Popularny: 2900 odsłonInformacje11 czerwca 2016, 00:21,

Moc atrakcji na Dniu Dawcy Szpiku w SP310 czerwca 2016 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie odbył się Dzień Dawcy Szpiku, którego organizatorami były Monika Kaźmierczak i Katarzyna Pruszyńska – nauczycielki SP3. Celem akcji była rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego.Motywem zorganizowania tej akcji była historia ucznia tej szkoły – Antosia Malca. Antek jest uczniem SP3, jednak ze względu na przebytą chorobę – białaczkę i przeszczep, zajęcia odbywają się indywidualnie w domu chłopca. Rozmowy z jego rodzicami, poznanie całej historii choroby, w tym szukania odpowiedniego dawcy do przeszczepu skłoniły do zorganizowania całej akcji, dzięki której można uratować życie dzieciom i dorosłym.

Dzień Dawcy Szpiku rozpoczął bieg uliczny, w którym brały udział dzieci z klas I z SP3, pod patronem wójta Gminy Gostynin. Na terenie SP3 odbyło się wiele atrakcji dla dzieci, m.in. kącik fryzjerski i plastyczny, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, modelowanie balonów, Mam Talent, pokaz kravmagi. Ponadto na terenie przy szkole odbyły się pokazy służb mundurowych – policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Natomiast na orliku przy szkole odbył się mecz piłki nożnej oraz nauka tańca: belgijki, zumby oraz pokaz grupy tanecznej Ananasy.

Akcja zorganizowana była przy współpracy z Fundacją DKMS Polska, której jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Monika Kaźmierczak / foto: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie