Popularny: 1000 odsłonInformacje12 września 2018, 12:40,

Monitoring w Gostyninie

Monitoring w Gostyninie

Monitoring jest niezbędną inwestycją mającą ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Plan budowy nowoczesnego systemu w końcu może zostać zrealizowany. Do końca tego roku ma powstać projekt, zaś realizacja inwestycji ma nastąpić w 2019 roku.


Udostępnij
Pierwszym etapem będzie montaż kamer w newralgicznych punktach miasta


Dlaczego tak długo musieliśmy  czekać? Powodów było kilka od przygotowania niezbędnej dokumentacji po różne koncepcje budowy. Burmistrz wraz z Urzędem Miasta byli zwolennikami zlecenia tego działania dla firmy zewnętrznej.

Radni IdG stali na stanowisku, że miasto zamiast płacić co miesiąc kilkunastotysięczne koszty dzierżawy i utrzymania sprzętu, powinno zakupić własne urządzenia. W międzyczasie pojawiła się koncepcja pozyskania dużych środków zewnętrznych na instalację ogniw fotowoltaicznych oraz towarzyszącego temu działaniu monitoringu na budynkach użyteczności publicznej.

Niestety pomysł nie zyskał poparcia UM i Burmistrza. Tak więc w  budżecie miasta na 2018 rok po raz kolejny zabezpieczono środki na to zadanie. Przyjęto założenie, według którego monitoring ma być systematycznie rozbudowywany. Po konsultacjach z KPP Gostynin pierwszym etapem będzie montaż kamer w newralgicznych punktach miasta.

Mam nadzieję, że zadanie to zostanie w końcu zrealizowane.

Małgorzata Rędzikowska - Mystkowska

autor/źródło: Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska

Napisz komentarz

Komentarze

Don Pedro, 12 września 2018
A czy przewidziany jest monitoring na osiedlu Targowa może tym by się ktoś zajął?
Artykuł partnerski12 września 2018, 11:42,

Pamiętaj o polisie podczas zakupu telefonu służbowego

Pamiętaj o polisie podczas zakupu telefonu służbowego

Telefon służbowy jest w większości przypadków niezbędny do prowadzenia działalności gospodarczej, zwłaszcza gdy jest to działalność jednoosobowa. Telefon jest obecnie podstawowym narzędziem komunikacji z klientami, a jego brak uniemożliwia rozwiązywanie większości bieżących problemów oraz kontaktowanie się z nowymi klientami. Jak zabezpieczyć się przed utratą telefonu służbowego? Co zyskuje się, gdy wykupi się ubezpieczenie smartfona?


Udostępnij
Co zyskuje się, gdy wykupi się ubezpieczenie smartfona?

Polisa na smartfona, która chroni działalność firmy

Bez smartfona trudno prowadzi się firmę, jednak można uchronić się przed kosztami związanymi z ewentualną awarią urządzenia. Dzięki Gadget Cover otrzymuje się odszkodowanie, jeżeli dojdzie do uszkodzenia sprzętu. Świadczenie jest wypłacane, jeżeli dojdzie do:

- uszkodzenia mechanicznego np. na skutek upadku,

- stłuczenia wyświetlacza,

- zużycia baterii,

- zalania.

Ponadto odszkodowanie przysługuje przedsiębiorcom, którzy wykupią gadget insurance, a ich smartfon zostanie skradziony. Świadczenie przysługuje również w przypadku nieautoryzowanego użycia, czyli korzystania z telefonu przez nieuprawioną osobę.

Dzięki polisie na smartfona można usprawnić prowadzenie działalności gospodarczej, gdyż w razie awarii telefonu szybko zyskuje się pieniądze na jego naprawę. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych działalności, które zarabiają mniej i rzadko mają większy kapitał na niespodziewane wydatki. Dodatkowo polisa uzupełni gwarancję na telefon, rozszerzając ochronę o zdarzenia, których gwarancja producenta nie obejmuje.

Ubezpieczenie a koszty prowadzenia działalności gospodarczej

Korzystanie z ubezpieczenia smartfona jest sporą oszczędnością dla przedsiębiorcy, gdyż możliwe jest wliczenie kosztów wykupienia polisy do kosztów prowadzenia działalności. Polisa to wydatek jedynie kilkudziesięciu złotych, a w przypadku wykupienia ochrony na cały rok z góry, zyskuje się jeden darmowy miesiąc ubezpieczenia. Ponadto możliwe jest niedrogie przedłużenie obowiązywania polisy o kolejny okres ubezpieczeniowy - dla stałych klientów przygotowane są atrakcyjne zniżki.

Co ważne, koszt zakupu polisy na smartfona jest niższy niż koszty dokonania popularnych napraw w serwisie. Ubezpieczenie umożliwia kilkukrotne skorzystanie ze świadczenia, gdyż towarzystwo ubezpieczeniowe oferująca gadget cover zrezygnowało ze stosowania limitów dla zgłaszanych szkód. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie, co pozytywnie wpłynie na zyski z prowadzenia własnej firmy.

autor/źródło: gadget-cover.com

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie