego Arkadiusza Boruszewskiego do mieszańców.

Nauczyciel oraz muzyk, Tomasz Sarniak wziął udział w akcji charytatywnej #hot16challenge2 a artykuł na ten temat najbardziej zainteresował czytelników portalu jako trzeci w tym tygodniu.

Wyzwanie polega na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Wraz z akcją w serwisie siepomaga.pl trwa zbiórka w której zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem.

Tomasz Sarniak ocenia akcję bardzo pozytywnie. "Jeśli zbiórka pomoże choć jednej osobie to już było warto" - powiedział portalowi gostyniński muzyk.

Z informacji sportowych, numer jeden to artykuł na temat szkółki piłkarskiej FEA Gostynin i FEA Łąck. By zachęcać kolejne dzieci do treningów, szkółka zdecydowała się na nietypowy transfer i pozyskała swoją oficjalną maskotkę – Edusia. Pocieszny pluszak pojawia się na wszystkich piknikach, turniejach i innych imprezach organizowanych przez szkółkę.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie