Popularny: 700 odsłonInformacje21 listopada, 07:28,

Minął tydzień: zakończenie projektu sportowego w Klusku i 550 tysięcy dla „Bayer Full”

Minął tydzień: zakończenie projektu sportowego w Klusku i 550 tysięcy dla „Bayer Full”

Co ciekawego wydarzyło się w tygodniu od 14 do 20 listopada 2020 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co ciekawego wydarzyło się w tygodniu od 14 do 20 listopada 2020 r.?Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet Kluska zakończyło realizację projektu "Aktywne poniedziałki" dofinansowanego w ramach projektu Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKiAL oraz Fundację Fundusz Współpracy ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz budżetu Województwa Mazowieckiego.

Informacja na ten temat była tą, która najbardziej zainteresowała naszych czytelników w mijającym tygodniu.

W ramach projektu organizowano zajęcia sportowe oraz ogólnorozwojowe dla mieszkańców sołectwa. Zajęcia odbywały się, co najmniej raz w tygodniu. Najczęściej mieszkańcy grali w piłkę nożną i siatkówkę plażową, ale nie zabrakło innych aktywności. Dzieci miały możliwość spędzenia czasu grając w badmintona i ping ponga. Ponadto zorganizowano wyjazd na basen i do zoo. W jedną z wrześniowych sobót mieszkańcy wzięli udział w "Sąsiedzkich potyczkach" - meczach w piłkę nożną i siatkówkę. Ciekawym wydarzeniem były podchody, które zintegrowały zarówno małych i dużych mieszkańców miejscowości. Ponadto udało się zorganizować wycieczkę rowerową wokół jeziora, w której udział wzięło kilkadziesiąt osób i elektroniczny pokaz mody ekologicznej.

To już kolejny projekt zrealizowany w naszej miejscowości, na który udało nam się pozyskać dodatkowe środki. Cieszy nas fakt, że nasze projekty otrzymują dofinansowania w dużych konkursach, co mnie osobiście motywuje do dalszego działania. Co dla mnie ważne, po raz kolejny pokazaliśmy, że Klusek sportem stoi. Sport łączy ludzi, czego przykładem jest nasza kluskowa rodzina. Pomimo pandemii udało nam się zrealizować bardzo dużo działań, nie tylko sportowych. Pokazujemy tym samym, że jeśli się naprawdę czegoś chce i płynie to prosto z serca to można wiele zdziałać - skomentowała Zuzanna Baranowska-Lemmen, Prezes zarządu Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Kluska.

Pomimo tego trudnego dla nas wszystkich czasu, udało nam się przeprowadzić wszystkie zakładane w projekcie działania. Oferta zajęć w tym roku była różnorodna, każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Umiejętności sportowe naszych mieszkańców są coraz lepsze. A my już planujemy kolejne działania na przyszły rok - podsumowała Anna Filińska, Sekretarz Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Kluska.

Ministerstwo Kultury wypłaci Sławomirowi Świerzyńskiemu 150 tysięcy zł, a jego żonie 400 tysięcy zł grantu z Funduszu Wsparcia Kultury. Łącznie z pieniędzy podatników w okresie pandemii wsparciem zostanie objętych ponad 2 tysiące podmiotów na kwotę 400 milionów złotych. To drugi temat tygodnia oraz sprawa, która wywołała najwięcej komentarzy i opinii naszych czytelników.

Od dłuższego czasu dokonania muzyczne lidera Bayer Full Sławomira Świerzyńskiego giną w cieniu jego kontrowersyjnych wypowiedzi.

Rok temu, po awarii oczyszczalni ścieków "Czajka" w mediach społecznościowych używając wulgarnych słów, obarczył winą za zdarzenie ówczesnego wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieję.

W lutym z kolei muzyk disco polo wyraził swoje uwielbienie do prezydenta Andrzeja Dudy. Podczas wizyty w studio TVP.info stwierdził, że: "Andrzej Duda jest erudytą dosłownie. Jemu miód z ust kapie. On ma pyłek kwiatowy na ustach. W momencie, gdy zaczyna coś mówić, on doskonale potrafi dobierać słowa. Bez kartki. Jakby tak, o, pstrykać! I natychmiast może mówić godzinami". Kilka dni później, w rozmowie z Faktem oświadczył, że ma w planach nagranie piosenki dla Pary Prezydenckiej.

Sprawa nie tylko w Gostyninie ale i całej Polsce wywołała sporo dyskusji i kontrowersji.

- Foremniak - 77 270 zł , Bajm - 613 500 zł, Bayer Full - 550.000 zł, Weekend - 520.000 zł, Hyży - 449.000 zł, Bednarek - 500.000 zł, Kupicha - 230.000 zł i jeszcze sporo innych. a to wszytko z podatników pieniędzy... - pisze Pan Adrian na naszym Fan Page'u.

- Nie ma cenzuralnych słów żeby to skomentować – dodaje Pani Katarzyna.

- Świerzyńscy 0,5 mln i Teatr Płocki tyle samo, Płocka Orkiestra 200 tys! Jaka władza taki poziom finansowania kultury! - pisze Internauta „Sławomir”.

- Jaka władza takie dotacje. Najpierw Zenek, teraz Świerzyński wielki muzyk o ambitnym repertuarze. W jakim głupim kraju my żyjemy – pisze Internautka „Aldona”.

Jednak w minioną niedzielę, 15 listopada okazało się, że wypłaty z Funduszu Wsparcia Kultury wstrzymane.

Kolejne zachorowania i zgony z powodu COVID-19. W ostatnim czasie zmarły 4 osoby, zakażone koronawirusem. Według stanu na piątek, 20 listopada w naszym powiecie:

Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 365 / 43

  • Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 160 / 22

  • Liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 2

  • Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 6 / 4

  • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 73 / 2

  • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (ostatnia doba): 845 / 24

  • Liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 27 / 0

  • Liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 583 / 23

Z informacji sportowych, poza wspomnianym Aktywnym Kluskiem, dwa artykuły najbardziej zainteresowały naszych czytelników.

Seniorzy Mazura Gostynin przezimują na czwartej pozycji w tabeli Płockiej Ligi Okręgowej. W sobotę, 14 listopada 2020 r. w 13 kolejce Mazur wygrał 6:2 ze Stegnami Wyszogród.

Ostatni mecz w tym roku seniorów Mazura był o stawkę – zwycięstwo dawało czwarte miejsce. Piłkarze na mecz wyszli w wirtualnym dopingu z głośników a na płotach wisiały flagi klubowe, co miało za zadanie dodatkowo zmotywować nasz zespół do walki. Mazur pewnie wygrał 6:2 i na koniec sezonu zajmuje 4 miejsce z 23 punktami. To identyczna lokata i 3 punkty więcej niż rok temu.

Rozgrywki Płockiej Ligi Okręgowej, o ile nie powtórzy się sytuacja z tego roku związana z pandemią, ruszyć powinny w marcu przyszłego roku.

W dniu 15 listopada 2020 r. w Koronowie (woj. kujawsko-pomorskie) zostały rozegrane "II Halowe Mistrzostwa w jeździe na rolkach dla dzieci i młodzieży". Były to otwarte zawody dla zawodników z całej Polski.

W zawodach wystartowało blisko 80 młodych zawodników w różnych kategoriach wiekowych (bez udziału publiczności).

WYNIKI rolkarzy UKS Zwoleń-Team:

ROCZNIK 2014 i młodsze /2 pętle/
III miejsce w półfinale – Maja Iwańska

* * *

ROCZNIK 2014 i młodsze /2 pętle/
V miejsce – Natalia Iwańska

* * *

ROCZNIK 2010-2011 /4 pętle/
I miejsce - Nadia Machała
II miejsce - Kaja Sobiecka
IV miejsce - Agata Sobiecka

* * *

ROCZNIK 2009 /4 pętle/
III miejsce - Zuzanna Grzelecka

* * *

ROCZNIK 2008 /4 pętle/
II miejsce – Amelia Kowalczyk
III miejsce – Michalina Zalewska
IV miejsce – Natalia Sarzała

* * *

I miejsce – Piotr Hypszer
II miejsce - Michał Pawłowski
III miejsce - Wiktor Sobiecki

* * *

ROCZNIKI 2006-2007 /4 pętle/
I miejsce - Klaudia Tyszkiewicz

* * *

ROCZNIKI 2004-2005 /4 pętle/
II miejsce – Amelia Hypszer

* * *

ROCZNIKI 2003 i st. /5 pętli/
I miejsce – Paulina Przybysławska
II miejsce – Anna Iwańska

* * *

I miejsce – Łukasz Flejszer

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie