Popularny: 1100 odsłonInformacje8 października 2019, 07:13,

Modernizacja stadionu. Co działo się przez rok? Nadal brak pozwolenia na budowę

Modernizacja stadionu. Co działo się przez rok? Nadal brak pozwolenia na budowę

Udostępnij 6
W sprawie modernizacji Stadionu rozmowy podjęte były u europosła PiS Adama Bielana

8 października minął rok, od zawarcia Umowy Gminy Miasta Gostynina z pracownią architektoniczną z Krakowa, dotyczących zakończenia opracowania dokumentacji projektowej, celem uzyskania pozwolenia na budowę Stadionu w Gostyninie przy ulicy Sportowej. Po licznych pytaniach naszych czytelników sprawdzamy, jaki jest aktualny stan prawny inwestycji - modernizacja Stadionu MOSiR im. Janusza Kusocińskiego w Gostyninie.Jak było z całą inwestycją? Zapowiedzi rozpoczęcia modernizacji trwają już ponad trzy lata

11 sierpnia 2016 roku Gmina Miasta Gostynina zawarła umowę ze spółką z Będzina na opracowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji stadionu. Zgodnie z umową projekt miał być opracowany i złożony wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę w grudniu 2016 roku. Jednak jak się okazało dokumentacja opracowywana przez spółkę nie została zakończona, naliczono kary, a następnie spółka zdecydowała się odsprzedać Urzędowi Miasta Gostynina kompletną dokumentację.

Stąd 8 października 2018 roku doszło do zawarcia umowy z inną projektantem - jedną z pracowni projektowych z Krakowa, z terminem wykonania dokumentacji i złożeniem wniosku o decyzję o pozwoleniu na budowę do dnia 31 października 2018 roku.

Również w październiku 2018 roku strona Urzędu Miasta Gostynina informowała:

„Wczoraj – 9 października br. w godzinach popołudniowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji miała miejsce zwołana przez burmistrza Pawła Kalinowskiego konferencja prasowa. Tematem spotkania było opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Modernizacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie".

Pośród map, rozłożonych na stole, które miały uprawdopodabniać niebawem rozpoczynającą się inwestycję, wystąpili burmistrz Paweł Kalinowski i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Wiesław Adamski. Było to na dwa tygodnie przed wyborami samorządowymi w 2018 roku.

Sprawdzamy, co przez rok zadziało się w sprawie uzyskania pozwolenia na budowę – modernizacji Stadionu.

Jak informuje nasz portal Elżbieta Stasiniewska, Naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Gostyninie:

- Procedura uzyskania pozwolenia na budowę– modernizacji Stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wszczęta na wniosek Gminy Miasta Gostynina w marcu 2018 roku (data wpływu do urzędu w dniu 15.03.2018 r.) zakończyła się pozostawieniem podania bez rozpoznania w związku z jego wycofaniem przez pełnomocnika inwestora (Gminy Miasta Gostynina – przyp. red).

Według informacji, uzyskanych nieoficjalnie przez naszą redakcję, burmistrz wraz z dyrektorem spotykali się w sprawie uzyskania niezbędnego wkładu finansowego do przeprowadzenia inwestycji między innymi u europosła z Prawa i Sprawiedliwości Adama Bielana. Brak jednak konkretów, podobnie jak działań gostynińskiej Rady Miejskiej, wśród których Prawo i Sprawiedliwość ma większość.

Do dnia dzisiejszego radni nie zabezpieczyli środków na to zadanie, którego koszt wyceniono na 7,5 miliona złotych.

Co zakłada modernizacja?

W planach modernizacji stadionu są remont starej płyty trawiastej (zwiększenie wymiarów boiska do 105 x 60 m, montaż piłkochwytów, wymiana bramek na aluminiowe, budowa instalacji podlewania automatycznego boiska, budowa instalacji oświetlenia płyty boiska, wydłużenie bieżni wraz ze zmianą nawierzchni, modernizację skoczni w dal, modernizację rzutni do pchnięcia kulą, wykonanie trybuny dla gości, likwidację budynku kontenerowego i boisk do siatkówki i tenisa oraz wybudowanie w tym miejscu: zaplecza (2 szatnie dla drużyn), świetlicy, stołówki, budowę nowego boiska treningowego z nawierzchnią o sztucznej trawie o wymiarach 60 m x 100 m - zgodnego z wymogami licencyjnymi III ligi, budowę parkingu, wykonanie instalacji nagłośnienia, wykonanie instalacji monitoringu.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie